Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)
Úvod Diorámy - krajinotvorba Stavebnice diorám a budovy 100 ročná vojna - Sada obliehanie hradu 1/72

100 ročná vojna - Sada obliehanie hradu 1/72

Na sklade
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
56,90 €
Značka:
Italeri
Kód:
7006185
EAN:
8001283061858

100 ročná vojna - Sada obliehanie hradu 1/72    Italeri 6185

CASTLE UNDER SIEGE - 100 Years' War 1337/1453 - BATTLESET


Storočná vojna bola dlhým konfliktom, ktorý v rôznych fázach zahŕňal Anglické kráľovstvo a Francúzske kráľovstvo. Začala sa z dedičných dôvodov v roku 1337 a bojovalo sa na francúzskom území. Počas nej nastal aj rozvoj vo vojenskej stratégii a taktike. Na začiatku vojny bola kráľovnou bojiska kráľovská ťažká francúzska jazda. Postupom vojny však francúzsku armádu porazili anglické jednotky, dobre vycvičené na používanie dlhých kuší a pechoty. Avšak od roku 1429 francúzske jednotky vďaka vedeniu Jany z Arku počas obliehania Orleansu opäť našli morálku a odhodlanosť. Storočná vojna sa skončila v roku 1453 takmer úplnou kontrolou krajiny Francúzskym kráľovstvom a angličania stratili takmer všetky územia, ktoré pred vojnou vlastnili.

mierka: 1/72

Obsahuje diely hradu z laserom vyrezanej preglejky a figúrky vojakov. Stromčeky ani tráva nie sú súčasťou balenia.

Technológia Laser Cut je najmodernejší spôsob výroby stavebníc domčekov pre diorámy a vláčikové krajinky. Diely sú veľmi presne vyrezané laserom zo špeciálneho papiera rôznej hrúbky a z rôznych druhov drevenej preglejky. Mnohé detaily sú laserom priestorovo gravírované. Farbenie nie je nutné, všetky diely už sú nafarbené, alebo majú prirodzenú farbu materiálu.

Stavba modelu
Stavebný návod v stavebnici je obvykle obrázkový, so stručným sprievodným textom. Pri pomalom a rozvážnom postupe krok po kroku, zvládne stavbu tohto modelu aj dospelý začiatočník. Staršie dieťa (odporúčaný vek najmenej 8 rokov) zvládne stavbu pod dohľadom dospelej osoby. Najprv si dôkladne preštudujte návod na stavbu modelu a skontrolujte kompletnosť stavebnice. Pripravte si pracovný stôl, pracovné náradie (pinzeta, ostrý modelársky nôž) a lepidlo. Vhodné je pripraviť si malú krabičku, kam si odložíte už hotové stavebné skupiny, kým bude schnúť lepidlo. Diely odddeľujte od okolitého materiálu ostrým nožom, alebo veľmi tenkou modelárskou pílkou. Pozor, aby vám diel neodskočil a nestratil sa. Vždy oddeľte len ten diel, ktorý hneď aj použijete. Pre lepenie použite kvalitné disperzné lepidlo na papier / drevo, prípadne sa dá použiť hustejšie sekundové lepidlo. Lepidlo dávajte len v najmenšom nutnom množstve a len na styčné plochy dielov. Čím čistejšia bude vaša práca, tým krajší bude výsledok. Pri stavbe sa neponáhľajte, obvykle je lepšie nechať lepidlo dôkladne vyschnúť.  

Spracoval: Ing. Jozef Anďal

UPOZORNENIE: Tento text je majetkom firmy HTmodel chránený autorským zákonom. Jeho kopírovanie a šírenie bez písomného súhlasu majiteľa je trestné.

Ponúkame 19251 položiek od 282 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií