Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)

Akumulátor Dynamite NiMH 2/3A 1750mAh/7,2V EC3 Mini

Vypredané
Produkt je dočasne vypredaný.
27,90 €
Produkt je dočasne vypredaný
Značka:
Dynamite
Kód:
5401471
EAN:
605482073544

Pohonný Akumulátor Dynamite NiMH 1750mAh/7,2V EC3    DYN1471EC

napätie: 7,2V (6 článkov) veľkosť 2/3A

kapacita: 1750 mAh

maximálny vybíjací prúd: 30 A (10C)

nabíjací prúd: 1,75 A (1C)

konektor: EC3 mini

Tento akumulátor je vhodný pre všetky bežné typy RC modelov áut v mierkach 1/16 - 1/18

Nevhodné pre deti mladšie ako 14 rokov, nie je to hračka!

Dobrá rada nad zlato
Dôležité: Ak je akumulátor pripojený, nikdy nenechávajte model bez dozoru. V prípade závady by mohlo dôjsť k požiaru modelu alebo jeho okolia.
Používajte len nabíjačky výslovne určené výrobcom pre akumulátory NiMH a počas nabíjania nenechávajte batérie bez dozoru.
Batérie NiMH nepoužívajte vo vzduchotesne uzavretých modeloch a obmedzte kontakt batérie s vodou.
Akumulátor nenabíjajte vo vode, lebo by ste mohli v článkoch vyvolať chemickú reakciu a tá by mohla akumulátor úplne zničiť.
Chráňte akumulátor pred skratom, prebitím a zmenou polarity. To by mohlo viesť k požiaru alebo výbuchu.
Články akumulátora nikdy neotvárajte.
Dlhodobé vybíjanie pod hodnotu 1V na článok akumulátoru škodí a zmenšuje jeho kapacitu.

Vybíjanie
Ak akumulátor opäť použijete do jedného týždňa, je možné ju hneď po ukončení jazdy vybiť ho vysokým prúdom (10A príp. vyšším) na hodnotu 5,4V.
Ak akumulátor nepoužijete dlhšie ako jeden týždeň, nemali by ste ho po ukončení jazdy vybíjať. Riaďte sa pokynmi o skladovaní.
Optimálne výsledky dosiahnete, keď akumulátor hodinu pred začiatkom nabíjania vybijete vysokým prúdom (10A príp. vyšším) na hodnotu 5,4V. Potom ho nechajte celkom vychladnúť, úplne do studena.
Dôležité: Dôrazne varujeme pred silným vybitím článkov typu VTEC na hodnotu 0V, skratom a vybitím vybíjačkami bez kontroly napätia. Články sa týmito metódami nenávratne poškodia.

Nabíjanie
Všeobecne odporúčame nabíjací prúd v rozpätí od 0,1 do 1C (1C = hodnota kapacity, napríklad 3000mAh kapacity = 3A = 1C nabíjací prúd maximálne!).
Používajte výlučne nabíjačky určené na nabíjanie NiMH batérií (prípadne výlučne tento nabíjací režim, ak máte programovateľnú, unoiverzálnu nabíjačku).
Ak používate nabíjačku s kontrolou teploty, nabíjajte článok maximálne do teploty 45oC.
Akumulátor nabíjajte vždy do konca až na doraz.
Optimálny je stav, keď akumulátor medzi ukončením režimu nabíjania a začiatkom použitia neleží nevyužitý viac ako 5 minút, vtedy dosiahnete najlepší výkon.

Skladovanie
Ak nebudete akumulátor niekoľko týždňov používať, nesmie sa skladovať v nenabitom stave. Všeobecne možno povedať, že dlhšie skladovanie vybitého NiMH akumulátora je preň škodlivé.
Odporúčame skladovať čiastočne nabitý akumulátor. Pred skladovaním nabite vybitú sadu prúdom 1C počas 15 minút. Potom ho môžete skladovať bez problémov niekoľko týždňov.
Ak chcete dlhšie skladovaný akumulátor znovu použiť, vybite ho prúdom 10A na napätie 5,4V. Po vychladnutí ho môžete nabiť a normálne používať.

Likvidácia
Akumulátor po skončení životnosti nevyhadzujte do komunálneho odpadu, ale ho odovzdajte na mieste zberu použitých batérií.

Životnosť akumulátora
Akumulátor má životnosť často kratšiu než 2 roky. Závisí od toho, ako je akumulátor nabíjaný a vybíjaný, akým spôsobom ho používate. Pri extrémnom používaní, sa životnosť akumulátora radikálne skracuje, čo sa prejaví hlavne poklesom jeho kapacity (skracuje sa doba jazdy).

Spracoval: Ing. Jozef Anďal

UPOZORNENIE: Tento text je majetkom firmy HTmodel chránený autorským zákonom. Jeho kopírovanie a šírenie bez písomného súhlasu majiteľa je trestné.

Ponúkame 19210 položiek od 279 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií