Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)
Úvod Príslušenstvo a doplnky pre RC modely Akumulátory a batérie Akumulátory Li-XX Akumulátor Carson Li-Ion 850mAh/7,4V pre Carson Mini Warrior 500608147

Akumulátor Carson Li-Ion 850mAh/7,4V pre Carson Mini Warrior 500608147

Na sklade
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
14,90 €
Značka:
Carson
Kód:
6306081,47
EAN:
4005299681479

Akumulátor Carson Li-Ion 850mAh/7,4V      500608147

Určené ako náhraný akumulátor pre RC model Carson Mini Warrior.

napätie: 7,4 V
kapacita: 850 mAh

konektor: Tamiya mini

Dôležité: Odporúčame nabíjať tento typ akumulátora zásadne pomocou kvalitnej programovateľnej nabíjačky s režimom Li-Ion. Nabíjanie pomocou sieťového adaptéra, ktorý je obvykle prikladaný do setov k RC tenkom a RC autám znamená výrazné skrátenie životnosti tohto akumulátora.

Dobrá rada nad zlato
Dôležité: Ak je akumulátor pripojený, nikdy nenechávajte model bez dozoru. V prípade závady by mohlo dôjsť k požiaru modelu alebo jeho okolia.
Používajte len nabíjačky výslovne určené výrobcom pre akumulátory Li-Ion a počas nabíjania nenechávajte batérie bez dozoru. Batérie Li-Ion nepoužívajte vo vzduchotesne uzavretých modeloch a obmedzte kontakt batérie s vodou. Akumulátor nenabíjajte vo vode, lebo by ste mohli v článkoch vyvolať chemickú reakciu a tá by mohla akumulátor úplne zničiť. Chráňte akumulátor pred skratom, podbitím a zmenou polarity. To by mohlo viesť k požiaru alebo výbuchu. Články akumulátora nikdy neotvárajte. Dlhodobé vybíjanie pod hodnotu 1,8V na článok akumulátoru škodí a môže spôsobiť jeho znehodnotenie.

Nabíjanie
Všeobecne odporúčame nabíjací prúd v rozpätí od 0,1 do 1C (1C = hodnota kapacity, napríklad 3000mAh kapacity = 3A = 1C nabíjací prúd maximálne!).
Používajte výlučne nabíjačky určené na nabíjanie Li-Ion batérií (prípadne výlučne tento nabíjací režim, ak máte programovateľnú, univerzálnu nabíjačku).
Ak používate nabíjačku s kontrolou teploty, nabíjajte článok maximálne do teploty 45oC.
Akumulátor nabíjajte vždy do konca až na doraz.

Skladovanie
Ak nebudete akumulátor niekoľko týždňov používať, nesmie sa skladovať v nenabitom stave. Všeobecne možno povedať, že dlhšie skladovanie vybitého Li-Ion akumulátora znamená jeho znehodnotenie.
Odporúčame skladovať čiastočne nabitý akumulátor. Pred skladovaním ho nabite v "skladovacom" režime ak máte programovateľnú nabíjačku. Inak ho nabite prúdom 1C počas 15 minút. Potom ho môžete skladovať bez problémov niekoľko týždňov.

Likvidácia
Akumulátor po skončení životnosti nevyhadzujte do komunálneho odpadu, ale ho odovzdajte na mieste zberu použitých batérií.

Životnosť akumulátora
Akumulátor má životnosť často kratšiu než 2 roky. Závisí od toho, ako je akumulátor nabíjaný a vybíjaný, akým spôsobom ho používate. Pri extrémnom používaní, sa životnosť akumulátora radikálne skracuje, čo sa prejaví hlavne poklesom jeho kapacity (skracuje sa doba jazdy).

Spracoval: Ing. Jozef Anďal

UPOZORNENIE: Tento text je majetkom firmy HTmodel chránený autorským zákonom. Jeho kopírovanie a šírenie bez písomného súhlasu majiteľa je trestné.

Parametre
kapacita mAh do 1000
napätie V 7,4

Ponúkame 18323 položiek od 262 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar vybrať osobne

Našu predajňu nájdete v Poprade. Máme otvorené v pracovných dňoch od 9:00 do 17:00.

Predajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií