Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)
Úvod Príslušenstvo a doplnky pre RC modely Akumulátory a batérie Akumulátory Ni-XX a Pb Akumulátor Ray Panasonic Eneloop 1900mAh/4,8V AA Rx kocka

Akumulátor Ray Panasonic Eneloop 1900mAh/4,8V AA Rx kocka

Na sklade
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
15,20 €
Značka:
RAY
Kód:
5751404,10
EAN:
8595241317977

Akumulátor Ray Panasonic Eneloop 1900mAh/4,8V AA Rx kocka   7BA1051404K

Prijímačový akumulátor.

Akumulátor od najväčšieho svetového výrobcu akumulátorov japonskej firmy Sanyo - Panasonic. Vysoká kapacita a nízke samovybíjanie, zvýšená odolnosť v mraze! Po 1 roku skladovania v nabitom stave stratí len 15% nabitej kapacity. To je extrémne nízka hodnota oproti bežným vysokokapacitným NiMH akumulátorom. Je ideálnym zdrojom pre výkonné spotrebiče, najmä elektroniku, fotoaparáty, pohyblivé hračky a modely, a prístroje s vysokými nárokmi na kapacitu a prúdový odber.

Kapacita:    2000 mAh
Napätie:   4,8 V
Nabíjací prúd:    200 mA
Max. nabíjací prúd:    2,0 A
Max. vybíjací prúd:    8,0 A
Nízke samovybíjanie:    ÁNO
Dĺžka:   52 mm
Šírka:    30 mm
Výška:   30 mm
hmotnosť: 115 g vrátane konektora
Konektor: JR/Hitec

Akumulátory Sanyo Eneloop sa vyznačujú extrémne nízkou hodnotou samovybíjania a sú preto obzvlášť vhodné pre použitie do RC vysielačov, prijímačov, rôznych druhov domácej elektroniky, fotoaparátov a iných zariadení s nízkym vybíjacím prúdom a potrebou dlhodobej trvanlivosti vo vypnutom stave. Tento akumulátor je vhodný aj pre pohon všetkých bežných typov RC modelov áut, tankov a lodí s menším motorom (do veľkosti 380 - 400) a vhodným sprevodovaním.

Nevhodné pre deti mladšie ako 14 rokov, nie je to hračka!

Dobrá rada nad zlato
Dôležité: Ak je akumulátor pripojený, nikdy nenechávajte zariadenie bez dozoru. V prípade závady by mohlo dôjsť k požiaru zariadenia, alebo jeho okolia.
Používajte len nabíjačky výslovne určené výrobcom pre akumulátory NiMH a počas nabíjania nenechávajte batérie bez dozoru.
Batérie NiMH nepoužívajte vo vzduchotesne uzavretých zariadeniach a obmedzte kontakt batérie s vodou.
Akumulátor nenabíjajte vo vode, lebo by ste mohli v článkoch vyvolať chemickú reakciu a tá by mohla akumulátor úplne zničiť.
Chráňte akumulátor pred skratom, prebitím a zmenou polarity. To by mohlo viesť k požiaru alebo výbuchu.
Články akumulátora nikdy neotvárajte.
Dlhodobé vybíjanie pod hodnotu 1V na článok akumulátoru škodí a zmenšuje jeho kapacitu.

Vybíjanie
Akumulátory Sanyo Eneloop sa vyznačujú extrémne nízkou hodnotoru samovybíjania. Vydrží tak veľmi dlho v pohotovostnom stave, pripravený na okamžité použitie. Zachováva si možnosť opakovaného nabitia (až 500x) a schopnosť dodávať veľký vybíjací prúd. Vybíjať ho možno až pri -20oC. Dodává se v nabitom stave, po vybalení je pripravený na okamžité použitie.

Nabíjanie
Všeobecne odporúčame nabíjací prúd v rozpätí od 0,1 do 1C (1C = hodnota kapacity, napríklad 3000mAh kapacity = 3A = 1C nabíjací prúd maximálne!).
Používajte výlučne nabíjačky určené na nabíjanie NiMH batérií (prípadne výlučne tento nabíjací režim, ak máte programovateľnú, unoiverzálnu nabíjačku).
Ak používate nabíjačku s kontrolou teploty, nabíjajte článok maximálne do teploty 45oC.
Akumulátor nabíjajte vždy do konca až na doraz.

Skladovanie
Ak nebudete akumulátor niekoľko týždňov používať, nesmie sa skladovať v nenabitom stave. Všeobecne možno povedať, že dlhšie skladovanie vybitého NiMH akumulátora je preň škodlivé.
Odporúčame skladovať čiastočne nabitý akumulátor. Pred skladovaním nabite vybitú sadu prúdom 1C počas 15 minút. Potom ho môžete skladovať bez problémov niekoľko týždňov.

Likvidácia
Akumulátor po skončení životnosti nevyhadzujte do komunálneho odpadu, ale ho odovzdajte na mieste zberu použitých batérií.

Životnosť akumulátora
Akumulátor má životnosť často kratšiu než 2 roky. Závisí od toho, ako je akumulátor nabíjaný a vybíjaný, akým spôsobom ho používate. Pri extrémnom používaní, sa životnosť akumulátora radikálne skracuje, čo sa prejaví hlavne poklesom jeho kapacity (skracuje sa doba jazdy).

Spracoval: Ing. Jozef Anďal

UPOZORNENIE: Tento text je majetkom firmy HTmodel chránený autorským zákonom. Jeho kopírovanie a šírenie bez písomného súhlasu majiteľa je trestné.

Parametre
kapacita mAh 2000 - 3000
napätie V 4,8

Ponúkame 19466 položiek od 285 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií