Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)
Novinka

Amewi RC D90X12 4x4 off-road silver 1/12 RTR

Na sklade
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
88,90 €
Značka:
Amewi
Kód:
6922507
EAN:
4260677952972

Amewi RC D90X12 4x4 off-road silver 1/12 RTR   Amewi 22507

Zmenšený model terénneho auta na diaľkové ovládanie vhodný pre začiatočníkov a nenáročných rekreačných jazdcov. 

Terénne vozidlo D90X12 4x4 v mierke 1:12 od Amewi s 2,4GHz RC súpravou, Li-Pol sadou a USB nabíjačkou, RTR
D90X12 vzhľadovo vychádza zo svojho predchodcu RAID, ale výrobca uvádza, že je to úplne novo navrhnutý  model terénneho vozidla. Podoba legendárneho terénneho vozidla nie je náhoda a preto si ho vybrala aj značka Amewi. Tento model v mierke 1/12 zvládne aj relatívne náročnejší terén primeraný výkonu jeho malého motora (veľkosť 260).

Model zostaveného terénneho vozidla, ktorý zaujme peknou karosériou s mnohými detailmi (funkčné predné LED svetlomety, zadné svetlá, zrkadlá, spony, záhradka, vzduchový filter). SOFT gumy s terénnou vzorkou majú lepšiu priľnavosť a prejazdnosť terénom. Vylepšené sú aj kovové prevody predného a zadného diferenciálu. Základ šasi tvoria pozdĺžniky z hliníkových profilov. Model má pohon všetkých štyroch kolies 4WD (4x4) s trvalo uzavretými diferenciálmi. Vysielač pracujúci v pásme 2,4GHz prešiel vylepšeniami viditeľnými na prvý pohľad. Výrobca uvádza že model je "prachuvzdorný a vodevzdorný" čo treba brať s rezervou, keďže nie všetky časti modelu sú utesnené, alebo impregnované. Dá sa hovoriť len o odolnosti proti striekajúcej vode a preto hlboké brodenie neodporúčame bez predchádzajúcej impregnácie elektroniky.

Obsah balenia:
Kompletný zostavený model
2.4Ghz diaľkové ovládanie
Batéria LiIon 7,4V 1200mAh
nabíjačka USB

Potrebujete dokúpiť:
4x AA Baterky do vysielača

Mierka 1/12
Karoséria plastová
Motor jednosmerný (brushed) veľkosť 260
Dĺžka: 350 mm
Šírka: 165 mm
Výška: 205 mm
Rázvor: 195 mm
Hmotnosť: vrátane batérie 913 g
Batéria: 7,4V LiIon 1200mAh
Rozmery batérie: 71 x 36,7 x 19 mm
Hmotnosť batérie: 83 g
Pripojenie: HBX konektor
Vyvažovač: XH
Nabíjací kábel USB výstup 800mAh
Doba jazdy 30-45 minút podľa terénu a zaťaženia.
Doba nabíjania: 120 minút
Dosah RC vysielača: 30 - 50 metrov
Maximálny sklon: 30 °
Maximálna rýchlosť: cca 15 km/h

Poznámka k odolnosti voči vode: Produkt označený výrobcom ako vodeodolný (WP, waterproof, water resistance) je zvyčajne schopný odolať krátkodobému pôsobeniu striekajúcej vody, napríklad prebehnutie po mláke, krátkodobé jazdenie po mokrej tráve, v slabom daždi, po snehu a podobne. POZOR! Vodeodolný, neznamená vodotesný! Vodeodolný produkt nie je schopný znášať pôsobenie vyššieho stĺpca (tlaku) vody, čo znamená, že nie je možné takýto produkt napríklad ponoriť pod hladinu vody. Pre dosiahnutie vodotesnosti v prípade vodeodolného produktu sa odporúča buď použiť napríklad prípravok Nanoprotech, alebo umiestniť zariadenie do dokonalo utesneného obalu.
Len výrobky zreteľne označené ako vodotesné s výrobcom zaručenou vodotesnosťou do zreteľne vyznačenej hĺbky ponoru (vodného stĺpca, vodného tlaku apod.), je možné ponoriť na dlhší čas pod hladinu vody.
POZOR! Tento RC model nie je hračka, ale je to viac prepracovaný, funkčný model, ktorý sa správa veľmi podobne ako skutočný stroj. Vzhľadom na jeho realistické parametre, ak nie je správne zostavený a správne ovládaný, môže vám spôsobiť zranenie, alebo zraniť diváka, zviera, či poškodiť majetok. Nikdy nenechajte model bez dozoru dospelej osoby v prítomnosti detí mladších ako 10 rokov. Zodpovednosť za spôsobené škody a zranenia nesie užívateľ modelu, nie výrobca, ani predajca! Model je určený na používanie hlavne v miestnosti, alebo vonku na pevnom suchom povrchu. Podľa druhu podvozku zvládne aj jazdu po miernom teréne, hustom blate, piesku, šotoline či drobných kamienkoch. Môže prebehnúť po kalužiach a mierne mokrom povrchu. Voda sa však nesmie pritom dostať na elektroniku modelu. Neodporúča sa jazdiť (brodiť) vo vode, v snehu (keď sa roztopí, môže zatiecť na elektroniku). Vyslovene nevhodným povrchom sú vysoké chlpaté koberce a vysoká či hustá tráva (veľmi namáha motor a môže spôsobiť jeho spálenie, vrátane riadiacej elektroniky). Nesmie sa jazdiť na verejných komunikáciách a iných miestach (napr. parkoviská) s automobilovou prevádzkou. Servomechanizmus riadenia prednej nápravy sa pri nevhodnom spôsobe jazdy, alebo nárazoch do prekážky môže preťažiť a poškodiť, čo nespadá pod záruku. Preťaženie servoriadenia môže spôsobiť napríklad aj státie na mieste a zbytočné točenie riadením doprava-doľava. Tento model vyžaduje primeranú pravidelnú údržbu.

Záruka je 24 mesiacov a týka sa výrobných vád zistených hneď pri skúšobnej prevádzke modelu, alebo prejavených počas krátkej doby od začatia prevádzky. Pod záruku nespadá opotrebenie funkčných častí spôsobené prevádzkou a používaním modelu. Rozsah prevádzkového opotrebenia ne je definovaný a môže byť iný na kovových a iný na plastových častiach modelu. Pod záruku nespadá ani poškodenie spôsobené nárazmi, preťažením mechanických, alebo elektronických častí modelu, nesprávnym zapojením, prehriatím, zamoknutím alebo zanedbanou údržbou.
 

Parametre
mierka zmenšenia 1/12
odporúčaný vek od 12 rokov
prevedenie RTR

Ponúkame 19755 položiek od 295 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií