Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)

Amewi RC US Military Truck 8x8 ťahač pieskový 1/12 RTR

Na sklade
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
849,90 €
Pri tomto produkte máte dopravu zdarma
Značka:
Amewi
Kód:
6922390
EAN:
4260564639689

Amewi RC US Military Truck 8x8 ťahač pieskový 1/12 RTR    Amewi 22390 
U.S. Military Truck 8x8 1/12 sand   

Krásny model v najlepšej výbave! Model je dodávaný ako vozidlo RTR a nezanedbáva nič, čo by bolo žiadúce z hľadiska výkonu a vzhľadu! Celkový dojem dotvára množstvo detailov vozidla a originálne popisky. Tento "nákladiak" nielenže vyzerá pekne, ale môže tiež aj parádne jazdiť! Vďaka robustnej konštrukcii v spojení s veľmi citlivým vysielačom sa model cíti dobre na akomkoľvek povrchu a je tak vhodný aj na použitie v teréne. Okrem toho je chránené elektrické vybavenie proti striekajúcej vode a tak môže odolať aj najťažšiemu terénu. Dve predné nápravy sú navzájom prepojené a natáčajú sa ako u skutočného auta. Polomer otáčania modelu je veľmi malý vzhľadom na inštalované diferenciály náprav a to robí vozidlo veľmi agilným. Aby bolo možné v teréne plynulo napredovať, všetky nápravy sú poháňané a spolu s motorom 550er vytvárajú veľmi dobrý krútiaci moment. Pokiaľ ide o cenu / výkon, tento model určuje nové štandardy vo svojej kategórii. Karoséria je už pripravená na zabudovanie osvetlenia.

Vlastnosti:

 • Silný elektromotor 550 
 • Prepínateľná 2-stupňová prevodovka
 • Vypínateľné pripojenie návesu
 • 2,4 GHz 4-kanálové diaľkové ovládanie
 • Kovový rám
 • Kovové nápravy
 • Kovové hnacie hriadele
 • Oceľové listové pružiny a teleskopické dvojité tlmiče
 • Nezávislé zavesenie
 • Gumené maketové pneumatiky
 • Dvojité riadenie (obidve predné nápravy)
 • Pohon všetkých kolies 8x8
Technické údaje: 

mierka: 1/12
dĺžka: 740 mm
šírka: 220 mm
výška: 240 mm
hmotnosť: 7100 g
pohonný akumuláor: Li-Pol 7,4V 3000 mAh
doba jazdenia: 20 - 30 minút
doba nabíjania: 240 minút
rýchlosť pri zaradení 1. stupňa: cca 12 km/h
rýchlosť pri zaradení 2. stupňa: cca 18 km/h 

Obsah balenia: 
 • Hotový zostavený model auta
 • RC vysielač 2,4 GHz
 • pohonný akumulátor
 • nabíjačka
Potrebné dokúpiť: AA batérie do vysielača.

Upozornenie, skúsenosti z prevádzky: Model je nastriekaný pomerne tenkou vrstvou kamuflážnej farby a čínsky výrobca si nedáva záležať na dôkladnom odmastení kovových dielov a ich nastriekaní základnou farbou. Naše skúsenosti so všetkými doteraz predanými kusmi sú také, že už po krátkom používaní dochádza k odlupovaniu farby na častiach podvozku a k rýchlemu oderu na exponovaných miestach. 

Zábeh nového elektromotora
Nový model s motorom, je potrebné najprv zabehnúť. Pred začiatkom používania jednosmerného elektromotora sa jednoznačne odporúča vykonať jeho zábeh. Niektorí výrobcovia ho vyžadujú, ako podmienku uznania prípadnej reklamácie motora. Účelom zábehu je to, aby sa rotujúce časti dobre usadili, trecie plochy kontaktov zahladili, uhlíky zabrúsili do správneho tvaru. Prúd vchádza do motora na komutátorové plôšky pomocou tzv. uhlíkov, ktoré nemusia mať od výroby dokonale prispôsobený tvar. Ak sa nový motor zaťaží na maximum bez predchádzajúceho zábehu, môže dôjsť k poškodeniu komutátorovej plochy, alebo uhlíkov z dôvodu veľkého "iskrenia". Zábeh umožní čo najdokonalejšie usadenie uhlíkov na komutátor. Tak sa uhlíky budú opotrebovávať menej a vydržia dlhšiu dobu prevádzky. 

Postup zábehu elektromotora:
-Ak máte nový RC model auta, alebo lode, v ktorom je už motor namontovaný, postupujte nasledovne. Položte model na podložku tak, aby sa kolesá otáčali nad povrchom. Nechajte bežať motor na čo najnižších otáčkach aspoň 20 - 30 minút. Následne môžete s modelom jazdiť 20 - 30 minút najprv nižšou rýchlosťou a postupne rýchlosť zvyšovať. Na plný výkon jazdite s modelom až po uplynutí zábehovej fázy.

-Ak máte nový motor, ktorý ešte nie namontovaný do modelu, zábeh môžete urobiť tradičným osvedčeným spôsobom ponorený vo vode. Pripojte motor k ESC regulátoru a spustite ho za káble zvislo dole do nádoby s čistou vodou. Roztočte motor na nízkych otáčkach a nechajte ho bežať 10 - 15 minút. Potom môžete otážky na niekoľko minút zvýšiť postupne až na maximum. nakoniec motor vytiahnite z vody a nechajte ho chvíľu bežať, aby sa voda z motora vyfúkala von. Zabehnutý motor môžete namontovať do modelu a môžete hneď jazdiť na plný výkon. Nemusíte mať obavu z motora ponoreného vo vode. Bude fungovať normálne a voda ho bude počas zábehu chladiť. Navyše vyplaví von čiastočky uhlíkov pri zabrúsení (voda viditeľne stmavne). 

Ochrana pred prehriatím elektromotora:
Keďže je stator tvorený permanentnými magnetmi, je dobré vedieť, že tieto magnety postupne strácajú svoju "silu". Veľký vplyv však má aj teplota. Každý elektromotor sa pri prevádzke zahrieva a môže dosiahnuť teplotu aj 60o C (preto sa po jazde v žiadnom prípade nesmie motor chytať holou rukou!). Ak sa však motor nechladí, alebo chladí nedostatočne, prípadne sa jazdí dlhú dobu v maximálnych otáčkach, môže dôjsť k jeho prehriatiu a tým oslabeniu magnetov. Motor potom aj po vychladnutí už nedosiahne predchádzajúci výkon. Samozrejme hrozí poškodenie aj iných častí motora veľkým teplom. Vhodné je preto meniť režim záťaže, prípadne radšej jazdiť s dvoma menšími akumulátormi s prestávkou na výmenu a ochladenie, ako s jedným veľkokapacitným dlhý čas na plný výkon.

Výmena elektromotora, tuning:
Ak sa rozhodenete pre výmenu elektromotora v tomto modeli, dbajte na nasledujúce odporúčania.
Nový motor by mal byť rovnakého typu (veľkosť), mal by mať rovnaký počet závitov a rovnakú hodnotu napájacieho napätia ako pôvodný. Tak budete mať istotu, že model bude mať zachované pôvodné jazdné vlastnosti. 
Ak plánujete tuningový motor, v prvom rade si overte, či pôvodný ESC regulátor v modeli bude schopný pracovať s tuningovým motorom, aby nedošlo k spáleniu ESC regulátora, alebo k nefunkčnosti systému ESC-motor. Pri tuningovom motore je obvykle nutné vymeniť aj pastorok s iným počtom zubov. 

POZOR! Toto RC auto nie je hračka, ale je to viac prepracovaný, funkčný model, ktorý sa správa veľmi podobne ako skutočné auto. Vzhľadom na jeho realistické parametre, ak nie je správne zostavený a správne ovládaný, môže vám spôsobiť zranenie, alebo zraniť diváka, či poškodiť majetok. Model je určený na jazdu vo veľkej miestnosti, alebo vonku na suchom povrchu. Jazda vo vode, v snehu, v kalužiach, blate, piesku, vo vysokej tráve bez partričnej vodeodolnej úpravy môže spôsobiť poškodenie elektroniky modelu. Zakázaná je jazda na verejných komunikáciách a iných miestach (napr. parkoviská) s automobilovou prevádzkou. Nejazdite v hustej tráve, prehrejete alebo spálite motor!
Tento model vyžaduje pravidelnú údržbu, jeho správnym rozobratím podľa servisného návodu nestratíte záruku.

Parametre
mierka zmenšenia 1/12
prevedenie RTR

Ponúkame 19592 položiek od 281 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií