Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)

Carson Brushless Set Dragster-3 18T

Na sklade
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
109,90 €
Pri tomto produkte máte dopravu zdarma
Značka:
Carson
Kód:
6309062,47
EAN:
4005299962479

Carson Brushless Set Dragster-3 18T     Carson 500906247

Sada výkonného striedavého (brushless) elektromotora, ESC regulátora a programátora pre RC modely áut.

Obsah balenia:
1x elektromotor
1x regulátor
1x programátor

DRAGSTER 3 Motor sensorless  
počet závitov motora 18T OnRoad/OffRoad
kV 2000 kV
napájanie 6-8 NiMH / 2-3S LiPo
otáčky pri 7,4 V 14800
rýchlosť  1/10 On Road < 35 km/h
prúdový odber 31 A
výkon 230 W
rozmery ( D x L) 36 x 53 mm
dĺžka výstupného hriadeľa 13 mm
priemer výstupného hriadeľa 3,175 mm
hmotnosť 175 g
DRAGSTER 3 Brushless Controller  
napájanie 6-8 NiMH / 2-3S LiPo
pracovný prúd 100 A
maximálny prúd 180 A
takt 16 kHz
hmotnosť vrátane káblov 90 g

Modelármi bežne označovaný "striedavý" elektromotor je vlastne nesprávne označenie, pretože pri jeho prevádzke sa nepoužíva striedavý prúd, aký máme doma v sieti 230V. Správnejšie označenie by malo byť jednosmerný bezkomutátorový elektromotor s elektronickou komutáciou. Často sa označujú ako BL DC motory. (z anglického BrushLess - bezkefkový, bez uhlíkový...). 

Klasický jednosmerný komutátorový elektromotor je veľmi spoľahlivý, ale slabinou je použitie komutácie, ktorá prebieha klzným dotykom medzi kefkami - uhlíkmi a komutátorom na rotore. Dochádza k opotrebovávaniu a pri zlej údržbe, alebo preťažení sa výrazne skracuje životnosť motora. Pri elektronickej komutácii tento problém odpadáva. Konštrukcia bezkomutátorového elektromotora je v princípe obrátená, rotujúce časti sú vymenené. Motor BL DC má pevné vinutie statora a rotuje budič tvorený väčšinou permanentnými magnetmi. Na takýto elektromotor nestačí priviesť jednoducho napätie, potrebná je riadiaca jednotka, ktorá prepína jednotlivé vinutia statora (nahrádza tak komutátor). Informácie zo spätnej väzby spracováva mikroprocesor, ktorý riadi aj ďalšie činnosti, aby motor pracoval správne. V modelárstve riadi takýto eletromotor elektronický regulátor otáčiek (ESC), v ktorom sa dajú väčšinou nastavovať a programovať rôzne hodnoty potrebnej funkčnosti elektromotora (smer otáčania, rozbeh, brzda..a pod.)    

Elektromotory v súčasnosti používajú moderné magnety, ktoré majú výrazne silnejšie magnetické vlastnosti. Takže aj pri menšej a ľahšej konštrukcii poskytujú oveľa vyšší výkon ako klasické komutátorové motory. Väčšina týchto motorov je označovaná aj ako "Ourunner", v klasickom usporiadaní s rotujúcim plášťom. Použitie si našli v RC modeloch lietadiel, vrtuľníkov, dronov. V modeloch áut a lodí  (ale aj leteckých modeloch), sa používajú tieto motory skryté do vonkajšieho plášťa, vyzerajú podobne ako komutátorové motory, ale majú vyvedené tri napájacie vodiče. Označujú sa ako "Inrunner". 

Pri kombinovaní jednotlivých "striedavých" motorov s regulátormi je dobré dodržiavať istú kompatibilitu, nie každý motor pracuje s hocijakým regulátorom. Vhodné je dbať na doporučenie výrobcu a ideálne je používať motor aj regulátor rovnakej značky a modelového radu. Je tak zaručená kompatibilita a bezproblémová prevádzka. Motory sú delené zväčša podľa veľkosti a použitia a majú doporučený pracovný rozsah napájania, ktorý sa musí skombinovať s príslušne výkonovo stavaným regulátorom. Začiatočníkom uľahčuje výber možnosť kúpiť sadu motor+regulátor, ktoré sú v ideálnej kombinácii. Tieto zostavy sú označené väčšinou ako "Combo Set".

Montáž motora typu Ourunner môže byť dvojaká. Buď klasická, kedy je na motorovú prepážku upevnený za stator a vrtuľa (alebo iný výstup) sa pripevňuje na klasicky na hriadeľ, alebo je možná tzv. obrátená montáž (označujú sa tak aj potrebné diely na uchytenie motora), kedy sa motor pripevní v obrátenej polohe a na rotor sa pripevní špeciálny unášač, na ktorý sa montuje vrtuľa (alebo iný výstup). Montáž závisí od konštrukcie modelu.

Tieto elektromotory v súčasnosti predstavujú špičku v oblasti elektropohonu a svojimi vlastnosťami v niektorých odvetviach takmer úplne vytlačili klasické komutátorové elektromotory (napr. letecké modelárstvo).

Parametre
trieda motora trieda 540/550

Ponúkame 19596 položiek od 281 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií