Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)

Beta 1400 mm RTF 2,4GHz M1 BONUS ED. s RadioLink TX

Na sklade
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
162,90 €
Pri tomto produkte máte dopravu zdarma
Značka:
Pelikan
Kód:
5601480,93
EAN:
8596450008953

Beta 1400 mm RTF 2,4GHz M1 BONUS ED. s RadioLink TX   Pelikán 4ST1480-M1RL

Diaľkovo ovládaný model cvičného a školského lietadla, komplatná súprava.

Obsah balenia:
Trup vylisovaný z EPP s namontovaným striedavým motorom, pevnú vrtuľou 5x4", regulátorom otáčok 20A a 2 servami, krídlo vylisované z EPP s inštalovanými 2 servami, chvostové plochy z EPP, uhlíkovú rúrkovú spojku krídla, osemkanálový vysielač RadioLink T8FB 2.4GHz FHSS s osemkanálovým 2.4GHz FHSS prijímačom R8EF, pohonný akumulátor Li-Pol 11.1V 1300mAh (20C), 220V rychlonabíjač a podrobný návod k stavbe a lietanie.

Potrebujete dokúpiť:
4x AA batérie do vysielača.

Prakticky hotový model školského motorového vetroňa so striedavým motorom. Model z takmer nezničiteľného extrudovaného penového polypropylénu (EPP) Ovládaná smerovka, výškovka, krídelká. Kompletná RC súprava v móde 1.
Spoľahlivý školský a cvičný ťahúň uspokojí začínajúcich pilotov ktorí vyskúšajú všetky kroky od úvodného osekávania pristávacej plochy až k základným akrobatickým obratom a termickému plachteniu. Rovnako tak poteší rekreačného víkendového pilota, ktorému poskytne skladný a pohodlný model pre dokonale relaxačné poletovanie.

BETA 1400 je školský a cvičný motorový vetroň z vysoko odolného extrudovaného polypropylénu EPP poháňaný striedavým motorom. Vďaka svojej koncepcii s motorom uloženým na pylóne za krídlom veľmi dobre odoláva hrubšiemu zaobchádzaniu a znáša aj tvrdšie zapichnutie nosa do rodnej hrudy, ktoré by u klasických modelov s motorom vpredu viedli prinajmenšom k poškodeniu vrtule.

Trup s namontovaným striedavým motorom (s rotačným plášťom, CD2622) uloženým v pylóne za krídlom s pevnou vrtuľou, osadeným regulátorom 20A a servami smerovky a výškovky je vylisovaný z penového EPP. Kryt kabíny je odnímací s magnetickými uzávermi. Dvojdielne krídlo je tiež vylisované z EPP, krídelka sú ovládané 2 servami uloženými v krídle s krátkymi priamymi drôtovými tiahlami. Polovice krídla sa spájajú uhlíkovú rúrkovou spojkou. Chvostové plochy v klasickom usporiadaní sú vylisované z EPP, sú ovládané pomocou drôtových lanovodov. Chladeniu motora napomáha vstup chladiaceho vzduchu v nábežnej časti pylónu, chladiaci vzduch prúdi kanálmi okolo plášťa motora.

Príprava k letu zahŕňa len prilepenie chvostových plôch (sekundovým lepidlom), nasadenie polovíc krídla, zapojenie prijímača a pripojenie pohonného akumulátora. Ovládané sú krídelká, smerovka, výškovka a otáčky motora.

Na ovládanie modelu slúži osemkanálový vysielač RadioLink T8FB 2.4GHz FHSS (systém s frekvenčným preskokom v rozprestretom spektre) s krížovými ovládačmi usporiadanými v Móde 1 (plyn vpravo), trimy a prepínačmi zmyslu výchyliek pre všetky kanály. Pre napájanie vysielača budete potrebovať 4 AA (tužkových) alkalických batérií alebo akumulátorov (nie sú súčasťou RC setu).

BETA 1400 je určená pre začiatočníkov ako vždy dodávame - pod dohľadom skúseného pilota, rovnako ako pre každého, kto si chce len tak pekne rekreačne polietať. Letové vlastnosti sú príjemné a nezáludné. Model vás zoznámi s plnohodnotným riadením modelu okolo všetkých troch osí; so správnym koordinovaným ovládaním smerovkou, krídelkami aj výškovku. Túto skúsenosť využijete najneskôr hneď potom, čo sa pustíte do lietania so svojim prvým akrobatickým modelom alebo (polo) maketou akéhokoľvek druhu. Zmenou pomeru dĺžok pák na serve a kormidle môžete nastavovať veľkosti výchyliek vo veľkom rozmedzí. Začiatočník začne s malými výchylkami, bezpečnými aj pri nadmernom "kormidlovaní"; skúsený pilot si nastaví veľké, umožňujúci aj trošku tej základnej vetroňovej akrobacie - premety, sudové výkruty, súvratové zákruty idú Bete celkom dobre! Výkon motora je dostatočný pre veľmi živé stúpanie, model pritom nie je nadmerne premotorovaný, čo by mohlo robiť problémy začínajúcim pilotom. BETA 1400 vie využiť aj nie príliš silnú termiku a na oblohe dokáže vydržať "celé veky".

BETA 1400 je dodávaná s Li-Pol akumulátorom 11.1V 1300mAh (zaťažiteľnosť 20C), čomu zodpovedá pevná vrtuľa 5x4". Model bez problémov "uvezie" trojčlánky až do cca 2200mAh.
 

Rozpätie (mm) 1 420
Dĺžka (mm) 940
Plocha krídla (dm2) 24,5
Hmotnosť (g) 650-720
Funkcie V, K, S, M
   
Doporučený pohon a RC vybavenie:
  ECO Enduro
Motor *CD2622
Regulátor *20A
Akumulátor RAY 11,1 V 1600 mAh RAY 11,1 V 2200 mAh
Vrtuľa *5x4"  
Servá *4x 9g mikroservo  
RC súprava min. 4 kanály
*) Súčasť ARF stavebnice

Parametre
odporúčaný vek od 14 rokov
prevedenie RTF
rozpätie 1 - 2m

Ponúkame 19787 položiek od 295 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií