Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)
Novinka

Amewi RC tank T-90 MBT kamuflovaný 1/16 RTR PRO IR/BB

Na sklade
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
485,50 €
Pri tomto produkte máte dopravu zdarma
Značka:
Amewi
Kód:
6923119
EAN:
4260631429144

Amewi RC tank T-90 MBT kamuflovaný 1/16 RTR PRO IR/BB               Amewi 23119

Model ruského bojového tanku na diaľkové ovládanie (RC model), kompletná sada s príslušenstvom. Model je RTR (Ready to Use) a teda je schopný prevádzky ihneď po rozbalení. Je vybavený realistickým podvozkom s funkčnými pásmi, hnacími, pojazdovými a napínacími kolesami, ktoré umožňujú jazdu dopredu, dozadu a zatáčanie. Prevodovky sú vybavené motormi veľkosti 380. Tank obsahuje kanón na 6mm guličky. Je ovládaný cyklicky podržaním ľavej páky vysielača (Spúštanie a zdvíhanie). Má diaľkové ovládanie 2,4 GHz. Je vybavený infračerveným bojovým systémom, ktorý umožňuje interaktívne boje medzi vozidlami rovnakej série. Model je vybavený zvukovým modulom imitujúcim zvuk motora, zvuky streľby z guľometu a kanóna. Inštalovaný je aj generátor dymu a záblesková jednotka. Obsahuje aj kovové diely vrátane kovových pásov. Model je dodávaný vo vysoko kvalitnej autentickej drevenej krabici.

Parametre:
Mierka: 1/16
Dĺžka: 430mm (590 s kanónom)
Šírka: 230mm
Výška: 160mm
Váha: 3916g bez batérie.
Doba jazdy: cca 20min
Nabíjanie: cca 3hod
Batéria: 1800mAh/7.4V Li-Ion 2S Tamiya konektor
Vysielač o frekvencii: 2,4GHz
Elektronika: TK 6.0S

Obsah balenia:
Tank T-90
Diaľkové ovládanie
Batéria
Nabíjačku
Muníciu
Dymový destilát
Nálepky + príslušenstvo

Rýchly návod na použitie:
Nabite pohonný akumulátor pripojením k nabíjaciemu adaptéru a zapojením k zdroju energie. Ak je model vybavený nabíjacím konektorom, nemusíte batériu vyberať, môžete ju nabiť priamo v modeli. Vložte príslušný počet AA batérií do vysielača (dvierka na zadnej strane). Otvorte model tanku podľa konkrétneho typu (poistná páčka na spodku vane, alebo páčka naľavej strane pod zadným blatníkom, alebo dvierka na spodnej strane vane tanku).  Nabitý pohonný akumulátor vložte do tanku a pripojte ho ku napájaciemu konektoru. Zapnite najprv vysielač ON, a až potom zapnite model ON. Na vysielači stlačte gombík štartovania, alebo prepnite páčku štartovania (podľa verzie vysielača). Ozve sa zvuk štartovania a model je po chvíli (asi 20-30 sekúnd) pripravený na jazdu. Ľavou pákou sa ovláda otáčanie veže doprava-doľava. Ľavou pákou potlačenou dopredu-dozadu sa ovláda dvíhanie-spúšťanie kanóna a streľba kanóna. Pri BB verzii tanku je niekedy podľa verzie vysielača nutné pri streľbe z kanóna podržať súčasne poistné tlačidlo na hornej strane vysielača. Pravou pákou sa plynulo ovláda pohyb modelu dopredu-dozadu-doprava-doľava-zatáčanie. Funkčnými tlačidlami, alebo prepínačmi podľa verzie vysielača sa ovláda hlasitosť zvukov, streľba z guľometu, streľba z kanóna, štartovanie-zhasínanie motora a zvuková sada. Po skončení jazdy vždy najprv vypnite model OFF a potom vysielač OFF. Batériu vždy znovu nabite pred odložením. Ak batériu nebudete používať dlhší čas, je nutné ju priebežne kontrolovať a dobíjať.  

Vysvetlenie skratiek:
Model vo verzii BB je vybavený mechanizmom streľby 6mm plastových guliek, ktorý je z bezpečnostných dôvodov obvykle zablokovaný.
Model vo verzii IR je vybavený zábleskovou jednotkou v hlavni kanóna, záklzovým mechanizmom a má možnosť pripojenia súbojového IR modulu (predáva sa ako samostatné príslušenstvo) kat. číslo 5038188,43
Model vo verzii IR+BB je vybavený mechanizmom streľby 6mm plastových guliek, ktorý je z bezpečnostných dôvodov obvykle zablokovaný. Má možnosť pripojenia súbojového IR modulu, ktorý je súčasťou sady. Nemá však funkčný záklzový mechanizmus kanóna.  
RTR - model pripravený na jazdu, v sade je model a vysielač (obvykle aj akumulátor a nabíjací adaptér).
BS - model obsahuje Battle System - infračervený "kanón" a snímač zásahov. Slúži pre simulovanie tankových súbojov. Silný zdroj IR žiarenia (napríklad slnko), môže rušiť funkciu IR súbojového modulu.
PRO - model obsahuju rôzne kombinácie tuningových dielov, napríklad kovové pásy, kovovú vaňu podvozku, alebo lepšie prevodovky, či elektroniku.

POZOR! Tento RC tank nie je hračka, ale je to viac prepracovaný, funkčný model, ktorý sa správa veľmi podobne ako skutočný tank. Vzhľadom na jeho realistické parametre, ak nie je správne zostavený a správne ovládaný, môže vám spôsobiť zranenie, alebo zraniť diváka, či poškodiť majetok. Ak používate model vo verzii BB (strieľa 6mm plastové guľky), vždy dodržiavajte základné pravidlá bezpečnosti. Nikdy nenechajte model bez dozoru dospelej osoby v prítomnosti detí mladších ako 14 rokov. Ak odblokujete mechanizmus streľby, vždy používajte ochranné okuliare, rovnako aj prípadní diváci. Vystrelená guľka sa môže odraziť a poškodiť zrak! Nikdy nemierte a nestrieľajte do ľudí ani zvierat! Pred výstrelom skontrolujte cieľovú oblasť. Nikdy sa nepozerajte (ani divák) do hlavne tanku s odblokovaným mechanizmom streľby, ani keď si myslíte, že zásobník je prázdny. Zodpovednosť za spôsobené škody a zranenia nesie užívateľ modelu, nie výrobca, ani predajca!

Model je určený na jazdu v miestnosti, alebo vonku na vhodnom suchom povrchu. Nie je vodotesný ani vodeodolný, v žiadnom prípade sa s ním nemôže jazdiť vo vode a v snehu (po roztopení je to voda). Zvládne jazdu po betóne, asfalte, pevnom hlinenom povrchu, štrku, piesku, hustom blate a jazdu po mokrom povrchu (veľmi plytkej mláke). Pozor, kamienky, hlina, alebo iné predmety nahromadené v častiach podvozku, môžu spôsobiť pretrhnutie pásu, alebo poškodenie pojazdu. Neodporúča sa jazda po tráve, pretože hrozí preťaženie motorov a ich spálenie, alebo poškodenie elektroniky nespadajúce pod záruku. Rovnako nevhodným povrchom sú aj vysoké "chlpaté" koberce. Zakázaná je jazda na verejných komunikáciách a iných miestach (napr. parkoviská) s automobilovou prevádzkou.
Pásy sa môžu počas jazdy vyvliecť pôsobením nečistôt nazbieraných v pojazde, alebo pôsobením trecích síl hlavne pri zatáčaní na málo šmykľavom povrchu. Prípadné spadnutie, alebo pretrhnutie pásov je bežný prejav modelu tanku, nie je reklamovateľné ako výrobná chyba. Odporúča sa pravidelná údržba modelu.
Model je určený pre modelárov starších ako 14 rokov.

Záruka je 24 mesiacov a týka sa výrobných vád zistených hneď pri skúšobnej prevádzke modelu, alebo prejavených počas krátkej doby od začatia prevádzky. Pod záruku nespadá opotrebenie funkčných častí spôsobené prevádzkou a používaním modelu. Rozsah prevádzkového opotrebenia ne je definovaný a môže byť iný na kovových a iný na plastových častiach modelu. Pod záruku nespadá ani poškodenie spôsobené nárazmi, preťažením mechanických, alebo elektronických častí modelu, nesprávnym zapojením, prehriatím, zamoknutím alebo zanedbanou údržbou.

Dobrá rada: Riadiaca elektronika tzv. 4. generácie HL.TK-6.0/6.1 (Heng Long) a jej mutácie (Torro, Taigen, Amewi, Pelikán a iné) má slušnú kvalitu a životnosť. Na rozdiel od starších MF elektroník na báze HL RX-18 ide o výrazné zlepšenie funkcií a vlastnoctí. Plne vyhovuje začiatočníkom a menej náročným modelárom. Pokročilejším a náročnejším modelárom ale odporúčame úplnú výmenu elektroniky za MFU Elmod, vrátane súvisiacich úprav záklzu a záblesku kanóna. V prípade záujmu vám vo všetkom poradíme a výmenu vykonáme. Výmena síce stojí približne 280 €, ale model tanku tým získa radikálne zlepšenie úplne všetkých vlastností!

Náš test - skúsenosti s novou elektronikou Heng Long HL.TK-6.0/6.1: RC tanky novej generácie vyrábané čínskou firmou Heng Long a balené do balení Torro, Amewi, Pelikán, alebo iných, sú vybavené novou multifunkčnou jednotkou 4. generácie HL.TK-6.0/6.1, ktorá má v sebe integrovaný prijímač, zvukový modul a mix-modul zabezpečujúci pohyb modelu. V porovnaní so starou čínskou elektronikou RX-18 ide o výrazné zlepšenie všetkých funkcií MFU. Charakteristiky pohybu samotného modelu ostali v podstate rovnaké, prípadne sa len mierne zlepšili. To znamená, že rozbeh, zastavovanie a zatáčanie modelu sú naďalej na hrane hračkovosti, bez priblíženia sa realistickým parametrom skutočného tanku. Zlepšením je možnosť vyladenia (trimovania) pravého a ľavého pohonu pásov v prípade, že model "ťahá" do jednej strany. Najviac zreteľné vylepšenie sa prejavuje v prvom rade v zvukovom module, ktorý obsahuje štyri voliteľné zvukové sady. To znamená, že namiesto akéhosi podivného univerzálneho zvuku motora si môžete zvoliť jednu zo sád pre tanky Tiger, Leopard, T-90 (T-72?) a Abrams. Súčasným stlačením tlačidiel G+K cyklicky prepnete požadovanú zvukovú sadu. Ďalším výrazným pokrokom sú možnosti zapínať a vypínať ďalšie funkcie svetiel, BB/IR režimu, imitácie záklzu trhnutím tanku pri výstrele a do budúcnosti výrobca sľubuje dokonca aj funkciu stabilizácie kanóna. Všetky pôvodné funkcie ostali zachované, prípadne boli mierne vylepšené. 
Zaujala ma vtipná inovácia IR Battle systému (pozor, len u modelov vo verzii BB+IR). Senzorový hríbik sa pripája cez kábel pod poklopom a na vrch veže sa len položí a drží na mieste pomocou magnetu. 
To čo ostalo naďalej zlou vlastnosťou celej MFU elektroniky je jej jednoúčelovosť s nemožnosťou pripojenia k inému než čínskemu RC vysielaču. Takže nie je možné použiť RC súpravu inej značky a už vôbec nie je možné nejakým spôsobom vylepšovať parametre, pridávať zvuky, ladiť vlastnosti modelu. Jednoducho, je to síce vylepšená MFU, ale stále jednoúčelová s veľmi obmedzenými možnosťami. 
Moje záverečné odporúčanie je také, že od modelov tankov vybavených HL.TK-6.0/6.1 a jej mutáciami nečakajte zas priveľa. Ak model kupujete ako hračku, alebo ak ste začínajúci RC tankový modelár, tak je to plne postačujúca elektronika, ktorá vám urobí radosť a všetci budeme dúfať, že vydrží aspoň tie dva roky počas záručnej doby.
Ak ale patríte medzi náročnejších modelárov, alebo fanúšikov kvalitných modelov tankovej techniky, odporúčame aj túto čínsku elektroniku kompletne vymeniť za nemeckú Elmod Fusion ECO/PRO s použitím vysielača Carson Reflex 6k. S touto nemeckou elektronikou získate model na úplne inej, dramaticky vyššej úrovni, a spoznáte svet realistických modelov tankov.
Spracoval: Ing. Jozef Anďal (c) 2020

Parametre
mierka zmenšenia 1/16
odporúčaný vek od 14 rokov
prevedenie RTR PRO

Ponúkame 19684 položiek od 292 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií