Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)
Úvod Ostatné modely Drevené modely Allerton Steam Pumper Fire Engine 1/12
Novinka

Allerton Steam Pumper Fire Engine 1/12

Na sklade
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
388,90 €
Pri tomto produkte máte dopravu zdarma
Značka:
Model Expo
Kód:
4505460,06
EAN:
856462005196

Allerton Steam Pumper Fire Engine 1/12    Model Expo MS6005

Stavebnica verného statického modelu z dreva a kovu.
Upozornenie: Táto stavebnica je určená pre skúsených modelárov, ktorí zvládajú čítanie nákresov, ovládajú základné modelárske postupy, prácu s drevom, kovom, rôznymi druhmi lepidiel a farieb.
Stavebnica nie je vhodná pre úplných začiatočníkov! 
Všetky texty v návode sú v anglickom jazyku!

 
Allerton je najkomplexnejšia a najpresnejšie detailná stavebnica, akú kedy Model Trailways vyrobil. Stovky čisto odliatych kovových dielov, duplikuje každý komponent pôvodného čerpadla. Fotoleptaný mosadzný plech pre lapač iskier a vedrá na uhlie, plus fotoleptanú nehrdzavejúcu oceľ na steny kotla a typový štítok. Náboje kolies pripravené na použitie sú vyrobené z hliníka. Súprava tiež obsahuje flexibilné hadice, mosadzný drôt a tyč, delené krúžky a priehľadné plastové diely pre svetlomety a ručné svietidlá. Drevené časti sú replikované v jemnozrnnom laserom rezanom lipovom dreve. Päť listov plánov s nákresmi zobrazuje každý detail s pohľadmi z ľavej a pravej strany, rozloženými perspektívami, vzormi zostavy kolies a pokynmi pre farbenie. Šesťdesiatštyristranový ilustrovaný návod na stavbu vysvetľuje každý krok stavby od začiatku do konca.

História:
V lete 1869 mesto Wooster v štáte Ohio kúpilo parné požiarne čerpadlo od Allerton Iron Works of Naugatuck, Connecticut. Pumpa vodu nevozila. Namiesto toho na čerpanie vody zo studní a cisterien použili kotol na uhlie a čerpali 350 galónov za minútu.

Kone hasičského zboru boli nahradené motorovými vozidlami v roku 1919, ale konský Allerton zostal na stanici ako záložná pumpa až do polovice 30. rokov 20. storočia. V 50. rokoch 20. storočia bola vyradená z prevádzky a uskladnená. Prakticky zabudnutá bola nakoniec predaná obchodníkovi so šrotom, ktorý ju potom predal Charlesovi Panellovi, zberateľovi požiarnych prístrojov neďaleko Pittsburgu v Pensylvánii.

Mierka: 1/12
Dĺžka 355mm
Šírka 145mm
Výška 225mm

Dizajn súpravy, plány, inštrukcie, fotografia a prototypový model od Kena Forana, 2014.

Parametre
mierka zmenšenia 1/12

Ponúkame 19798 položiek od 295 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií