Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)
Úvod Autodráhy Autodráhy - sady Autodráha Scalextric Sport Ginetta Racers Set Analog 1/32

Autodráha Scalextric Sport Ginetta Racers Set Analog 1/32

Vypredané
Produkt je dočasne vypredaný.
109,90 €
Produkt je dočasne vypredaný
Značka:
Scalextric
Kód:
6801412
EAN:
5055286669576

Autodráha Scalextric Sport Ginetta Racers Set Analog 1/32    Scalextric C1412

Tieto elegantné vozidlá Ginetta Prototype sú skutočnými plnokrvnými pretekármi. Sú navrhnuté tak, aby súťažili na najvyššej úrovni, a sú vybavené výkonnými motormi a veľkým prítlakom, ktorý im umožňuje udržať sa na závodnej dráhe. Táto sada obsahuje 4 možnosti usporiadania okruhu a viac ako 4,8 metra, autá Ginetta sú odolné voči nárazom pri vypadnutí z dráhy.

Autodráhy značky Scalextric patria už vyše 50 rokov medzi to najlepšie, čo je na trhu vôbec dostupné. Každý autodráhový set obsahuje všetko potrebné pre postavenie kvalitnej dráhy a je napájaný napätím 14V cez transformátor z elektrickej siete (teda žiadne baterky!). Autá Scalextric sú v mierke 1/32 a sú odolné voči nárazom. 

Obsah sady:
Dielce pre trať, 2 ovládače, transformátor, 2 autá.

Technické údaje:
Systém: Analógový
Mierka: 1/32
Potrebný priestor: 191 cm x 132 cm
Dĺžka trate: 484cm
Autá: Licencované, autorské práva Ginetta 2020

Vhodné pre deti od 5 rokov.

Vysvetlenie rozdielov medzi digitálnym a analógovým ovládaním
Klasické (analógové) ovládanie umožňuje riadiť v jednom okamihu len jediné auto v jednej drážke. Ak položíte na drážku dve autá, budú sa obe pohybovať naraz, rovnakým smerom a približne rovnakou rýchlosťou.  
Digitálne ovládanie umožňuje jazdiť naraz až 6 autám v jedinej drážke, pričom každé z nich je nezávisle od iných ovládané svojim ovládačom, môže ísť inou rýchlosťou a na výhybkách môže prechádzať z drážky do drážky a tak predbiehať súpera, alebo ho blokovať. Digitálne autodráhy poskytujú oveľa viac zábavy a dávajú oveľa širšie možnosti pretekania!

Zostavenie dráhy
Dielce spájajte zasúvaním jazýčkov do protiľahlých lôžok. Ak je po dlhšom skladovaní jazýček málo vysunutý, môžete ho mierne vytlačiť nahor. Zostavenie dráhy, stĺpikov nadjazdu, výbehových zón a mantinelov je veľmi jednoduché, stačí zasúvať jazýčky do drážok. Pre správnu a plnohodnotnú funkciu zostavenej autodráhy je nutné používať len originálny transformátor s logom Hornby/Scalextric. Na zadnej strane transformátora nájdete všetky potrebné parametre a označenia. Najprv zapojte ovládače, potom transformátor. Pripojíte ich k napájacej jednotke zasunutím konektorov do príslušných otvorov. Položením autíčok na trať tak, aby bolo vodítko v drážke a zberače na koľajničkách je dráha pripravená na používanie. Ovládače majú funkciu dynamického brzdenia. Stláčaním spúšte pridáte rýchlosť, uvoľňovaním spúšte spomalíte, úplným pustením spúšte zapnete brzdu. 

Čistenie trate
Kovové lišty vedľa vodiacej drážky traťového dielu sú vo výrobe natreté špeciálnym konzervačným olejom, ochraňujúcim lišty pred koróziou počas výroby a neskoršieho skladovania. Pred prvým použitím odporúčame vyčistiť povrch vodiacich líšt mäkkou handričkou namočenou v technickom alkohole, nikdy nie vo vode, alebo v oleji. Ak sú kovové lišty dráhy na povrchu zosivené a majú zhoršenú vodivosť (stáva sa to po dlhšom nepoužívaní), je nutné ich vyčistiť napríklad pomocou špeciálneho čistiaceho bloku - čistítka na koľaje (kat. č. 9555281). Po ukončení používania a rozobraní autodráhy odporúčame uložiť diely naspäť do pôvodnej krabice a uložiť ich na suché a chladné miesto.

Prevádzka autodráhy
Nezabudnite vyčistiť trať pred použitím auta, to zabezpečí správnu funkciu. Položte auto na trať a pomaly stlačte príslušný ovládač. Ak po stlačení spúšte ovládača sa auto nedá do pohybu, alebo nejazdí rovnomerne:
-Skontrolujte, či sú všetky dielce dráhy spojené správne.
-Skontrolujte spojenia medzi transformátorom a napájacou jednotkou a transformátorom a elektrickou zásuvkou.
-Skontrolujte pripojenie ovládača k trati.
-Skontrolujte zberače na vodítku autíčka, či sú čisté a dotýkajú sa správnym spôsobom trate.
-Skontrolujte zadnú nápravu autíčka, či sa voľne otáča, či nie je zablokovaná.
-Skontrolujte, či autíčko nie je prehriate, či nemá horúci motor (preto zablokovaný), ak áno, nechajte ho vychladnúť.
-Odpojte transformátor a skontrolujte, či niekde na trati nedochádza k skratu vplyvom nejakej kovovej nečistoty (malá skrutka, zabudnutý skrutkovač, a pod.), alebo či sa nedotýkajú vodiace lišty vplyvom nejakej nerovnosti pod traťou, alebo vplyvom poškodenia, či deformácie dielca trate.
-Transformátor má ochranný obvod proti preťaženiu a skratu. Ak sa po dlhšom používaní stane, že autá prestanú odrazu jazdiť (zopla sa odporová poistka proti preťaženiu), rozoberte všetky spoje dráhy, vyčistite ich a upravte ich tak, aby boli kontakty dokonalé. Ak na trati vznikol skrat, transformátor sa vypne na 60 sekúnd. Odpojte ho od elektrickej siete a odstráňte príčinu skratu.
-Ak autíčko vypadáva stále z trate, skontrolujte či je vodítko v poriadku, alebo či na trati ne sú nečistoty. Možno len postačí jazdiť ...opatrnejšie!
-Pri prvom používaní autodráhy, môžu ovládače mierne zapáchať za spáleninou a môže sa z nich mierne zadymiť. Je to v poriadku, tento jav po chvíli používania prestane.

Údržba auta
Autodráhové auto je elektromechanické zariadenie, vyžadujúce primerané zaobchádzanie a pravidelnú údržbu. Pre základnú údržbu stačí nakvapkať jemný strojný olej na prevody pohonu (len malé množstvo). Pred zamastením zberače na vodítku, aby bol dobrý elektrický kontakt medzi zberačmi kolesa a koľajami, a tiež chráňte pneumatiky. Ak sa na osi kolies namotajú vlasy, alebo chlpy z koberca, je nutné ich opatrne odstrániť, aby sa mohli kolesá voľne otáčať bez zvýšeného odporu.

Životnosť auta:
Autodráhové auto má životnosť obmedzenú intenzitou používania. Pri častom a intenzívnom používaní je nutné rátať s tým, že pohyblivé a trecie časti auta sa opotrebujú (gumy, ozubené kolieska, uhlíky motora, zberné kefky, svetlá, atď.). Pre zabezpečenie čo najdlhšej životnosti auta odporúčame, aby ste ho pravidelne čistili (aj z vnútra od nazbieraného prachu), olejovali a pri dlhšom jazdení aj kontrolovali teplotu motorčeka priložením dlane zospodu auta. Ak je motorček horúci, odstavte auto, najlepšie kolesami nahor, aby motorček vychladol. Týmto výrazne predĺžite životnosť auta. Pre predlženie životnosti autíčka, nenechávajte ho tlačiť, alebo ťahať predmety po trati, neklaďte prekážky na trať, snažte sa jazdiť tak, aby autíčko nenarážalo veľkou silou a nevypadávalo z trate pri veľkej rýchlosti. Brzdenie kolies hnanej nápravy nečistotami, prekážkou, prstami a podobne, môže spôsobiť trvalé poškodenie motora, alebo ozubených kolies. Silné nárazy autu tiež nerobia veľmi dobre. 

Upozornenie pre rodičov
Táto autodráha je modelová (autá sú presnými zmenšeninami), nie je to hračka vhodná pre deti mladšie než 5 rokov! Niektoré diely majú ostré hrany a rohy, pri neopatrnom používaní bez dohľadu dospelého by mohli spôsobiť poranenie dieťaťa. Drobné diely by malé dieťa mohlo prehltnúť! Transformátor je elektrické zariadenie a mal by byť pred každým použitím najprv skontrolovaný, či nejaví známky poškodenia na povrchu, alebo či nie je poškodená prípojná šnúra. V prípade pochybností, alebo v prípade poškodenia by nemal byť používaný až kým nebude skontrolovaný a opravený odborníkom. Je to elektrické zariadenie! Používajte len dodaný transformátor, vždy pod dohľadom dospelých a odpojte ho z elektrickej siete vždy, keď nie je dráha používaná. Transformátor nie je hračka. Tak ako pri každom elektrickom zariadení, aj tu hrozí pri nesprávnej manipulácii elektrický šok. Transformátor by mal byť odpojený od elektrickej siete aj pri čistení trate.

Spracoval: Ing. Jozef Anďal
UPOZORNENIE: Tento text je majetkom firmy HTmodel chránený autorským zákonom. Jeho kopírovanie a šírenie bez písomného súhlasu majiteľa je trestné.

Parametre
mierka zmenšenia 1/32
prevedenie Analógové

Ponúkame 19702 položiek od 293 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií