Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)
Úvod Blog Ako vybrať prvý plastový model pre dieťa

Ako vybrať prvý plastový model pre dieťa

26.5.2018
Čo by ste mali vedieť o plastových modeloch pre deti
Plastové modelárstvo je veľmi užitočné hobby, ktoré má pozitívny vplyv na vývoj dieťaťa. Stavba modelu rozvíja jemnú motoriku rúk, zlepšuje obrazovú predstavivosť, schopnosť porozumieť zložitejšej činnosti a obrázkovému návodu. Pestuje trpezlivosť a pridanou hodnotou je radosť z vydareného diela a rozrastajúcej sa zbierky.

Aj keď každý rodič považuje svoje dieťa za najschopnejšie zo všetkých, je nutné si uvedomiť, že klasické stavebnice plastových modelov sú vhodné až pre odrastené deti vo veku od 10 rokov.
Ale výrobcovia samozrejme myslia aj na menšie deti, a preto u nás nájdete aj stavebnice vhodné pre deti od 5 - 6 rokov. Nižší vek ešte nie je vhodný z toho dôvodu, že diely stavebníc modelov majú aj hrany a sú niekedy aj celkom malé.

Typické pre takúto stavebnicu je to, že sa na rozdiel od plastového modelu pre pokročilých, nemusí na trvalo zlepiť. Zvyčajne sa diely do seba len zasunú, zacvaknú, alebo zaskrutkujú. Stavebnice pre deti sa dajú obvykle znovu rozobrať (klasické modely už nie) a opakovane zložiť.

Druhou typickou črtou modelu pre začiatočníka je to, že diely sú už nafarbené. Klasické stavebnice pozostávajú vždy z nenafarbených dielov a začiatočníkovi často robí najväčší problém nafarbiť model tak, aby vyzeral pekne.

Treťou vlastnosťou plastových stavebníc pre začiatočníkov je to, že sú postavené z masívnejších dielov (podobne ako Lego), menej detailných, takže dieťa sa s modelom môže po zostavení hrať. Bezpečnostná pozníámka: Plastové modely pre pokročilých modelárov sa po postavení odložia do vitríny a neopovážte sa ich potom dotknúť. Pokročilí modelári neznesú, aby sa ich plastových miláčikov dotkla cudzia ruka a je nepredstaviteľné, aby sa s nimi hralo vaše dieťa :-)

Takže pri výbere prvej stavebnice hľadajte na krabici, alebo v popise produktu na e-shope odporúčaný vek. Často sú takéto modely označené Easy Kit, alebo Easy Assembly Kit a podobne. Samozrejme, ak vaše dieťa zvládlo postaviť dva - tri detské plastové modely, môžete skúsiť niečo náročnejšie a vybrať aj klasický zlepovací model. Vtedy je najlepšie hľadať informáciu o počte dielov, z ktorých sa stavebnica skladá. Pre začiatok vyberajte radšej modely s malým počtom dielov. 

stavebnica pre začiatočníkastavebnica pre začiatočníka 

Ponúkame 18314 položiek od 262 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar vybrať osobne

Našu predajňu nájdete v Poprade. Máme otvorené v pracovných dňoch od 9:00 do 17:00.

Predajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií