Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)

Alpha 1500mm ARF

Vypredané
Produkt je dočasne vypredaný.
108,00 €
Produkt je dočasne vypredaný
Značka:
Pelikan
Kód:
5614147
EAN:
8595241317601

Alpha 1500mm ARF      Pelikán 4ST14147
bez vysielača, prijímača, akumulátora, nabíjačky

Prakticky hotový model výkonného motorového vetroňa poháňaný striedavým motorom z odolného extrudovaného penového polypropylénu (EPP).

Robustná - a pritom veľmi ľahká konštrukcia zaručuje vynikajúcu odolnosť proti poškodeniu pri havárii, alebo aspoň veľmi ľahkú opraviteľnosť, ak už k nejakej škode dôjde.

Trup je v oblasti krídla zosílený preglejkovou výstuhou, do nej je ukotvená spojka krídla. Kryt kabíny je odoberací s magnetickým uzáverom. Dvojdielne krídlo má profil s rovnou spodnou stranou, krídelká sú ovládané 2 servami uloženými v krídle s krátkymi priamymi tiahlami. Polovice krídla sú spojené spojkou zo 4 mm oceľového drôtu. Chvostové plochy v klasickom usporiadaní sú ovládané pomocou lanovodov. Vrtuľa je sklopná, s turbokužeľom pre vstup chladiaceho vzduchu. Chladenie motora, regulátora a akumulátora uľahčujú ďalšie vstupy chladiaceho vzduchu na bokoch v predu, výstupné otvory pre ohriaty vzduch sú na bokoch trupu v priestore pod krídlom.

Na ovládanie modelu budete potrebovať minimálne 4-kanálový vysielač. V tom prípada sa servá krídielok zapájajú pomocou Y-kábla (nie je súčasťou stavebnice) do jedného kanála. Pri zapájaní prijímača postupujte podľa návodu na obsluhu vašej RC súpravy. Ideálne je, ak máte aspoň 5-kanálovú počítačovú RC súpravu, ktorá umožňuje nezávislé ovládanie serv krídielok. V tom prípade môžete nastaviť diferenciáciu výchyliek krídielok; na začiatok sa doporučuje 50% - tj. výchylka krídielka dole je polovičná ako výchylka dohora. Užitočné je tiež mixovať krídielka tak, aby sa súčasne vychyľovali dohora vo funkcii aerodynamickej brzdy na uľahčebie pristátia. To oceníte na menších plochách a zvlášť pri lietaní na svahu. Pri nastavovaní aerodynamických bŕzd dbajte na to, aby aj pri plnom vychýlení krídielok dohora vo funkcii brzdy bola zachovaná možnosť ich výchyliek v roli krídielok.

ALPHA 1500 je určená pre začiatočníkov - pod dohľadom skúseného pilota, ako aj pre každého, kto si chce len tak rekreačne polietať. Letové vlastnosti sú príjemné, nezáludné a ovládanie modelu presné. Model umožňuje zoznámenie s plnohodnotným riadením okolo všetkých ôs; so správnym koordinovaným ovládaním smerovkou, krídelok aj výškovkou. Tieto skúsenosti  oceníte pri lietaní s prvým akrobatickým modelom, alebo (polo)maketou akéhokoľvek druhu. Zmenou pomeru dĺžkok pák na servách a kormidlách sa dajú nastavovať veľkosti výchyliek vo veľkom rozpätí. Začiatočník začne s malými, bezpečnými, skúsený pilot si nastaví veľké, umožňujúce aj trošku základnej vetroňovej akrobacie - premety, sudové výkruty, súvratové zatáčky - Alphe 1500 idú veľmi jednoducho a dobre! Výkon motora je dostatočný pre stúpanie pod uhlom cca 45°, takže pre nastúpanie do výšky pre lov termiky je potrebná len chvíľka.  Alpha 1500 veľmi citlivo reaguje aj na slabú termiku, vďaka presnému riadeniu sa ľahko usadzuje aj do stúpavého komína o malom priemere.

ALPHA 1500 sa dodáva s vrtuľou 10x6" pre Li-Pol akumulátorom 7,4 V 1500 mAh (zaťažiteľnosť 15C). Model bez problémov "uvezie" dvojčlánky až do cca 2500 mAh. Alpha sa môže napájať aj z 3-článku Li-Pol, v tom prípade je ale NUTNÉ namontovať vrtuľu priemeru o 1 palec (25 mm) menšom, aby sa zabránilo preťaženiu motora a regulátora. Vzhľadom na veľký priemer kužeľa vytvoria vrtuľu 10x6" listy 9x6". Pre menšiu vrtuľu pre trojčlánok - tj. 9x6" - treba použiť listy 8x6".
 
Rozpätie (mm) 1 510
Dĺžka (mm) 930
Nosná plocha (dm2) 22,3
Hmotnosť (g) 690
Ovládané funkcie V, K, S, M
   
     
Motor C28 - 1050KV
Regulátor 18A
Doporučený akumulátor 7,4 V 1500 mAh RAY 11,1 V 1600 mAh
Vrtuľa (listy) 10x6 (9x6") 9x6" (8x6")
Servá 4x 9g mikroservo  
Doporučená RC súprava min. 4-kanálová
 

RC set obsahuje:

- trup s namontovaným striedavým motorom, sklopnou vrtuľou 10x6", regulátorom otáčok 18A, 2 servami
- krídlo vylisované z EPP s inštalovanými 2 servami
- chvostové plochy z EPP
- oceľovú spojku krídla
- podrobný návod na stavbu a lietanie

Parametre
prevedenie ARF
rozpätie 1 - 2m

Ponúkame 18948 položiek od 271 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar vybrať osobne

Našu predajňu nájdete v Poprade. Máme otvorené v pracovných dňoch od 9:00 do 17:00.

Predajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií