Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)

AMEWI RC G484E SE kolesový nakladač zelený V5 1/14 RTR

Na sklade
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
318,90 €
Pri tomto produkte máte dopravu zdarma
Značka:
Amewi
Kód:
6922538
EAN:
4260677955379

AMEWI RC G484E SE kolesový nakladač zelený V5 1/14 RTR      Amewi 22538

Nová, modernizovaná verzia V5!
Diaľkovo ovládaný model kolesového nakladača s kovovou konštrukciou a čiastočne plastovou karosériou. Niektoré detaily sú vyrobené z plastu.

Obľúbený kolesový nakladač Amewi v piatej generácii - novinka s otočným majákom a predĺženým ramenom.

Obsah balenia
1 x kolesový nakladač 
1 x pohonný akumulátor 7,4V Li-Ion 2000mAh
1 x 2,4 GHz vysielač
1 x nabíjačka USB
1 x manuál

Potrebné dokúpiť: Batérie pre vysielač 4 x 1,5V AA 

Tento RC model kolesového nakladača vypĺňa medzeru medzi RC hračkami a profesionálnymi výkonnými ale drahými modelmi. Výložník, 190 mm široká lyžica a dôležité časti konštrukcie sú vyrobené z kovu. Vizuálne a technické vlastnosti tohto modelu v mierke 1:14 presvedčia nielen skúsených modelárov. To znamená, že precízna práca s týmto kvalitným modelom nie je žiadny problém. Polohovacia sila 2 vretenových pohonov je viac než dostatočná na zvládnutie väčších zaťažení. Má všetky funkcie skutočného stroja. Veľká časť dôležitých konštrukčných dielov je vyrobená z kovu, časti karosérie sú plastové. Rameno, lyžica, pojazd stroja je samostatne ovládateľný. Model má zabudovaný aj generátor zvuku a funkčné svetlá.Tento kvalitne spracovaný zmenšený model vhodne prekrýva medzeru medzi hračkovými plastovými modelmi a špičkovými celokovovými vysokovýkonnými modelmi s vysokou cenou. Kĺbový spoj kolesového nakladača je proporcionálny a umožňuje citlivé ovládanie. Ramenné kĺby sú ovládané pomocou vretenových pohonov, čo je v tomto cenovom segmente technicky unikát! Model dokáže manipulovať aj s ťažším zaťažením lyžice! Kvalita a funkčnosť tohto modelu v pomere k jeho cene sú doteraz jedinečné.

Funkcie: dopredu, dozadu, doľava, doprava, montáž doľava, montáž vpravo, veľké rameno hore / dole, malé rameno hore / dole, lopata hore / dole, svetlo, zvuk, zvuk zapnutý / vypnutý

Najdôležitejšie:
Nový otočný maják, ktorý je možné zapnúť a vypnúť pomocou diaľkového ovládača.
Rameno je oproti predchádzajúcej verzii predĺžené o približne 10mm, čo umožňuje lepší zdvih a vysunutie.  Typické „preklopenie“ lopaty v zadnej polohe, v tejto verzii odpadá.

Ďalšie vlastnosti:
Proporcionálne ovládanie na všetkých kanáloch
Zvuk je možné zapnúť / vypnúť
Otočný maják prepínateľný
10 ovládateľných kanálov
2,4 GHz ovládanie
Gumené pneumatiky
Výkonné pohony
Pohon kolies 4WD

Technické údaje:
Mierka: 1:14
Dĺžka: 540 mm
Šírka: 200 mm
Výška: 210 mm
Hmotnosť: 4800 g vr. batérie
Rázvor: 223 mm
Šírka rozchodu vpredu: 160 mm
Šírka rozchodu vzadu: 160 mm
Svetlá výška: 30 mm
Predné kolesá: Vonkajší priemer/šírka 110 / 40 mm
Zadné kolesá: Vonkajší priemer/šírka 110 / 40 mm
Priemer ráfika: 60 mm
Prevodovka: viacstupňová prevodovka POM
Motor: 2x brushed pre kolesá
Pohonný systém: vretenový pre výložník
Hlavný materiál: plast/kov
Rozmery priehradky na batérie: 70 x 40 x 20 mm
Batéria: Li-Ion 2S 7,4V 2000mAh 20C Softcase, konektor XT30 69x37x18mm Hmotnosť 93g
Maximálna rýchlosť: cca. 5 km/h
Diaľkové ovládanie: 10 kanálov 2,4 GHz
Dosah vysielača: cca. 100 m
Doba jazdy cca. 20 min. v závislosti od povrchu a spôsobu použitia
Nabíjačka: USB nabíjací kábel s pripojením balanceru
Doba nabíjania: cca. 2 hodiny

Rýchly návod na použitie:
1. Vložte baterky do ovládača a zapnite ho ON.
2. Vložte baterku do modelu (zospodu vzadu), pripojte kábel a zapnite model ON. 
3. Ľavou pákou sa ovláda jazda dopredu/dozadu/doprava/doľava.
4. Pravou pákou sa ovláda dvíhanie/spúšťanie ramena a naklápanie lyžice.
5. Malými čiernymi posuvníkmi (timami) veľa a pod ovládacími pákami sa dá jemne doladiť pohyb.
6. Tlačidlom na vysielači sa dá zapnúť a vypnúť zvuk. 
7. Tlačidlom na vysielači sa dajú zapnúť a vypnúť svetlá. 
8. Po skončení jazdenia vypnite najprv model OFF a potom vysielač OFF.
9. Vždy vyberte baterku z modelu a nabite ju pred odložením.
10. USB nabíjací kábel zapojte do USB sieťového adaptéra (kupuje sa samostatne), alebo do počítača, TV, či iného zariadenia s USB konektorom. Baterku pripojte k USB káblu a nechajte nabíjať. LED zhasne keď bude batéria nabitá.

Náš test kolesový nakladač Huina/Carson/Amewi Full Metal Loader: Tento model sa dá kúpiť zabalený do krabíc rôznych distribútorov, ale pôvodný výrobca je čínsky Huina. Túto informáciu uvádzam len pre úplnosť. Model je balený v peknej kvalitnej krabici s polystyrénovým lôžkom pre model a vysielač. Je to výborné pre pohodlnú prepravu modelu, len je niekedy ťažšie napasovať model do výrezov. Treba ho ešte pred vypnutím správne napolohovať. Model samotný je skoro celokovový, teda kovové sú všetky podstatné časti konštrukcie. Označenie výrobcom "Full Metal" je dosť zavádzajúce, pretože model nie je celokovový. Plastové sú diely karosérie, a menej podstatné časti. Kovové sú dôležité časti konštrukcie, mechanizmy, lyžica a ramená. Vysoký podiel kovových dielov zabezpečuje aj vysokú hmotnosť modelu na úrovni skoro 5 kíl. Toto je veľmi dôležité pre dobrú funkčnosť modelu ak chceme naozaj nakladať hlinu, piesok, alebo iný podobný materiál. Nevýhodou rôznych celoplastových lacných hračkových nakladačov je práve nízka hmotnosť a s tým súvisiaca zlá "prieraznosť" do nakladaného materiálu. Jednoducho ak chcete nabrať za lyžicu hliny, tak musí mať nakladač dostatočnú hmotnosť a jeho kolesá dobrý kontakt s podložím. Model je ovládaný sústavou elektromechanických pohonov, imitujúcich hydrauliku. Má primerane pomalé rovnomerné pohyby, celkový prejav modelu je veľmi dobrý. V tejto novej verzii sú všetky funkcie proporcionálne, čo výrazne oceňujem a dávam výrobcovi k dobru. V tejto novej verzii pribudlo aj ovládanie nového majáka na streche, svetiel a zvukov, čo je tiež vylepšenie. Zabudovaný zvukový modul dáva nenápadný pomerne tichý zvuk, nie je dynamický a nenazval by som ho ani realistickým. Ale dá sa to zniesť. Mne osobne chýba v kabíne figúrka vodiča, ale to sa dá napraviť dokúpením napríklad figúrky Tamiya, alebo Bruder. Figúrka Tamiya pohodlne do kabíny vojde, je len treba trocha modelársky popracovať a upraviť interiér kabíny. Výrobcom deklarovaná mierka 1/14 nie je celkom pravdivá. Model celkovo je menší, skôr v mierke 1/16. To by nebol problém, pretože aj skutočné nakladače sú väčšie aj menšie.
Tento typ nakladača prešiel zaťažkávacou skúškou počas viacerých výstav, kde som s ním prakticky celé dni nakladal hlinu na RC modely vyklápačov. Na jedno nabitie model pracoval asi hodinu vkuse, čo bola veľmi dobrá doba (Li-Ion aku 2000mAh). Samotné naberanie hliny a nakladanie na auto bolo veľmi realistické, dobre funkčné aj na hlinenom teréne. Pneumatiky by však mohli byť z ešte mäkšej gumy, pretože priľnavosť k povrchu nie je úplne ideálna a občas by sa zišiel silnejší záber kolies, ktoré sa šmýkali. Jedinou nevýhodou modelu sa javilo trochu krátke rameno lyžice, takže sa nedalo dosiahnuť cez okraj vyšších modelov nákladných áut, anpríklad obľúbeného vyklápača Arocs (Tamiya). Výrobca však deklaruje predĺžené rameno a tak by mal byť aj výškový dosah lepší vo verzii V5 asi o 1 centimeter. Model slúži prakticky bez poruchy niekoľko mesiacov a vystriedalo sa pri ňom niekoľko modelárov. Drobnou poruchou sa dá nazvať uvoľnenie stredového čapu v kĺbe uprostred vozidla, okolo ktorého sa otáčajú predná a zadná časť. Je to vlastne dlhá skrutka, ktorú stačí zaskrutkovať a lepšie poistiť lepidlom na skrutky. Podľa môjho názoru ide o veľmi vydarený model za nízku cenu, za seba ho môžem len odporúčať. 
Text: Jozef Anďal

Parametre
mierka zmenšenia 1/14
odporúčaný vek od 14 rokov
prevedenie RTR

Ponúkame 19755 položiek od 295 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií