Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)
Úvod RC Modely na diaľkové ovládanie Tanky a vojenské autá na diaľkové ovládanie Tanky na ovládanie BB Amewi RC tank Pz. VI KingTiger Henschel Turret kamuflovaný 1/16 RTR IR/BB
Novinka

Amewi RC tank Pz. VI KingTiger Henschel Turret kamuflovaný 1/16 RTR IR/BB

Na sklade
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
258,90 €
Pri tomto produkte máte dopravu zdarma
Značka:
Amewi
Kód:
6923109
EAN:
4260631429052

RC tank Pz. VI KingTiger Henschel Turret kamuflovaný 1/16 RTR IR/BB   Amewi 23109

Ďiaľkovo ovládaný zmenšený RC model tanku s elektrickým pohonom, s realistickými funkciami pohybu vozidla, otáčaním veže, imitáciou streľby, zvukovým a dymovým modulom.

Panzerkampfwagen VI, lepšie známy ako Tiger II alebo King Tiger, bol vylepšenou verziou ťažkého tanku Tiger. Bol považovaný za najlepší tank Wehrmachtu v druhej svetovej vojne. 8,8 cm kanón dal King Tigerovi obrovskú palebnú silu. Prvých 50 exemplárov dostalo vežu vyvinutú Porsche, predtým ako bola nainštalovaná užšia veža od Henschel.

Tento RC model s elektrickým pohonom verne vykonáva väčšinu funkcií skutočného tanku. Je vybavený realistickým podvozkom s funkčnými pásmi, hnacími, pojazdovými a napínacími kolesami, ktoré umožňujú jazdu vpred i vzad, zatáčanie vľavo a vpravo pri jazde vpred i vzad. Možné je aj otáčanie na mieste pomocou protibežného pohybu pásov. Diaľkovo je ovládané otáčanie veže 360° na každú stranu a spúšťanie / zdvíhanie hlavne kanóna. Zvukový modul imituje zvuk motora, streľbu z guľometu a kanóna. Výstrel z kanóna môže byť sprevádzaný simuláciou spätného rázu. Realizmus modelu ďalej zvyšuje generátor dymu, ktorý zo špeciálnej kvapaliny vyrába slabý biely dym.

Na ovládanie modelu slúži vysielač s dvoma krížovými ovládačmi (ľavý ovláda otáčanie veže, námer kanónu a streľbu; pravý ovláda pohyb tanku dopredu, dozadu a zatáčanie). Funkčné tlačidlá na vysielači slúžia na spúšťanie jednotlivých akcií ako je štartovanie motora, imitácia zvuku guľometnej streľby, zvuku streľby z kanóna, zapínanie/vypínanie generátora dymu, nastavovanie hlasitosti zvukových efektov modelu a voľby zvukovej sady (Poznámka: jednotlivé funkcie a tlačidlá sa môžu líšiť podľa typu tanku a vysielača). RC súprava ovládajúca model pracuje v pásme 2,4GHz, čo dovoľuje súčasný nerušený pohyb viacerých tankov naraz.

Tank má aj funkciu dymu a zvuku. Funkcia streľby sa vykonáva pomocou riadiacej páky a poistného tlačidla na vysielači a strieľa 6mm BB tvrdé plastové guľky. Model má tiež infračervený bojový modul, ktorý umožňuje súboj s inými tankami z tejto edície Amewi. V prípade priameho zásahu nepriateľským tankom sa zasiahnutý tank zatrasie a simuluje zásah. Prevodovky sú z vnútornej strany zapuzdrené (zakryté). Všetky ovládané funkcie sú proporcionálne. Elektronika je najnovšej verzie TK-7.0 a priložená je moderná LiPo batéria s 1800mAh a 7,4V.
Funkčnosť modelu bola testovaná pred zabalením a funkčný protokol je súčasťou modelu.
Prepínateľné zvuky pomocou zvukového modulu, ako je zvuk MG, funkcia streľby a zvuky jazdy
Funkcia streľby: 6 mm BB náboje z tvrdého plastu
Funkcia dymu: pomocou dymového oleja

Balenie obsahuje:
- hotový RC model tanku
- sadu doplnkových maketových dielov (detaily sa umiestňujú na povrch modelu)
- pákový vysielač 2,4 GHz
- pohonný akumulátor
- nabíjací adaptér 
- fľaštičku dymovej tekutiny
 
Potrebné dokúpiť: 6x 
AA batérie do vysielača.
Odporúčame dokúpiť: Pohonný akumulátor s vyššou kapacitou pre dlhšiu dobu jazdy a lepšiu nabíjačku pre rýchlejšie a lepšie nabíjanie akumulátora.

Technické údaje:
Mierka: 1:16
Celková dĺžka: 650 mm
Dĺžka bez hlavne kanóna: 460 mm
Šírka: 240 mm
Výška: 190 mm
Hmotnosť: 2832 g (bez batérie)
Farba: kamufláž
Kolesá: plastové
Pásy: plastové
Spodná časť trupu: plast
Veža: plast
Otáčanie veže: 360 stupňov
Prevodovka: kovová
Čas jazdy: cca. 12-15 minút
Elektronika: TK 7.0
Rozmery priehradky na batérie: 135 x 45 x 24 mm
Batéria: Li-Ion, 2S 7,4V 1800mAh 25C Tamiya konektor, 70x37x19mm, 93g
Diaľkové ovládanie: 2,4 GHz
Nabíjačka 2S LiPo / 220V 850mAh výstup
Doba nabíjania: cca. 2 hodiny
Doba jazdy: 15 - 20 minút podľa štýlu jazdy.

Rýchly návod na použitie:
Nabite pohonný akumulátor pripojením k nabíjaciemu adaptéru a zapojením k zdroju energie. Ak je model vybavený nabíjacím konektorom, nemusíte batériu vyberať, môžete ju nabiť priamo v modeli. Vložte príslušný počet AA batérií do vysielača (dvierka na zadnej strane). Otvorte model tanku podľa konkrétneho typu (poistná páčka na spodku vane, alebo páčka naľavej strane pod zadným blatníkom, alebo dvierka na spodnej strane vane tanku).  Nabitý pohonný akumulátor vložte do tanku a pripojte ho ku napájaciemu konektoru. Zapnite najprv vysielač ON, a až potom zapnite model ON. Na vysielači stlačte gombík štartovania, alebo prepnite páčku štartovania (podľa verzie vysielača). Ozve sa zvuk štartovania a model je po chvíli (asi 20-30 sekúnd) pripravený na jazdu. Ľavou pákou sa ovláda otáčanie veže doprava-doľava. Ľavou pákou potlačenou dopredu-dozadu sa ovláda dvíhanie-spúšťanie kanóna a streľba kanóna. Pri BB verzii tanku je niekedy podľa verzie vysielača nutné pri streľbe z kanóna podržať súčasne poistné tlačidlo na hornej strane vysielača. Pravou pákou sa plynulo ovláda pohyb modelu dopredu-dozadu-doprava-doľava-zatáčanie. Funkčnými tlačidlami, alebo prepínačmi podľa verzie vysielača sa ovláda hlasitosť zvukov, streľba z guľometu, streľba z kanóna (stlačiť pravé horné tlačidlo a potlačiť ľavú páku dopredu), štartovanie-zhasínanie motora a zvuková sada. Po skončení jazdy vždy najprv vypnite model OFF a potom vysielač OFF. Batériu vždy znovu nabite pred odložením. Ak batériu nebudete používať dlhší čas, je nutné ju priebežne kontrolovať a dobíjať.  

Vysvetlenie skratiek:
Model vo verzii BB je vybavený mechanizmom streľby 6mm plastových guliek, ktorý je z bezpečnostných dôvodov obvykle zablokovaný.
Model vo verzii IR je vybavený zábleskovou jednotkou v hlavni kanóna, záklzovým mechanizmom a má možnosť pripojenia súbojového IR modulu (predáva sa ako samostatné príslušenstvo) kat. číslo 5038188,43
Model vo verzii IR+BB je vybavený mechanizmom streľby 6mm plastových guliek, ktorý je z bezpečnostných dôvodov obvykle zablokovaný. Má možnosť pripojenia súbojového IR modulu, ktorý je súčasťou sady. Nemá však funkčný záklzový mechanizmus kanóna.  
RTR - model pripravený na jazdu, v sade je model a vysielač (obvykle aj akumulátor a nabíjací adaptér).
BS - model obsahuje Battle System - infračervený "kanón" a snímač zásahov. Slúži pre simulovanie tankových súbojov. Silný zdroj IR žiarenia (napríklad slnko), môže rušiť funkciu IR súbojového modulu.
PRO - model obsahuju rôzne kombinácie tuningových dielov, napríklad kovové pásy, kovovú vaňu podvozku, alebo lepšie prevodovky, či elektroniku.

POZOR! Tento RC tank nie je hračka, ale je to viac prepracovaný, funkčný model, ktorý sa správa veľmi podobne ako skutočný tank. Vzhľadom na jeho realistické parametre, ak nie je správne zostavený a správne ovládaný, môže vám spôsobiť zranenie, alebo zraniť diváka, či poškodiť majetok. Ak používate model vo verzii BB (strieľa 6mm plastové guľky), vždy dodržiavajte základné pravidlá bezpečnosti. Nikdy nenechajte model bez dozoru dospelej osoby v prítomnosti detí mladších ako 14 rokov. Ak odblokujete mechanizmus streľby, vždy používajte ochranné okuliare, rovnako aj prípadní diváci. Vystrelená guľka sa môže odraziť a poškodiť zrak! Nikdy nemierte a nestrieľajte do ľudí ani zvierat! Pred výstrelom skontrolujte cieľovú oblasť. Nikdy sa nepozerajte (ani divák) do hlavne tanku s odblokovaným mechanizmom streľby, ani keď si myslíte, že zásobník je prázdny. Zodpovednosť za spôsobené škody a zranenia nesie užívateľ modelu, nie výrobca, ani predajca!

Model je určený na jazdu v miestnosti, alebo vonku na vhodnom suchom povrchu. Nie je vodotesný ani vodeodolný, v žiadnom prípade sa s ním nemôže jazdiť vo vode a v snehu (po roztopení je to voda). Zvládne jazdu po betóne, asfalte, pevnom hlinenom povrchu, štrku, piesku, hustom blate a jazdu po mokrom povrchu (veľmi plytkej mláke). Pozor, kamienky, hlina, alebo iné predmety nahromadené v častiach podvozku, môžu spôsobiť pretrhnutie pásu, alebo poškodenie pojazdu. Neodporúča sa jazda po tráve, pretože hrozí preťaženie motorov a ich spálenie, alebo poškodenie elektroniky nespadajúce pod záruku. Rovnako nevhodným povrchom sú aj vysoké "chlpaté" koberce. Zakázaná je jazda na verejných komunikáciách a iných miestach (napr. parkoviská) s automobilovou prevádzkou.
Pásy sa môžu počas jazdy vyvliecť pôsobením nečistôt nazbieraných v pojazde, alebo pôsobením trecích síl hlavne pri zatáčaní na málo šmykľavom povrchu. Prípadné spadnutie, alebo pretrhnutie pásov je bežný prejav modelu tanku, nie je reklamovateľné ako výrobná chyba. Odporúča sa pravidelná údržba modelu.
Model je určený pre modelárov starších ako 14 rokov.

Záruka je 24 mesiacov a týka sa výrobných vád zistených hneď pri skúšobnej prevádzke modelu, alebo prejavených počas krátkej doby od začatia prevádzky. Pod záruku nespadá opotrebenie funkčných častí spôsobené prevádzkou a používaním modelu. Rozsah prevádzkového opotrebenia ne je definovaný a môže byť iný na kovových a iný na plastových častiach modelu. Pod záruku nespadá ani poškodenie spôsobené nárazmi, preťažením mechanických, alebo elektronických častí modelu, nesprávnym zapojením, prehriatím, zamoknutím alebo zanedbanou údržbou.

Dobrá rada: Riadiaca elektronika tzv. 5. generácie HL.TK-7.0 (Heng Long) a jej mutácie (Torro, Taigen, Amewi, Pelikán a iné) má slušnú kvalitu a životnosť. Na rozdiel od starších MF elektroník na báze HL RX-18 ide o výrazné zlepšenie funkcií a vlastnoctí. Plne vyhovuje začiatočníkom a menej náročným modelárom. Pokročilejším a náročnejším modelárom ale odporúčame úplnú výmenu elektroniky za MFU Elmod, vrátane súvisiacich úprav záklzu a záblesku kanóna. V prípade záujmu vám vo všetkom poradíme a výmenu vykonáme. Výmena síce stojí približne 280 €, ale model tanku tým získa radikálne zlepšenie úplne všetkých vlastností!

Náš test - skúsenosti s novou elektronikou Heng Long HL.TK-7.0: RC tanky novej generácie vyrábané čínskou firmou Heng Long a balené do balení Torro, Amewi, Pelikán, alebo iných, sú vybavené novou multifunkčnou jednotkou 5. generácie HL.TK-7.0, ktorá má v sebe integrovaný prijímač, zvukový modul a mix-modul zabezpečujúci pohyb modelu. Hlavným rozdielom oproti staršej verzii je možnosť použitia Li-Pol akumulátorov a výrobca deklaruje aj lepšium proporcionálnosť ovládania. To znamená, že rozbeh, zastavovanie a zatáčanie modelu by mali byť už viac podobné realistickým parametrom skutočného tanku. Zlepšením je možnosť vyladenia (trimovania) pravého a ľavého pohonu pásov v prípade, že model "ťahá" do jednej strany. Najviac zreteľné vylepšenie sa prejavuje v prvom rade v zvukovom module, ktorý obsahuje štyri voliteľné zvukové sady. To znamená, že namiesto akéhosi podivného univerzálneho zvuku motora si môžete zvoliť jednu zo sád pre tanky Tiger, Leopard, T-90 (T-72?) a Abrams. Súčasným stlačením tlačidiel G+K cyklicky prepnete požadovanú zvukovú sadu. Ďalším výrazným pokrokom sú možnosti zapínať a vypínať ďalšie funkcie svetiel, BB/IR režimu, imitácie záklzu trhnutím tanku pri výstrele a do budúcnosti výrobca sľubuje dokonca aj funkciu stabilizácie kanóna. Všetky pôvodné funkcie ostali zachované, prípadne boli mierne vylepšené. 
Zaujala ma vtipná inovácia IR Battle systému (pozor, len u modelov vo verzii BB+IR). Senzorový hríbik sa pripája cez kábel pod poklopom a na vrch veže sa len položí a drží na mieste pomocou magnetu. 
Vylepšením je aj možnosť použitia sady konverzných káblov (samostatne predávané), pomocou ktorých sa dá MFU pripojiť aj k inému než pôvodnému čínskemu RC vysielaču. Takže je možné použiť RC súpravu aj inej značky. Ale stále nie je možné nejakým spôsobom vylepšovať parametre, pridávať zvuky, ladiť vlastnosti modelu. Jednoducho, je to síce zase vylepšená MFU, ale stále s veľmi obmedzenými možnosťami. 
Moje záverečné odporúčanie je také, že od modelov tankov vybavených HL.TK-7.0 a jej mutáciami nečakajte zas priveľa. Ak model kupujete ako začínajúci RC tankový modelár, tak je to plne postačujúca elektronika, ktorá vám urobí radosť a pre začiatok postačí.
Ak ale patríte medzi náročnejších modelárov, alebo fanúšikov kvalitných modelov tankovej techniky, odporúčame aj túto čínsku elektroniku kompletne vymeniť za nemeckú Elmod Fusion ECO/PRO s použitím vysielača Carson Reflex 6k. S touto nemeckou elektronikou získate model na úplne inej, dramaticky vyššej úrovni, a spoznáte svet realistických modelov tankov.
Spracoval: Ing. Jozef Anďal (c) 2021

Parametre
mierka zmenšenia 1/16
odporúčaný vek od 14 rokov
prevedenie RTR

Ponúkame 19798 položiek od 295 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií