Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)
Novinka

AMEWI RC Bager G101H hydraulický celokovový biely 1/16 RTR

Na sklade
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
1 849,00 €
Pri tomto produkte máte dopravu zdarma
Značka:
Amewi
Kód:
6922505
EAN:
4260677953344

AMEWI RC Bager G101H hydraulický celokovový biely 1/16 RTR   Amewi 22505

Zmenšený model bagra na pásovom podvozku s celokovovou konštrukciou a skutočným hydraulickým systémom. Výborný prvý krok do sveta realistických funkčných modelov stavebných strojov, ponúkajúci slušnú kvalitu za primeranú cenu. Určený pre pokročilých modelárov. 

Kvalitný model pásového rýpadla v mierke 1:16 ako model RTR v exkluzívnom bielom dizajne Amewi s vysielačom 2,4 GHz, batériou, nabíjačkou a všetkým príslušenstvom potrebným na prevádzku (okrem batérií vysielača).

Toto je najlepší spôsob, ako opísať vysoko kvalitné spracovanie konštrukcie modelu spojené s vysoko kvalitnou technológiou. Celá konštrukcia je vyrobená z kovu a výložníky, ako aj náradie (lyžica) sú poháňané hydraulicky. Podvozok je ovládaný striedavými (brushless) elektromotormi a každý pás je poháňaný samostatným motorom. Aj hydraulické čerpadlo je poháňané striedavým elektromotorom. To znamená, že pre nadchádzajúce práce je vždy k dispozícii dostatok energie. Model je možné veľmi citlivo ovládať pomocou dodávaného vysielača 2,4 GHz s ovládaním "Euro" (priradenie funkcií obdobné ako v skutočnom bagri).
Osvetlenie je možné prepínať aj pomocou vysielača. Cez vysielač je možné ovládať aj ďalšie voliteľné prídavné funkcie. Zostáva tak dostatok priestoru pre vaše vlastné nápady ako model vylepšiť k dokonalosti.
Tento zaujímavý model sa dodáva v pevnej drevenej debničke.

Technická poznámka:
Rýpadlo je vybavené hydraulickým systémom, ktorý nefunguje trvale. Hydraulické čerpadlo je aktívne, iba keď je aktivované rameno výložníka, alebo lyžica. Je bežné, že sa hlavný výložník mierne vysunie, keď je aktivovaný. To ušetrí veľa elektrickej energie v porovnaní s trvalo fungujúcim hydraulickým systémom.

Vlastnosti:
Veľmi stabilné, bielo lakované telo vyrobené zo zinkovej zliatiny
Hydraulické čerpadlo so striedavým elektromotorom pre rýchly prietok hydraulickej kvapaliny
4 prepínateľné LED svetlomety na osvetlenie staveniska
10.000 mAh lítium-iónová batéria pre dlhé prevádzkové doby
Stabilný kovový podvozok s oceľovými pásmi
Nadstavbu je možné nekonečne otáčať o 360 °
Stabilný drevený box pre ľahký transport
Veľká kovová lyžica
Kvalitný RC vysielač 2,4GHz s typovým označením rýpadla.

Technické špecifikácie:
Hmotnosť modelu pripraveného na prevádzku: 10 kg
Šírka horného vozíka: 165 mm
Výška nad nadstavbou: 159 mm
Výška nad kabínou: 185 mm
Horný vozík - svetlá výška: 78 mm
Dĺžka zadku: 165 mm
Rázvor pásov: 235 mm
Dĺžka podvozku: 282 mm
Svetlá výška podvozku: 29 mm
Výška pásov: 66mm
Šírka stopy: 145 mm
Šírka základnej dosky: 92mm
Šírka cez pásy: 195 mm
Výška výložníka: 200 mm
Dĺžka dole: 230 mm
Celková dĺžka: 620 mm
Celková dĺžka s natiahnutými ramenami: 800 mm
Zdvíhacia sila v závislosti od dodávky: 12-15 kg
Batéria: Li-Ion, 7,4 V, 10.000 mAh
Nabíjačka: LiPo / LiIon nabíjačka 2S / 3S
Hydraulický olej: # 46
Vysielač: FS-i6S s 2,4 GHz dotykovým displejom

Obsah balenia:
RC model bagra G101H
Diaľkové ovládanie FS-i6S 2,4 GHz
Li-Ion batéria 7,4 V 10 000 mAh
USB nabíjací kábel
Hydraulický olej
návod na obsluhu v AN/DE

Potrebné dokúpiť:
4x AA Mignon batérie pre vysielač.

POZOR! Tento RC model bargra nie je hračka, ale je to viac prepracovaný, funkčný model, ktorý sa správa veľmi podobne ako skutočný bager. Vzhľadom na jeho realistické parametre, ak nie je správne zostavený a správne ovládaný, môže vám spôsobiť zranenie, alebo zraniť diváka, či poškodiť majetok. Model je určený na používanie v interiéri alebo vonku na suchom povrchu. Používanie vo vode, v snehu, v kalužiach, blate, piesku bez partričnej vodeodolnej úpravy môže spôsobiť poškodenie elektroniky modelu. Zakázaná je jazda na verejných komunikáciách a iných miestach (napr. parkoviská) s automobilovou prevádzkou. Tento model vyžaduje pravidelnú údržbu, jeho správnym rozobratím podľa servisného návodu nestratíte záruku.

Modelárske Líthiové akumulátory.

Všetky Li-XX akumulátory majú vzhľadom na svoje chcemické zloženie rozsah pracovných teplôt cca od 5° do 40 °C. Všetky Li-XX akumulátory podliehajú starnutiu a strate vlastností aj bez ohľadu na to, či sú používané, alebo nie. Je dôležité dodržiavať zásady správneho zaobchádzania s nimi a pri podozrení na poškodenie ich vyradiť z prevádzky a nechať ich ekologicky zlikvidovať. 

Nižšie uvedené rady platia vo všeobecnosti pre všetky druhy líthiových akumulátorov, zamerané sú na najpoužívanejší typ Li-Pol.

Dobrá rada: Sieťové adaptéry aké sú zvyčajne prikladané k hotovým RC modelom slúžia len na amatérske príležitostné nabíjanie. Pre kvalitné časté nabíjanie akumulátorov je najlepšie kúpiť nabíjačku s programovateľnými parametrami nabíjania. Predĺži to životnosť akumulátorov a ušetrí to vaše peniaze.  

Príklad výpočtu nabíjacieho času: Ak používate jednoduchý nabíjací adaptér (s balancérom), približnú dobu nabíjania vyrátate tak, že údaj o kapacite akumulátora (napríklad 2000 mAh) vydelíte výstupným výkonom nabíjacieho adaptéra (uvedený na typovom štítku adaptéra, napríklad: Output 350 mA), a výsledné číslo znamená dobu nabíjania úplne vybitého akumulátora. Príklad: 2000 : 350 = 5,7 hodiny. Menej vybitý akumulátor sa bude nabíjať kratšie. Ak nie je akumulátor po používaní celkom vybitý, nabíjanie trvá rôzne dlho. 

Užívateľské rady:
Štandardné nominálne napätie monočlánku typu Li-Ion je 3,7V. Plne nabitý dosiahne 4,2V. Každá Li-Ion akumulátorová sada, teda dvoj a viac článkový akumulátor, by mala mať dva hrubšie silové káble (červený a čierny) slúžiace na pripojenie batérie k zariadeniu a zväzok tenkých servisných káblov, slúžiacich pre diagnostiku a riadenie procesu nabíjania. Najväčšou slabinou Li-xx akumulátorov je citlivosť na úplne rovnaké nabitie všetkých článkov v sade. Ak z nejakého dôvodu napríklad v trojčlánkovom akumulátore nabijete jeden článok viac a iný menej, pri používaní batérie dôjde k tomu, že sa menej nabitý článok vybije skôr. Ak jeho napätie klesne pod 2,7V dochádza obvykle k zničeniu článku a to znamená koniec pre celú sadu. Preto ak chcete aby vám Li-xx akumulátor dobre slúžil, nabíjajte ho vždy na programovateľnej nabíjačke v režime Li-xx, ktorá nabíja cez silový kábel a jemne vyrovnáva napätie článkov (balancuje) počas nabíjania tak, aby na konci boli všetky články v sade dokonalo rovnako nabité. Výrobcovia modelov niekedy prikladajú do RTR sád jednoduché nabíjačky, ktoré nabíjajú Li-xx akumulátory cez servisné káble, aby zabezpečili ako-tak správne nabitie, ale je to nespoľahlivé.
Nikdy ich neskladujte úplne vybité. Kvalitné programovateľné nabíjačky majú program "storage", ktorý nabije Li-Pol akumulátor tak, aby sa potom dal dlhodobo skladovať. Ak nemáte nabíjačku s takým programom, tak nabite akumulátor na cca 75% (3,8V na článok) a až potom ho odložte.
Mali by ste vedieť, že Li-xx akumulátory sú citlivé na nárazy a akékoľvek poškodenie. Vždy s nimi zaobchádzajte opatrne a dbajte aby vám nespadli na zem, prípadne po každej havárii modelu hneď skontrolujte stav akumulátora.
Keďže najčastejšie dochádza k nárazom v prípade RC áut, vyrábajú sa pre nich Li-Pol akumulátory v plastových púzdrach označených Hardcase. 

Typickým prejavom poškodeného Li-Pol akumulátora je nafúknutie do podoby „vankúša“. Mierne nafúknutie sa dá ešte ignorovať a pri opatrnej manipulácii môžete batériu ďalej používať. Ak je však akumulátor nadutý „na prasknutie“ tak je už nebezpečný a urýchlene ho odneste do zberného dvora. Pozor, nikdy nepodceňujte nebezpečnosť nafúknutého, alebo inak poškodeného Li-Pol akumulátora. Môže začať horieť a hrozí poškodenie majetku, alebo zranenie. Aj preto sa odporúča nabíjať Li-Pol akumulátory vždy „na dohľad“ a položené na nehorľavej podložke. Vyrábajú sa preto špeciálne nabíjacie a prepravné obaly pre Li-Pol akumulátory.

Výkon akumulátorov výrazne klesá v zime. Pri jazdení, či lietaní v teplotách pod 10oC udržujte pred použitím akumulátor na teplom mieste (vyhriaty interiér auta, vnútorné vrecko bundy...). Mráz týmto akumulátorom vyslovene nerobí dobre.

Životnosť akumulátora je závislá od spôsobu jeho používania, vybíjania, nabíjania a skladovania. Vplyv má aj teplota okolia, prípadné prehriatie, alebo podchladenie akumulátora. Obvykle sa životnosť ráta na počet nabíjacích cyklov 30 - 50 a nie na čas. Životnosť môže byť podstatne kratšia než 2 roky. S rastúcim počtom cyklov začne klesať "výkon" akumulátora, to znamená, že budete jazdiť kratšie než keď bol nový. Keď akumulátor zostarne, narastie jeho vnútorný odpor a takzvane zmäkne. Pri nabíjaní síce bude vykazovať nabitú kapacitu, ale výkon bude nízky.

Akumulátor je spotrebný výrobok. Pod záruku spadajú len výrobné vady (ak sú, obvykle sa prejavia okamžite pri prvom použití). Klesajúca kapacita, alebo celkovo zhoršené vlastnosti spôsobené používaním, alebo dlhodobým skladovaním, nie sú predmetom záruky. Akumulátor s napätím nižším než 2,8V na článok spôsobeným nesprávnym používaním, sa nedá reklamovať.

Parametre
mierka zmenšenia 1/16

Ponúkame 19741 položiek od 289 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií