24.08.2017,
Meniny má Bartolomej

Zadaj hľadaný výraz


ste návštevník:

TOPlist

 

nájdete nás

RC model klub Poprad

Prvotným podnetom pre vznik nášho klubu bola snaha skupiny RC modelárov nájsť vhodný priestor pre vytvorenie modelárskeho areálu, v ktorom by sa mohli konať kvalitné preteky RC modelov áut rôznych druhov, predovšetkým expedičných a trialových áut. Ďalším cieľom bolo vytvorenie trvalej modelovej krajiny pre jazdenie s RC modelmi truckov.

Snažili sme sa nájsť porozumenie na strane mesta Poprad, zatiaľ však neúsoešne. Aspoň dočasnú realizáciu nášho zámeru však umožnilo vo svojich priestoroch OC MAX Poprad, čím tento súkromný subjekt prejavil obrovskú podporu nášmu snu.

Výstavba krajiny sa začala už niekoľko hodín po tom, ako OC MAX ochotne poskytlo nášmu klubu priestor. Na prvý pohľad sa to nemusí javiť ako veľká plocha, ale už prvé skúšobné jazdy v rozostavanej krajine ukázali, že sa bude dať veľmi príjemne vyžiť pri ovládaní modelov. Cestná sieť je primerane komplikovaná a riadne preverí vodičské schopnosti modelára.

Členovia a priaznivci klubu postupne krok po kroku stavajú hlavné objekty krajiny. Veľký most s tunelom sú už prakticky hotové, namaľovaná je cestná sieť a teraz sa budú stavať modely areálu stavebnín, farmy, píly, čerpacej stanice a ďalších menších objektov. Plánuje sa množstvo funkčného osvetlenia a terénnych detailov. Cieľom klubu je vytvoriť takú detailnú modelovú krajinu, ktorá bude ozdobou aj v nečinnosti a prinesie veľa radosti pri jazdení. Modelová krajina bude základom pre Truck zónu počas PMD 2016.

Na kobercovej dráhe sa konajú preteky RC truckov, jediné v celej Slovenskej repblike. Časomiera Robitronic je pripojená k televízoru, takže aj diváci môžu vidieť priebežne sa meniace poradie jazdcov.

Pracovne je umiestnená trialová trať a tanková krajina pre RC tanky 1/16. Uprostred miestnosti sa jazdí stále populárnejší RC truck parkúr - jazda zručnosti. Divácky veľmi vďačný pretek s rastúcim počtom pretekárov.

Priestor je aj v neprítomnosti členov klubu viditeľný cez sklenené steny. Záujemcovia o jazdenie si môžu prísť so svojimi modelmi zajazdiť (vhodnosť pre jazdenie v krajine posúdia výlučne členovia klubu!), kedykoľvek bude krajina otvorená.

Obvykle sa stretávame v nedeľu od 15:00.

Odporúčame sa však ohlásiť vopred e-mailom na htmodel@htmodel.sk, alebo telefonicky na 052 7768212.

Ak máte záujem pomôcť pri výstavbe krajiny, budete vítaní a kontaktujte nás!

    

aa
new