Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)

Axial RC SCX10 II Ford F-100 1955 4x4 hnedý 1/10 RTR

Na sklade
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
489,90 €
Pri tomto produkte máte dopravu zdarma
Značka:
Axial
Kód:
8203001
EAN:
605482494851

Axial RC SCX10 II Ford F-100 1955 4x4 hnedý 1/10 RTR     AXIAL AXI03001T1
RTR sada bez akumulátora a nabíjačky

Kompletne zostavený RC model expedičného auta Axial SCX10 II v mierke 1:10 s karosériou Ford F-100 z roku 1955. Stačí doplniť pohonný akumulátor a môžete vyraziť do terénu s týmto legendárnym americkým 4WD pickupom. V sade je RC súprava Spektrum STX200.

Pre sprevádzkovanie modelu je potrebné dokúpiť: 4x AA batérie do vysielača, pohonný akumulátor a adekvátnu nabíjačku pre pohonný akumulátor.

Automobily Ford radu F sú ľahké nákladné autá či pickupy, ktoré Ford začal vyrábať tesne po 2. svetovej vojne v roku 1948 až do dnešnej doby. Fordy rady F patria k vôbec najpredávanejším pickupom na svete. Ford F-100 z roku 1955 patrí do druhej generácie (1953 - 1956). Automobil bol poháňaný 6 alebo 8 valcovými motormi, podľa konkrétneho typu.

Axial SCX10 II Ford F-100 je kompletne zostavený a pripravený k jazde. Medzi oceľové profily rámu je nainštalované šasi s prevodovkou, držiaky náprav, nárazníky a elektro príslušenstvom. Hotová maketová karosérie s autentickými detailmi karosérie, ako predné mreža s chrómovaným plastovým chladičom a predné svetlá s namontovanými LED. Oficiálne licencované kolesá METHOD Hole a pneumatiky Maxxis Trepador - plus funkčná rezerva. Vodeodolná elektronika udrží model v akcii na snehu alebo v kalužiach. So svojimi celokovovými dvojitými C-pozdĺžmikmi nosného rámu, prevodovkou s kovovými prevodmi, robustnými nápravami AR44™, plne vybavenými guličkovými ložiskami, SCX10 ™ II Ford F-100 ďalej pokračuje v jazde aj v ťažkom teréne!

Šasi
Predné a zadné nápravy AR44 ™ majú jednodielne priehradové výlisky náprav pre extrémnu odolnosť. Ozubené koleso je vysunuté o 6 mm nad osou stredu, čo zvyšuje svetlú výšku a zlepšuje uhly hnacieho hriadeľa. Kuželové kovové brúsené ozubené kolesá a vysoko kvalitné ložiská sú štandardnou výbavou.

Rám z oceľových profilov
Šasi SCX10 II je postavené z dvoch oceľových profilov, ktoré zabezpečujú dostatočnú tuhosť podvozku. Motor s prevodovkou je umiestnený v strednej časti, zatiaľ čo pohonná batéria je nad prednou nápravou, čím je zabezpečené dostatočné zaťaženie predných kolies. Preto auto bez problémov zvládne jazdu aj v prudkých svahoch. Akumulátor je umiestnený v osi šasi, takže je model presne vyvážený a pri jazde sa nenaklápa.

Dômyselné uloženie batérie
Batéria má v modeli presne dané miesto, aby bolo zaistené presné vyváženie auta. Batéria je uložená v schránke v prednej časti šasi. Hmotnosť teda bude viac na predných kolesách, čo zlepšuje schopnosť modelu prekonávať prekážky aj prudké stúpania. Pomocou dorazov môžete prispôsobiť veľkosť priehradky pre Vašu batériu. Môže pojať batérie až 32 x 44 x 147 mm (3S 5000 mAh)

Rúrkové nárazníky
Predné a zadné nárazníky majú realistické prevedenie rúrkových rámov a sú vyrobené z odolného kompozitného plastu. Predný nárazník má priskrutkovanú hliníkovú protišmykovú dosku integrovanou do spodnej časti rámu, ktorá pomáha chrániť komponenty pred poškodením kameňmi alebo iným tvrdým terénom.

Maketové prevedenie prednej masky
Predná maska ​​je presne detailne vyrobená, má chrómované prvky, chrómovaný chladič Ford F-100 a ďalšie klasické maketové detaily auta presne v mierke. V predných stredových svetlách sú nainštalované LED svetlá. Pre montáž svetlometov a smerových svetiel sú k dispozícii ďalšie montážne otvory.
POZNÁMKA: Ďalšie LED diódy sa predávajú samostatne.

Systém odklápania karosérie
Vďaka systému odklápania karosérie, sú k dispozícii ľahko prístupné palubný komponenty. K batérii a šasi sa dostanete jednoducho tak, že odstránite dve poistky a karosériu odklopíte nahor.

Rezervné koleso
Karoséria zadnej časti je tvorená rámovou konštrukciou, na ktorej sú pripevnené panely s imitáciou valcovaného hliníkového plechu. Súčasťou karosérie je takisto funkčné rezervné koleso s pneumatikou. Pre lepší "truggy" vzhľad, môžu byť zadné blatníky odstránené a kolesá budú mať viac priestoru.

Zadný rám kabíny
Za kabínou je výstužný rám s výstužným oblúkom kabíny, ktorý pri prevrátení vozidla pomôže zabrániť poškodeniu búdky vodiča.

Nainštalované svetla
Predné nainštalované LED osvetlenie je súčasťou vybavenia modelu.

Disky 1.9 METHOD HOLE (SATIN CHROME)
Oficiálne licencované kolesá METHOD Hole Wheels ponúkajú odolnosť a krásny vzhľad. Disk je vybavený maketovým perličkovým krúžkom, ktorý zakryje maticu kolesa. Čisté, jednoduché a METHOD STRONG!

PNEUMATIKY MAXXIS TREPADOR S30
Oficiálne licencované pneumatiky Maxxis Trepador sú formované do zmesi S30 pre vynikajúcu priľnavosť. Pneumatiky Axial® Ripsaw 1.9 vám poskytujú väčšiu svetlú výšku, absorpciu hrboľov a robustnosť pre hladký a stabilný výkon na vašich obľúbených trasách.

4-Bodové zavesenie
Geometria zavesenie využíva konštrukciu 4-bodového zavesenia, ktoré je optimalizované pre jazdu v teréne. Práve vysoké prekrútenie náprav spolu s tuhosťou konštrukcie hliníkových eloxovaných tyčí a pevných guľových čapov sú zárukou využitia v takom teréne, ktorý by bežné auto nezvládlo.

Univerzálna sada AR44™
Univerzálne kĺbové hriadele umožňujú natočenie až 45 ° a poskytujú plynulejšiu akciu pre výkonnejšie hnacie ústrojenstvo. Kompaktná a odolná oceľová konštrukcia.

Servo Spektrum S605
Riadenie predných kolies zaisťuje výkonné a spoľahlivé analógové servo Spektrum S605 WP s momentom 9kg.cm. Servo štandardnej veľkosti, rýchlosť 0,24 s / 60 ° pri 6V. Na pevnej náprave je umiestnené lôžko serva S605. Geometriu prednej nápravy zaisťuje systém oceľových rúrok s koncovkami M4. Odpruženie tlmičmi s dlhým zdvihom a rúrková konštrukcia poskytuje správnu geometriu riadenia.

Nastaviteľné tlmiče
Olejové tlmiče majú veľký zdvih 61-90mm, nastaviteľné predpätie pružín, majú aj bočný zásobník náplne a spoľahlivo tlmí nárazy vo všetkých polohách ramien náprav. Tlmiče možno prenastaviť do rôznych otvorov a zmeniť tak ich tlmiaci účinok.

Kovové ozubené kolesá prevodovky
Podvozok SCX10 II je vybavený prevodovkou, poskytujúcou ohromujúcu silu spolu s vysokým krútiacim momentom. Ultra kompaktná prevodovka ponúka širokú škálu možností upravenia prevodov. Celkový pomer je možné meniť výmenou pastorka a čelného kolesa. Zmena prevodov umožňuje buď zvýšenie rýchlosti jazdy a alebo naopak jej zníženie a posilnenie krútiaceho momentu.

Dve trecie spojky
Pre bezpečný prenos vysokého krútiaceho momentu od motora sú použité dve trecie spojky, ktoré prenášajú na prednú a zadnú CV hriadeľa potrebnú silu.

Rovnobežné hriadele a výkyvné nápravy
Predná náprava WB8 HD WILDBOAR ™ má možnosť natočenia až o 45 °, rovnobežné (CV, homokinetické) hriadele náhonu sú navrhnuté pre vysoké zaťaženie a výrazne zlepšujú jazdné vlastnosti aj v členitom teréne. Krížový čap 2x11 mm má o 25% väčšiu plochu povrchu, čím dáva guľovému kĺbu väčšiu odolnosť. Vďaka veľkému prekrútenie oboch náprav je možné vyjsť do členitého terénu a nápravy vždy prenesú potrebnú silu a zdolajú aj zdanlivo neprejazdný terén.

Motor 540 35T
Motor AXIAL 540 35T poskytuje rovnováhu medzi rýchlosťou a silou. Klasický jednosmerný motor má 35 závitov. Chladenie zabezpečuje integrovaný ventilátor.

Elektronický regulátor Dynamite AE-5
Vodeodolný * elektronický jednosmerný regulátor Dynamite AE-5 je kompatibilný s 2 až 3 článkovými LiPo alebo 6 až 9 článkovými MiMH akumulátormi. Jednoduché nastavenie pomocou skratovacieho konektora (jumper).

  • Typ akumulátora: 2S - 3S LiPo / 6-9 čl. NiMH
  • Brzda v neutráli (Drag Brake): Na regulátore je možné nastaviť silu brzdy na 50% alebo 100%.
  • Vodeodolné * prevedenie
  • Pasívny chladič pre odvod tepla
  • Dva LED výstupy pre svetlomety / zadné svetlá
  • tepelná ochnana
  • konektor IC3
Poznámka k odolnosti voči vode: Produkt označený výrobcom ako vodeodolný (WP, waterproof, water resistance) je zvyčajne schopný odolať krátkodobému pôsobeniu striekajúcej vody, napríklad prebehnutie po mláke, krátkodobé jazdenie po mokrej tráve, v slabom daždi, po snehu a podobne. POZOR! Vodeodolný, neznamená vodotesný! Vodeodolný produkt nie je schopný znášať pôsobenie vyššieho stĺpca (tlaku) vody, čo znamená, že nie je možné takýto produkt napríklad ponoriť pod hladinu vody. Pre dosiahnutie vodotesnosti v prípade vodeodolného produktu sa odporúča buď použiť napríklad prípravok Nanoprotech, alebo umiestniť zariadenie do dokonalo utesneného obalu. 

Volantová RC súprava Spektrum stx2
Dvojkanálový volantový vysielač Spektrum STX200 pracuje v pásme 2.4 GHz. Na vysielači možno nastaviť reverzy, neutrál a obmedziť výchylky. Ďalej obsahuje možnosť obmedzenia max. rýchlosti v krokoch 50%, 75% a 100%. Vysielač sa napája 4 AA batériami, možno použiť alkalické alebo nabíjacie NiMH články.

Vďaka nastaviteľným reverzov, neutráli a koncových bodov výchyliek môžete vysielač použiť aj do iných modelov. Náhradný prijímač SRX200 sa predáva zvlášť.
Vysielač obsahuje možnosť obmedziť výkon motora. Voľba 50% je ideálna pre deti alebo začínajúcich užívateľov.

Odporúčané akumulátory LiPo
Pre bežné jazdenie odporúčame 2 článkový LiPo akumulátor (7.4 V), s konektorom Deans.
Smart LiPo akumulátor Spektrum 7.4 V 5000 mAh - Pre zapojenie tohto akumulátora do RC auta je nutná redukcia EC3 / Deans.
Štandardné LiPo akumulátor Black Magic 7.4 V 5000 mAh.
Štandardné LiPo akumulátor s maximálnou dobou jazdy Black Magic 7.4 V 6500 mAh.

Odporúčané batérie NiMH
NiMH akumulátory nie sú náročné na správne zaobchádzanie a sú preto vhodné ak RC model auta prevádzkujú najmä deti (NiMH akumulátor sa nezničí úplným vybitím). Doba jazdy s NiMH akumulátory však bude o niečo kratšia.

NiMH akumulátor Dynamite 7.2 V 3300mAh
NiMH akumulátor s maximálnou dobou jazdy Dynamite 7.2 V 4500mAh
Pre zapojenie týchto NiMH akumulátora do RC auta je nutná redukcia EC3 / Deans.

Doplnkové osvetlenie
Svetelná sada - Night Vision Systém - AXIC4251
Pokročilý systém s prednými LED (rozsvieti sa intezívne pri jazde vpred), brzdovými LED (rozsvieti sa intezívne pri brzdení), blinkre (blikajú pri zatočení na konkrétnej stranu) a doplnkovými diódami (napríklad pre svetelnú rampu). Možnosť zapojenia ďalších šiestich svetelných okruhov.
Svetelná sada - Axial Standard - AXIC2425
Štandardné svetelná sada s napájacím modulom a diódami - Napájací modul umožňuje zapojenie dvoch zväzkov LED, ktoré budú nepretržite svietiť. V balení sú obsiahnuté vysoko svietivé diódy (4x biela LED do predných svetiel a 2x červená LED do koncových svetiel).

Príslušenstvo pre bežnú prevádzku
Pre bežnú prevádzku RC autá Axial potrebujete lepidlo na pneumatiky, lepidlo na skrutky, sadu náradia a silikónový olej do tlmičov. Z nášho sortimentu odporúčame cenovo dostupnú sadu náradia pre RC autá.

Lepidlom na pneumatiky sa lepia pneumatiky k ráfiku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika bola po celom obvode pevne prilepená k ráfiku kolesa! Ak pneumatika nebude prilepená po celom obvode, môže dôjsť k jej roztrhnutiu. Lepidlo na pneumatiky má špeciálne zloženie, ktoré je schopné lepiť materiály ako guma či nylon a súčasne po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Z našej ponuky odporúčame lepidlo Robitronic Tire Glue.

Občas je potrebné dopĺňať silikónový olej do tlmičov modelu a meniť olej v diferenciáloch. Bežnou prevádzkou dochádza len k nepatrným únikom silikónového oleja po piestnicou tlmiče. V prípade, že povrch piestnic tlmičov alebo stav tesnenia je v zlom stave, únik oleja môže byť veľký. Pre tieto prípady sa dodávajú opravné sady či jednotlivé diely. Z našej ponuky silikónových olejov odporúčame silikónové oleje Tamiya a Carson.

Ochranné obaly na akumulátory
Ochranné obaly sú určené na obmedzenie rizika spojeného s prepravou a nabíjaním akumulátorov. LiPo akumulátory dokážu, pri zachovaní malých rozmerov a nízkej hmotnosti, poskytnúť vysoké vybíjacie prúdy a disponujú veľkou kapacitou pre dlhý jazdný čas. Naopak LiPo akumulátor je náchylný predovšetkým na mechanické poškodenie. Preto sa odporúča prenášať, skladovať a nabíjať Li-Pol akumulátor v ochrannom obale.

POZOR! Toto RC auto nie je hračka, ale je to viac prepracovaný, funkčný model, ktorý sa správa veľmi podobne ako skutočné auto. Vzhľadom na jeho realistické parametre, ak nie je správne zostavený a správne ovládaný, môže vám spôsobiť zranenie, alebo zraniť diváka, či poškodiť majetok. Model je určený na jazdu vo veľkej miestnosti, alebo vonku na suchom povrchu. Jazda vo vode, v snehu, v kalužiach, blate, piesku, vo vysokej tráve bez partričnej vodeodolnej úpravy môže spôsobiť poškodenie elektroniky modelu. Zakázaná je jazda na verejných komunikáciách a iných miestach (napr. parkoviská) s automobilovou prevádzkou. Tento model vyžaduje pravidelnú údržbu.

Parametre
mierka 1/10
prevedenie RTR

Ponúkame 19140 položiek od 280 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií