Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)

Alpha 1500 M1 2,4 GHz RTF

Na sklade
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
152,95 €
Pri tomto produkte máte dopravu zdarma
Značka:
Pelikan
Kód:
5614145
EAN:
8595241312583

Alpha 1500 M1 RTF 2,4 GHz      4ST14145

Prakticky hotový model výkonného motorového vetroňa poháňaný striedavým motorom z odolného extrudovaného penového polypropylénu (EPP). Kompletný RC Set v móde 1 (ovládanie plynu na pravej ruke).

Modernizovaná verzia obľúbeného modelu prináša:
  • Chvostové plochy sú teraz upevnené k trupu dvoma skrutkami a sú odoberacie pre jednoduchú prepravu.
  • Model je dodávaný v novej krabici s plastovým uchom, ktorú môžete používať na prepravu modelu na letisko aj skladovanie doma.
  • Polovice krídla sa na drôtenej spojke zaisťujú veľkými plastovými skrutkami umiestnenými na spodnej strane krídla.
  • Konektory predlžovacích káblov serv krídielok sa zapájajú do zásuviek so západkami umiestnenými na trupe.
  • Kryt kabíny má teraz dvojicu mechanických „zacvakávacích“ zámkov, ktoré držia spoľahlivejšie ako pôvodné magnetické.
  • Spoľahlivejšiemu sklopeniu listov vrtule teraz pomáhajú drôtené pružinky.
  • Spodnú stranu trupu pri pristáti chráni polozapustené penové koleso. 
Robustná - a pritom veľmi ľahká konštrukcia zaručuje vynikajúcu odolnosť proti poškodeniu pri havárii, alebo aspoň veľmi ľahkú opraviteľnosť, ak už k nejakej škode dôjde. Pre napájanie motora slúži ľahký Li-Pol akumulátor s veľkou kapacitou a model je ovládaný 4-kanálovou RC súpravou 2,4 GHz FHSS zaisťujúcou vysokú odolnosť voči rušeniu. Odpadajú tak aj starosti s kryštálmi a voľnými kanálmi...
Trup je v oblasti krídla zosílený preglejkovou výstuhou, do nej je ukotvená spojka krídla. Kryt kabíny je odoberací s magnetickým uzáverom. Dvojdielne krídlo má profil s rovnou spodnou stranou, krídelká sú ovládané 2 servami uloženými v krídle s krátkymi priamymi tiahlami. Polovice krídla sú spojené spojkou zo 4 mm oceľového drôtu. Chvostové plochy v klasickom usporiadaní sú ovládané pomocou lanovodov. Vrtuľa je sklopná, s turbokužeľom pre vstup chladiaceho vzduchu. Chladenie motora, regulátora a akumulátora uľahčujú ďalšie vstupy chladiaceho vzduchu na bokoch v predu, výstupné otvory pre ohriaty vzduch sú na bokoch trupu v priestore pod krídlom.

ALPHA 1500 je určená pre začiatočníkov - pod dohľadom skúsenejšieho pilota, ako aj pre každého, kto si chce len tak rekreačne polietať. Letové vlastnosti sú príjemné, nezáludné a ovládanie modelu presné. Model umožňuje zoznámenie s plnohodnotným riadením okolo všetkých ôs; so správnym koordinovaným ovládaním smerovkou, krídelok aj výškovkou. Tieto skúsenosti  oceníte pri lietaní s prvým akrobatickým modelom, alebo (polo)maketou akéhokoľvek druhu. Zmenou pomeru dĺžkok pák na servách a kormidlách sa dajú nastavovať veľkosti výchyliek vo veľkom rozpätí. Začiatočník začne s malými, bezpečnými, skúsený pilot si nastaví veľké, umožňujúce aj trošku základnej vetroňovej akrobacie - premety, sudové výkruty, súvratové zatáčky - Alphe 1500 idú veľmi jednoducho a dobre! Výkon motora je dostatočný pre stúpanie pod uhlom cca 45°, takže pre nastúpanie do výšky pre lov termiky je potrebná len chvíľka.  Alpha 1500 veľmi citlivo reaguje aj na slabú termiku, vďaka presnému riadeniu sa ľahko usadzuje aj do stúpavého komína o malom priemere.

ALPHA 1500 sa dodáva s Li-Pol akumulátorom 7,4 V 1500 mAh (zaťažiteľnosť 15C), čomu zodpovedá sklopná vrtuľa 10x6". Model bez problémov "uvezie" dvojčlánky až do cca 2500 mAh. Alpha sa môže napájať aj z 3-článku Li-Pol, v tom prípade je ale NUTNÉ namontovať vrtuľu priemeru o 1 palec (25 mm) menšom, aby sa zabránilo preťaženiu motora a regulátora. Vzhľadom na veľký priemer kužeľa vytvoria vrtuľu 10x6" listy 9x6". Pre menšiu vrtuľu pre trojčlánok - tj. 9x6" - treba použiť listy 8x6".
 
Rozpätie (mm) 1 510
Dĺžka (mm) 930
Nosná plocha (dm2) 22,3
Hmotnosť (g) 690
Ovládané funkcie V, K, S, M
   
     
Motor C28 - 1050KV
Regulátor 18A
Akumulátor 7,4 V 1500 mAh  
Vrtuľa (listy) 10x6 (9x6") 9x6" (8x6")
Servá 4x 9g mikroservo  
RC súprava 4-kanálová 2.4GHz FHSS
 

RC set obsahuje:

- trup s namontovaným striedavým motorom, sklopnou vrtuľou 10x6", regulátorom otáčok 18A, šesťkanálovým 2.4GHz FHSS prijímačom a 2 servami
- krídlo vylisované z EPP s inštalovanými 2 servami
- chvostové plochy z EPP
- oceľovú spojku krídla
- štvorkanálový vysielač 2.4GHz FHSS Mód 1
- pohonný akumulátor Li-Pol 7,4 V 1500 mAh (15C)
- 12 V rychlonabíjačku
- podrobný návod na stavbu a lietanie

Potrebné dokúpiť: AA batérie alebo akumulátory do vysielača.

Parametre
prevedenie RTF
rozpätie 1 - 2m

Ponúkame 19787 položiek od 295 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií