Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)
Novinka

Axial RC SCX24 Jeep Gladiator 4WD pieskový 1/24 RTR

Na sklade
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
165,30 €
Pri tomto produkte máte dopravu zdarma
Značka:
Axial
Kód:
8200005,10
EAN:
605482767603

Axial RC SCX24 Jeep Gladiator 4WD pieskový 1/24 RTR              Axial AXI00005T1

RC model auta na diaľkové ovládanie v mierke 1:24 Axial SCX24 Rock Crawler s karosériou Jeep JT Gladiator. Model je kompletne zostavený a pripravený na jazdu okamžite po rozbalení. Všetko potrebné je v balení. RC súprava 2,4GHz, motor Dynamite® 88T, LiPol batéria Dynamite 350mAh 7.4V s USB nabíjačkou.

Obsah balenia:
V balení nájdete hotový zostavený RC model auta Axial SCX24 Jeep Gladiator 1:24 4WD RTR v mierke 1:24 s nainštalovanými komponentmi: jednosmerný motor Tazer 180 88T, prijímač s integrovaným regulátorom Horizon, servo AS-1 micro: vysielač Horizon 2.4GHz, LiPol batéria Dynamite® 350mAh 2S 7,4V, nabíjačku USB LiPol, 4x AA batérie, držiak karosérie na sponku, imbus, náhradný hriadeľ, samolepky. Návod na použitie CZ, a produktový manuál EN, DE, FR, IT.Vlastnosti:

 • RC auto Axial SCX24 je kompletne zostavené a pripravené na použitie, všetko potrebné je v balení
 • Realistický dizajn karosérie Jeep JT Gladiator
 • Licencované disky KMC Machete
 • Licencované pneumatiky Nitto Trail Grappler M/T
 • O 22 mm dlhší rázvor
 • Nainštalovaná riadiaca jednotka, motor a servo AS-1
 • 3-bodové predné a 4-bodové zadné zavesenie
 • Kovové bočné rámy šasi
 • Na regulátore je nastaviteľná brzda v neutráli
 • Odklápacia karoséria so suchým zipsom
 • Komplet osadený guličkovými ložiskami
 • 4 kanálový vysielač 2.4 Ghz
 • Predné LED svetlá
 • USB nabíjačka
Parametre:
Mierka:  1:24
Dĺžka:  244 mm
Šírka:  100 mm
Výška:  111 mm
Rázvor:  154 mm
Svetlá výška podvozku:  27 mm
Hmotnosť:  268 g
Náhon:   4WD
Motor:  Jednosmerný 180 DYNAMITE® 88T
Čas jazdy:  30 až 40 minút s dodaným akumulátorom
Rýchlosť:  Až 3 km/h
Prijímač: Horizon kombo Rx/reg. s reverzom
Vysielač: Horizon 2.4GHz 4-kan.
Servo: Axial AS-1
Batéria: Dynamite LiPo 7.4 V 350 mAh
Disky: KMC Machete XD229
Pneumatiky: Nitto Trail Grappler M/T

Skvelé detaily karosérie
Okrem oficiálne licencovanej atraktívnej hotovej karosérie obsahuje SCX24™ Jeep® JT Gladiator detailne prepracovaný interiér so sedačkami a vodičom, namontovaným nosičom, strešným stanom a príslušenstvom.

Tuhé kovové bočnice
Podvozok RC auta Axial SCX24 má robustné oceľové lišty rámu podvozku s výstuhami, ktoré udržujú podvozok dostatočne tuhý aj pri veľkom prekrútení náprav.

Silný motor s prevodovkou
O pohon RC modelu auta Axial SCX24 sa stará jednosmerný motor Tazer radu 180 s 88 závitmi na kotve. Motor má optimálny krútiaci moment, ktorý je potrebný na jazdu do strmého stúpania. Je upevnený na kovové motorové lôžko, ktoré pomáha motor chladiť a udržiavať teplotu na optimálnej úrovni.

Predné a zadné tuhé nápravy
Predná a zadná náprava sa skladá z dvojdielnej lisovanej kompozitnej pevnej skrine nápravy. Pre optimálnu manipuláciu je zavesenie SCX24™ vybavené trojbodovým predným a štvorbodovým zadným zavesením.

Oceľové hriadele náprav
Pri použití šnekových prevodov diferenciálov je prenos krútiaceho momentu na kolesá zaistený pomocou oceľových hriadeľov, ktoré majú vysokú odolnosť a tuhosť pri zábere kolies. Moment je prenášaný kolíkom na šesťhranné náboje.

Drážkované hnacie hriadele
Predné a zadné hnacie hriadele medzi prevodovkou a prednou a zadnou nápravou, sú drážkované, umožňujú veľký axiálny posun a maximálny prenos točivého výkonu.

Riadiaca jednotka
Riadiaca jednotka Horizon v sebe integruje regulátor a prijímač v jednom. Obsahuje 4-kanály a konektory pre predné svetlá a smerovky (Smerovky nie sú na modeli nainštalované)

Zábeh nového elektromotora
Nový model s motorom, je potrebné najprv zabehnúť. Pred začiatkom používania jednosmerného elektromotora sa jednoznačne odporúča vykonať jeho zábeh. Niektorí výrobcovia ho vyžadujú, ako podmienku uznania prípadnej reklamácie motora. Účelom zábehu je to, aby sa rotujúce časti dobre usadili, trecie plochy kontaktov zahladili, uhlíky zabrúsili do správneho tvaru. Prúd vchádza do motora na komutátorové plôšky pomocou tzv. uhlíkov, ktoré nemusia mať od výroby dokonale prispôsobený tvar. Ak sa nový motor zaťaží na maximum bez predchádzajúceho zábehu, môže dôjsť k poškodeniu komutátorovej plochy, alebo uhlíkov z dôvodu veľkého "iskrenia". Zábeh umožní čo najdokonalejšie usadenie uhlíkov na komutátor. Tak sa uhlíky budú opotrebovávať menej a vydržia dlhšiu dobu prevádzky. 

Postup zábehu elektromotora:
-Ak máte nový RC model auta, alebo lode, v ktorom je už motor namontovaný, postupujte nasledovne. Položte model na podložku tak, aby sa kolesá otáčali nad povrchom. Nechajte bežať motor na čo najnižších otáčkach aspoň 20 - 30 minút. Následne môžete s modelom jazdiť 20 - 30 minút najprv nižšou rýchlosťou a postupne rýchlosť zvyšovať. Na plný výkon jazdite s modelom až po uplynutí zábehovej fázy.

-Ak máte nový motor, ktorý ešte nie namontovaný do modelu, zábeh môžete urobiť tradičným osvedčeným spôsobom ponorený vo vode. Pripojte motor k ESC regulátoru a spustite ho za káble zvislo dole do nádoby s čistou vodou. Roztočte motor na nízkych otáčkach a nechajte ho bežať 10 - 15 minút. Potom môžete otážky na niekoľko minút zvýšiť postupne až na maximum. nakoniec motor vytiahnite z vody a nechajte ho chvíľu bežať, aby sa voda z motora vyfúkala von. Zabehnutý motor môžete namontovať do modelu a môžete hneď jazdiť na plný výkon. Nemusíte mať obavu z motora ponoreného vo vode. Bude fungovať normálne a voda ho bude počas zábehu chladiť. Navyše vyplaví von čiastočky uhlíkov pri zabrúsení (voda viditeľne stmavne). 

Ochrana pred prehriatím elektromotora:
Keďže je stator tvorený permanentnými magnetmi, je dobré vedieť, že tieto magnety postupne strácajú svoju "silu". Veľký vplyv však má aj teplota. Každý elektromotor sa pri prevádzke zahrieva a môže dosiahnuť teplotu aj 60o C (preto sa po jazde v žiadnom prípade nesmie motor chytať holou rukou!). Ak sa však motor nechladí, alebo chladí nedostatočne, prípadne sa jazdí dlhú dobu v maximálnych otáčkach, môže dôjsť k jeho prehriatiu a tým oslabeniu magnetov. Motor potom aj po vychladnutí už nedosiahne predchádzajúci výkon. Samozrejme hrozí poškodenie aj iných častí motora veľkým teplom. Vhodné je preto meniť režim záťaže, prípadne radšej jazdiť s dvoma menšími akumulátormi s prestávkou na výmenu a ochladenie, ako s jedným veľkokapacitným dlhý čas na plný výkon.

Výmena elektromotora, tuning:
Ak sa rozhodenete pre výmenu elektromotora v tomto modeli, dbajte na nasledujúce odporúčania.
Nový motor by mal byť rovnakého typu (veľkosť), mal by mať rovnaký počet závitov a rovnakú hodnotu napájacieho napätia ako pôvodný. Tak budete mať istotu, že model bude mať zachované pôvodné jazdné vlastnosti. 
Ak plánujete tuningový motor, v prvom rade si overte, či pôvodný ESC regulátor v modeli bude schopný pracovať s tuningovým motorom, aby nedošlo k spáleniu ESC regulátora, alebo k nefunkčnosti systému ESC-motor. Pri tuningovom motore je obvykle nutné vymeniť aj pastorok s iným počtom zubov. 

POZOR! Toto RC auto nie je hračka, ale je to viac prepracovaný, funkčný model, ktorý sa správa veľmi podobne ako skutočné auto. Vzhľadom na jeho realistické parametre, ak nie je správne zostavený a správne ovládaný, môže vám spôsobiť zranenie, alebo zraniť diváka, či poškodiť majetok. Model je určený na jazdu vo veľkej miestnosti, alebo vonku na suchom povrchu. Jazda vo vode, v snehu, v kalužiach, blate, piesku, vo vysokej tráve bez partričnej vodeodolnej úpravy môže spôsobiť poškodenie elektroniky modelu. Zakázaná je jazda na verejných komunikáciách a iných miestach (napr. parkoviská) s automobilovou prevádzkou. Nejazdite v hustej tráve, prehrejete alebo spálite motor!
Tento model vyžaduje pravidelnú údržbu, jeho správnym rozobratím podľa servisného návodu nestratíte záruku.
 

Parametre
mierka zmenšenia 1/24
prevedenie RTR

Ponúkame 19965 položiek od 300 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií