Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)

AH-64 Apache Build & Play 1/100

Na sklade
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
7,90 €
Značka:
Revell
Kód:
7706453
EAN:
4009803064536

AH-64 Apache Build & Play 1/100   Revell 06453

Stavebnica plastového modelu amerického bojového vrtuľníka.

Mierka: 1/100
Počet dielov: 27
Dĺžka: 170mm
Šírka: 140mm
Výška: 54mm

Všeobecné informácie: Stavebnica z plastu, obsahuje nezostavené a nafarbené, alebo farebné diely. V niektorých druhoch stavebníc sú obsiahnuté aj doplnkové kovové diely. Pozor, obsahuje drobné diely, udržujte mimo dosahu deti do 3 rokov.

Stavba modelu
Stavebný návod v stavebnici je obvykle obrázkový, bez textu. Pri pomalom a rozvážnom postupe krok po kroku, zvládne pod dohľadom dospelého stavbu tohto modelu aj dieťa od 4 - 5 rokov. Najprv si dôkladne preštudujte návod na stavbu modelu a skontrolujte kompletnosť stavebnice. Pripravte si pracovný stôl a prípadné základné pracovné náradie (modelársky nôž, vyštipovacie kliešte, pilník na nechty). Diely oddeľujte od rámčeka ostrými štípacími kliešťami na plast alebo ostrým modelárskym nožom. Pozor, aby vám diel neoskočil a nestratil sa. Vždy od rámčeka oddeľte len ten diel, ktorý hneď aj použijete.
Stavebnice tohto typu obvykle nie je potrebné lepiť, diely sa obvykle len zacvakávajú. V niektorých prípadoch je dobré menšie diely prilepiť. Lepidlo dávajte len v najmenšom nutnom množstve a len na styčné plochy dielov. Čím čistejšia bude vaša práca, tým krajší bude výsledok. Pri stavbe sa neponáhľajte.  

Farbenie modelu
Tento druh modelov obvykle nie je nutné farbiť, pretože diely sú už buď z farebného plastu, alebo sú nafarbené od výroby. Môžete však model nafarbiť podľa vlastnej fantázie. 
Používajte špeciálne modelárske farby, vďaka nim obvykle dosiahnete ten najlepší výsledok. Niektoré drobné diely je dobré nafarbiť priamo v rámčeku ešte predtým, ako ich oddelíte od rámčeka. Pre nafarbenie drobných dielov použite tenký špicatý štetec. Pre nafarbenie veľkých plôch modelu použite široký plochý štetec.Jednotlivé farby vždy nechajte dobre zaschnúť, predídete tým pokazeniu celého modelu len kvôli nedočkavosti.

Práca s nálepkami
V stavebnici sú obvykle priložené samolepky, ktoré je nutné prípadne vystrihnúť a potom nalepiť.
Niekedy sú priložené vodolepky, ktoré je nutné pred aplikáciou opatrne vystrihnúť a namočiť na 20 - 30 sekúnd do teplej vody. Potom ich z vody vyberte a na chvíľu položte na hladkú nesavú plochu (napríklad sklenenú tabuľku). Nálepka (dekál) sa najprv mierne skrúti a potom sa vplyvom vody vyrovná. Zhruba po minúte skúste veľmi opatrne pohnúť nálepkou na nosnom papieri. Ak sa voľne hýbe, môžete ju preniesť opatrne na požadované miesto na modeli. Najprv miesto kam chcete umiestniť nálepku mierne zvlhčite vodou, alebo použite kvapku zmäkčovacieho prípravku na nálepky. Potom nálepku umiestnite na model a opatrne odsajte prebytočnú vodu mäkkou handričkou, alebo papierovým obrúskom. Na krátko pritlačne nálepku k povrchu prstom a suchou mäkkou handričkou. Pozor, ak ste použili zmäkčovací prípravok, nedotýkajte sa potom zbytočne povrchu nálepky, pretože ju môžete úplne zničiť. 

Spracoval: Ing. Jozef Anďal

UPOZORNENIE: Tento text je majetkom firmy HTmodel chránený autorským zákonom. Jeho kopírovanie a šírenie bez písomného súhlasu majiteľa je trestné.

Parametre
mierka 1/100
veková hranica od 8 rokov

Ponúkame 19210 položiek od 279 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií