Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)

Autobusové zastávky 2 ks HO

Vypredané
Produkt je dočasne vypredaný.
12,90 €
Produkt je dočasne vypredaný
Značka:
Faller
Kód:
9180587
EAN:
4104090005870

Autobusové zastávky 2 ks  HO Faller 180587

Stavebnica prístreškov autobusových zastávok. Figúrky ani krajinka nie sú súčasťou balenia.

mierka: HO

epocha: III (1946 - 1977)

rozmery: 61 x 32 x 37 mm, 72 x 26 x 36 mm

Stavebnica obsahuje 60 dielov v 3 farbách, fóliu na okná a stavebný návod.

Stavebnica z plastu, obsahuje nezostavené farebné diely. V niektorých prípadoch obsahuje aj doplnkové kovové a gumené diely. Pozor, obsahuje drobné diely, udržujte mimo dosahu deti do 3 rokov. Nevhodné pre deti do 14 rokov.

Pre zostavenie modelu potrebujete dokúpiť: Lepidlo na plast, modelárske náradie.

Stavba modelu
Stavebný návod v stavebnici je obvykle obrázkový, bez textu. Pri pomalom a rozvážnom postupe krok po kroku, zvládne stavbu tohto modelu aj dospelý začiatočník. Najprv si dôkladne preštudujte návod na stavbu modelu a skontrolujte kompletnosť stavebnice. Pripravte si pracovný stôl, pracovné náradie (pinzeta, modelársky nôž, vyštipovacie kliešte), lepidlo a prípadne aj farby a štetce. Vhodné je pripraviť si malú krabičku, kam si odložíte už hotové stavebné skupiny, kým bude schnúť lepidlo. Diely odddeľujte od rámčeka ostrými štípacími kliešťami na plast, alebo ostrým modelárskym nožom. Pozor, aby vám diel neodfrkol a nestratil sa. Vždy od rámčeka oddeľte len ten diel, ktorý hneď aj použijete. Lepidlo dávajte len v najmenšom nutnom množstve a len na styčné plochy dielov. Čím čistejšia bude vaša práca, tým krajší bude výsledok. Pri stavbe sa neponáhľajte, obvykle je lepšie nechať lepidlo dôkladne vyschnúť hoci aj do nasledujúceho dňa.  

Montáž osvetlenia
Aby váš domček bol ešte dokonalejší, je možné doň namontovať LED osvetlenie Viessmann, ktoré nájdete v našej ponuke. Na montáž osvetlenia je nutné myslieť už počas stavby domčeka a ak stavebnica neobsahuje papierovú vnútornú stenu (krabičku), ktorá zabráni presvitaniu svetla cez plastové steny, je nutné si takúto krabičku vyrobiť. Do stien krabičky vyrežte otvory cez ktoré budú svietoť tie okná, ktoré chcete aby svietili. LED osvetlenie Viessmann prilepte tavným lepidlom pod strop osvetlenej miestnosti domčeka a nezabudnite vytiahnuť napájacie kábliky cez podlahu domčeka von.

Farbenie modelu
Diely stavebníc domčekov sú obvykle zhotovené z farebného plastu tak, aby bolo možné postaviť domček bez farbenia. Ak chcete svoj domček farebne upraviť, používajte špeciálne modelárske farby. S nimi obvykle dosiahnete ten najlepší výsledok. Pred farbením je dobré povrch modelu dôkladne odmastiť. Niektoré drobné diely je dobré nafarbiť priamo v rámčeku ešte predtým, ako ich oddelíte od rámčeka.Pre nafarbenie drobných dielov použite tenký špicatý štetec. Pre nafarbenie veľkých plôch modelu použite široký plochý štetec. Pre krajší vzhľad modelu odporúčame pri farbení väčších plôch použiť modelársku farbu v spreji, alebo modelársku striekaciu pištoľ. Výsledok je vždy lepší ako štetcom natieraný povrch. Jednotlivé farby vždy nechajte dobre zaschnúť, predídete tým pokazeniu celého modelu len kvôli nedočkavosti.

Spracoval: Ing. Jozef Anďal

UPOZORNENIE: Tento text je majetkom firmy HTmodel chránený autorským zákonom. Jeho kopírovanie a šírenie bez písomného súhlasu majiteľa je trestné.

 

Parametre
mierka zmenšenia HO 1/87

Ponúkame 19599 položiek od 287 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií