20.04.2018,
Meniny má Marcel

Zadaj hľadaný výraz


ste návštevník:

TOPlist

 

nájdete nás

Ukážky nami postavených modelov:

Scania 4x2 s chladiarenským návesom zo stavebníc Tamiya a Carson 1/14. Súprava ťahača a návesu podľa predlohy skutočnej súpravy "50 years of Revell", so štandardnými funkciami (svetlá, zvuky, chvenie) s použitím MFC Tamiya a RC súpravou Carson.

MAN TGX 18.540 4x2 XLX s plachtovým návesom zo stavebníc Tamiya a Carson 1/14.

Súprava ťahača a návesu s grafickými motívmi z filmu Avatar, so štandardnými funkciami (svetlá, zvuky, chvenie) s použitím MFC Tamiya a RC súpravou Carson.

MAN TGX 18.540 4x2 XLX s plachtovým návesom zo stavebníc Tamiya a Carson 1/14.

Predlohový MAN je rovnakej verzie akú robí Tamiya, preto až na niekoľko drobných individuálnych úprav je model stavaný priamo zo stavebnice. Použitý je originálny MFU modul Tamiya, doplnený o ďalšiu elektroniku Carson a Š-hobby. Funkčné všetky svetlá, majáky na streche, majáky v maske, osvetlenie schodíkov, zadné obrysovky na spojleroch, zvuky, chvenia.

MAN  Hochstaffl Slovakia zo stavebnice Tamiya 1/14

Predlohový MAN je staršej verzie než akú robí Tamiya, preto je predloha použitá len ako vzor farebného riešenia. Výsledkom mal byť ťahač so všetkými funkciami, teda je použitý originálny MFU modul Tamiya, doplnený o ďalšiu elektroniku, keďže na streche sú pridané majáky a ďalšie drobnosti.

Scania a náves STD 1/14.

Postavený ťahač a náves zo stavebnice Tamiya. Okrem stavebnice použité doplnky na osvetlenie, zvukový modul, farebná schéma striekaná podľa skutočného kamióna.

King Hauler zo stavebnice Tamiya 1/14.

Stavba RC modelu v základnom prevedení s funkciami jazdy a radenia. Zástavba pokročilej elektroniky je plánovaná na neskôr. Zabudované sú dve servá Carson 6 kg vodotesné pre riadenia smeru a radenie rýchlostí. Motor je zatiaľ ovládaný bežným 30A regulátorom. Pre ovládanie je použitý 6 kanálový vysielač Carson.

Scania 8x4 prestavba s použitím dielov zo stavebnice Tamiya 1/14.

Pre stavbu tohto modelu som použil dve stavebnice Tamiya (Scania 4x2 a Scania 6x4). Pre ovládanie je použitý vysielač Carson Reflex, funkcie svetiel, zvukov a pohonu spoľahlivo rieši MFC-01 od Tamiye. Samotná stavba šasi ani nebola veľmi náročná, stačilo postupovať pomaly a rozvážne. Pôvodné šasi Scanie 6x4 som predĺžil o 15 mm použitím originálnych U-profilovdo ktorých som navŕtal príslušné diery a narezal závity. Trochu viac trápenia bolo s nájdením jednoduchého a spoľahlivého spriahnutia oboch riadených náprav, keďže kolesá druhej riadenej nápravy sa vytáčajú v menšom uhle, ako kolesá prvej nápravy. Baterka je ukrytá v konštrukcii za kabínou, kde je umiestnená aj "nádrž" s vypínačom.

DAF XF prestavba šasi Wedico s použitím dielov zo stavebnice Tamiya 1/14.

Zákazník mal statický model Wedico, požiadavka bola spojazdniť ho s použitím dielov Tamiya. Použité bolo Tamiya pohonné ústrojenstvo, motor, prevodovka, zadná náprava, prvky riadenia, elektronika.

 

 

 

Predajňa Poprad: Po - Pia 9:00 - 17:00

štátne sviatky, sobota a nedeľa : zatvorené

aa
new