Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)

AMEWI RC Pz.Kpfw. VI King Tiger Henschel 1/16 RTR BB PRO

Na sklade
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
289,90 €
Pri tomto produkte máte dopravu zdarma
Značka:
Amewi
Kód:
5023053
EAN:
4260414182587

Pz.Kpfw. VI KingTiger Henschel veža 1/16 RTR BB PRO    AMEWI 23053  QC Control Edition
 
Model tanku na diaľkové ovládanie (RC model), kompletná sada s príslušenstvom.
 
Model zobrazuje nemecký ťažký tank z čias 2. svetovej vojny. Pz.Kpfw. VI Tiger Ausf. B (alebo Tiger II) je známy pod neformálnym menom Königstiger, alebo King Tiger, ktoré mu dali hlavne americkí vojaci. Tiger II bol nástupcom tanku Tiger I a vážil okolo 70t. Chránil ho pancier hrubý 100 až 18mm (predná čať). Vyzbrojený bol 8.8cm KwK 43 L/71 protitankovým kanónom. Prvý raz bol bojovo nasadený počas spojeneckej invázie v Normandii, v lete 1944. Používal dva druhy veže, starší typ bol označovaný ako veža "Porsche". Táto veža mala typický zaoblený predok a na ľavom boku mala vyčnievajúcu veliteľskú vežičku (vyrobených bolo len okolo 50 kusov). Novší typ veže sa označuje ako veža "Henschel", má rovnú čelnú stenu a je celkovo väčšia, bez vyčnievajúcej veliteľskej  vežičky na ľavom boku. Tiger II bol so svojou kombináciou hrubého panciera, vysoko výkonného kanóna, kvalitného zameriavača vysoko nad zemou (tank bol veľmi vysoký), smrteľne nebezpečný pre všetky spojenecké a sovietske tanky. Bol schopný presne zasiahnuť a zničiť súpera až na vzdialenosť 2km! Slabinou tohto inak výnimočného tanku bol nízky výkon jeho motora Maybach a častá poruchovosť zložitého pohonného systému. Na začiatku bojového nasadenia bolo viac kusov stratených kvôli poruchám, než zničených v boji. Zaujímavosťou je, že rovnako ako Tiger I bol aj Tiger II vybavený dvoma druhmi pásov. Širšie boli určené pre pohyb na teréne bojiska a užšie na prepravu na vagónoch  a na prejazd krátkej vzdialenosti. Celkovo bolo vyrobených len asi 492 kusov.
 
RC model legendárneho nemeckého ťažkého tanku z obdobia 2. svetovej vojny s elektrickým pohonom simuluje väčšinu funkcií skutočného tanku. Model je celoplastový, zostavený a nafarbený, drobné detaily sú dodané v krabičke, modelár si ich dopĺňa na povrch modelu sám. Je vybavený realistickým podvozkom s funkčnými pásmi, hnacími, pojazdovými a napínacími kolesami, ktoré umožňujú jazdu dopredu, dozadu a zatáčanie. Prevodovky sú vybavené motormi veľkosti 380. Otáčanie veže je v rozsahu 320 stupňov, námer kanóna (spúšťanie a zdvíhanie) je ovládaný cyklicky podržaním ľavej páky vysielača. Model je vybavený zvukovým modulom imitujúcim zvuk motora, zvuky streľby z guľometu a kanóna. Inštalovaný je aj generátor dymu. Model má kovové pásy, kovové napínacie a hnacie kolesá a prevodovky.

mierka: 1/16
dĺžka: 650 mm
šírka: 230 mm
výška: 190 mm
motor: 8500 U/min
hmotnosť: cca 5kg 
prevodovky s kovovými kolesami

Na ovládanie modelu slúži vysielač 2,4 GHz,  bezpečný dosah RC súpravy je cca 50 m.

Balenie obsahuje:
- hotový model
- vysielač 
- pohonný akumulátor 1700mAh/7,2V
- sieťovú nabíjačku 7,2V-400mA
- fľaštičku dymovej tekutiny
- drobné povrchové detaily a nálepky
- drevenú prepravnú bedňu

Doba jazdenia s plne nabitým akumulátorom je obvykle do 30 minút v závislosti od spôsobu jazdy. Doba nabíjania akumulátora: cca 7 hod.

Potrebné dokúpiť: AA batérie do vysielača.

Vysvetlenie skratiek:
Model vo verzii BB je vybavený mechanizmom streľby 6mm plastových guliek, ktorý je z bezpečnostných dôvodov obvykle zablokovaný.
Model vo verzii IR je vybavený zábleskovou jednotkou v hlavni kanóna, záklzovým mechanizmom a má možnosť pripojenia súbojového IR modulu (predáva sa ako samostatné príslušenstvo) kat. číslo 5038188,43
RTR - model pripravený na jazdu, v sade je model a vysielač (niekedy aj akumulátor a sieťový adaptér).
BS - model obsahuje Battle System - infračervený "kanón" a snímač zásahov. Slúži pre simulovanie tankových súbojov. Silný zdroj IR žiarenia (napríklad slnko), môže rušiť funkciu IR súbojového modulu.
PRO - model obsahuju rôzne kombinácie tuningových dielov, napríklad kovové pásy, kovovú vaňu podvozku, alebo lepšie prevodovky, či elektroniku.

POZOR! Tento RC tank nie je hračka, ale je to viac prepracovaný, funkčný model, ktorý sa správa veľmi podobne ako skutočný tank. Vzhľadom na jeho realistické parametre, ak nie je správne zostavený a správne ovládaný, môže vám spôsobiť zranenie, alebo zraniť diváka, či poškodiť majetok. Ak používate model vo verzii BB (strieľa 6mm guľky), vždy dodržiavajte základné pravidlá bezpečnosti. Nikdy nenechajte model bez dozoru dospelej osoby v prítomnosti detí mladších ako 14 rokov. Ak odblokujete mechanizmus streľby, vždy používajte ochranné okuliare, rovnako aj prípadní diváci. Vystrelená guľka sa môže odraziť a poškodiť zrak! Nikdy nemierte a nestrieľajte do ľudí ani zvierat! Pred výstrelom skontrolujte cieľovú oblasť. Nikdy sa nepozerajte (ani divák) do hlavne tanku s odblokovaným mechanizmom streľby, ani keď si myslíte, že zásobník je prázdny. Zodpovednosť za spôsobené škody a zranenia nesie užívateľ modelu, nie výrobca, ani predajca! Model je určený na jazdu v miestnosti, alebo vonku na pevnom suchom povrchu, v žiadnom prípade sa s ním nemôže jazdiť vo vode, v snehu, v kalužiach, blate, piesku, vo vysokej tráve, na verejných komunikáciách a iných miestach (napr. parkoviská) s automobilovou prevádzkou. Nevhodným povrchom sú aj vysoké "chlpaté" koberce. Tento model vyžaduje pravidelnú údržbu a je určený pre modelárov starších ako 14 rokov.

Upozornenie - dobrá rada:
 Riadiaca elektronika MFU RX-18 (Heng Long) a jej mutácie (Torro, Taigen, Amewi, Pelikán a iné) má "rôznorodú" kvalitu a krátku životnosť. Pokročilejším a náročnejším modelárom/užívateľom odporúčame jej úplnú výmenu za MFU Elmod. V prípade záujmu vám vo všetkom poradíme a výmenu vykonáme. Výmena síce stojí približne 200 €, ale model tanku tým získa radikálne zlepšenie úplne všetkých vlastností!

Náš test - skúsenosti s elektronikou MFU RX-18: Všetky RC tanky vyrábané čínskou firmou Heng Long a balené do balení Torro, Amewi, Pelikán, alebo iných, sú štandardne vybavené multifunkčnou jednotkou RX-18, ktorá má v sebe integrovaný prijímač, zvukový modul a mix-modul zabezpečujúci pohyb modelu. Či už ide o najzákladnejšiu verziu celoplastového modelu tanku, alebo tuningovú s pridanými kovovými časťami, slabinou výrobku je jeho elektronika. Torro v rámci svojho dohľadu na kvalitu síce dáva do tankov RX-18 údajne vyššej kvality a pridáva na základnú dosku aj chladiaci ventilátor, ale naše skúsenosti sú také, že je to stále len univerzálna čínska elektronika. Síce zabezpečuje proporcionálne ovládanie funkcií jazdy modelu, aj zvukový modul sa rokmi čiastočne zlepšil, ale výsledok nie je uspokojivý. Zvuky motora, výstrelov, alebo mechanizmov tanku, sú málo realistické a vhodné akurát pre úplneho začiatočníka. Smiešna je imitácia záklzu pri výstrele z kanóna (týka sa to hlavne BB verzie modelu), kedy pri výstrele šklbne celým tankom dozadu, čo je úplne nereálne. V novších verziách RX-18 sa to mierne zlepšilo, ale celkovo nie je čo chváliť. Najhoršie je však stále vysoké percento kazovosti tejto čínskej elektroniky, bez ohľadu na to, pod akou značkou distribútora je zabalená.
Naše odporúčanie je také, že od modelov tankov vybavených RX-18 a jej mutáciami netreba čakať veľa. Ak model kupujete ako hračku pre dieťa, tak je to postačujúce, len treba počítať, že sa skôr či neskôr elektronika pokazí. 
Ak patríte medzi náročnejších modelárov, alebo fanúšikov tankovej techniky, odporúčame čínsku elektroniku kompletne vymeniť za nemeckú Elmod Fusion ECO/PRO s použitím vysielača Carson Reflex 6k. S touto nemeckou elektronikou získate model na úplne novej úrovni, a spoznáte svet realistických modelov tankov.

Spracoval: Ing. Jozef Anďal

Náš test Pz.Kpfw. VI King Tiger (Amewi - Heng Long): Nemecká firma Amewi ponúka tanky vyrobené čínskym výrobcom Heng Long vo svojej vlastnej edícii označenej "quality control". Tento konkrétny model je z môjho náročného pohľadu skúseného modelára len úplným základom pre ďalšiu vlastnú rozsiahlu prestavbu a vylepšenie. Oproti bežnej celoplastovej verzii má pridané len kovové pásy, časť podvozku a prevodovky s ozubenými kolesami zo zinkovej zliatiny (s pomerne krátkou životnosťou). Pre úplného začiatočníka tento model ale postačí na pohranie. Základnou slabinou tohto modelu je jeho elektronika. Amewi síce v rámci svojho dohľadu na kvalitu dáva do tankov relatívne lepšie elektronické výrobky, ale stále je to len univerzálna MFU RX-18, ktorá síce zabezpečuje proporcionálne ovládanie funkcií, ale integrovaný zvukový modul úplne degraduje tento model. Akýsi univerzálny zvuk motora, rovnako ako imitácie zvukov výstrelov, alebo mechanizmov tanku, sú rovnaké azda vo všetkých typoch, ktoré Heng Long vyrába. Dymový modul je hrozne hlučný a ak nie je reproduktor zvukového modulu vytočený naplno, tak zvuk dymového generátora prehluší zvuk motora. Mne osobne dymový generátor produkujúci biely "cigaretový" dym vôbec nepasuje. Ale divákom sa to páči, tak čo už. Ja však vo svojich tankoch radšej dymový modul vypínam, alebo vôbec nemám. Všeobecné jazdné vlastnosti tohto modelu sú pre začiatočníka postačujúce. Čo mi však veľmi vadí je spôsob imitácie záklzu pri výstrele z kanóna (týka sa to hlavne BB verzie modelu). Pri výstrele šklbne celým tankom dozadu, čo je úplne nereálne. Ak to mám celé zhrnúť, tento model by som kúpil s tým vedomím, že jeho elektronika je zúfalo slabá a skôr či neskôr ju vymením (po pokazení) a model prestaviam na vyšší modelársky štandard pomocou kvalitnej nemeckej MFU Elmod. Po takejto úprave to je podstatne lepší model.

Spracoval: Ing. Jozef Anďal

UPOZORNENIE: Tento text je majetkom firmy HTmodel chránený autorským zákonom. Jeho kopírovanie a šírenie bez písomného súhlasu majiteľa je trestné.

Parametre
mierka zmenšenia 1/16
prevedenie RTR PRO

Ponúkame 19253 položiek od 283 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií