Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)

Carson RC TL MB Unimog U300 THW 1/12 RTR

Na sklade
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
199,90 €
Pri tomto produkte máte dopravu zdarma
Značka:
Carson
Kód:
6307070,99
EAN:
4005299770999

TL MB Unimog U300 THW 1/12 RTR   Carson 500707099

Úžitkové viacúčelové auto na diaľkové ovládanie s pohonom elektromotorom a s mnohými funkciami.

RC modely áut nemeckej značky Carson sa vyznačujú výbornými vlastnosťami. Tento RC model úžitkového terénneho nákladného auta je dodávaný s veľmi kvalitnou 6-kanálovou RC súpravou. Auto je kompletne hotové, v balení s potrebným príslušenstvom. Má množstvo zaujímavých funkcií:
- plne maketová karoséria vrátane interiéru a figúrky vodiča
- 2-rýchlostná prevodovka - voľba prevodového stupňa mechanickým voličom
- svietiace majáky
- svietiace všetky svetlá
- zvukový modul - zvuk motora a ďalšie sprievodné zvuky
- funkčné vyklápanie ložnej plochy
- funkčný navijak na prednom nárazníku
- plne proporcionálne riadenie

Mierka: 1/12
Karoséria: Plastová maketová.
Typ pohonu: elektro, 2WD, pohon zadnej nápravy cez dvojrýchlostnú prevedovku.
Dĺžka: 450 mm
Šírka: 225 mm
Výška: 300 mm
Hmotnosť: cca 2500 g
RC súprava: Carson Reflex 6 kanálová, páková, 2,4 GHz FHSST
Upozornenie: Tento vysielač Carson NIE JE možné spárovať s prijímačom Carson Reflex Stick 2, ani inými verziami tohto prijímača. 

Obsah balenia:
- hotový model MB Unimog
- vysielač 2,4 GHz
- nabíjačka - sieťový adaptér 220V
- pohonný akumulátor 9,6 V/750 mAh
- batérie do vysielača
- popruh na vysielač

Potrebné dokúpiť: nič netreba dokupovať, všetko je v sade.

Vysvetlenie skratiek: RTR - model pripravený na jazdu, v sade je obvykle model a vysielač (niekedy je v lepšom prípade aj akumulátor a sieťový adaptér).

POZOR! Toto RC auto nie je hračka, ale je to viac prepracovaný, funkčný model, ktorý sa správa veľmi podobne ako skutočné auto. Vzhľadom na jeho realistické parametre, ak nie je správne zostavený a správne ovládaný, môže vám spôsobiť zranenie, alebo zraniť diváka, či poškodiť majetok. Model je určený na jazdu vo veľkej miestnosti, alebo vonku na suchom povrchu, v žiadnom prípade sa s ním nemôže jazdiť vo vode, v snehu, v kalužiach, blate, piesku, vo vysokej tráve, na verejných komunikáciách a iných miestach (napr. parkoviská) s automobilovou prevádzkou. Nevhodným povrchom sú aj vysoké "chlpaté" koberce. Tento model vyžaduje pravidelnú údržbu.

Náš test Unimog: Po vybalení z veľkej krabice ostanú na stole veľmi pekne realisticky vyzerajúci model, kvalitný 2,4GHz vysielač Carson (ten je podľa môjho názoru vôbec najcennejšou časťou tohto setu), baterky, nabíjačka a popruh na krk. Tento model je veľmi vhodný pre začínajúcich modelárov - truckerov, ktorí ešte nemajú odvahu na plnohodnotný truck postavený zo stavebnice. Pre jazdenie na suchom rovnom povrchu tento model úplne postačuje. Zvládne aj mierne zvlnený terén, ale nečakajte od neho výkony ako od špecializovaných expedičných a crawlerových podvozkov. Mechanickým prepínačom sa dá zvoliť prevodový stupeň buď pre rýchlejšiu jazdu na rovine, alebo pomalšiu jazdu v miernom teréne. Odpruženie náprav je však minimálne a hnaná je len zadná náprava. Čo je však na tomto modeli hlavné, sú jeho modelové funkcie. Vypínačmi na spodnej strane podvozku sa dajú zapínať a vypínať zvuky, svetlá a navijak. Korba sa dá vyklápať a unesie aj vcelku slušný náklad. Pri práci s navijakom treba dávať pozor, aby ste ho nepreťažili. Pohodlne utiahne model s pomocou pomalej jazdy, napríklad pri vyprostení z jamy, alebo pri prekonaní stúpania. Neutiahne však viac než 1,5 kg. Veľmi zaujímavým príslušenstvom je plne funkčný pluh pre odhŕňanie snehu (kupuje sa samostatne), čo iste mnohých bude lákať. Len pozor, model ani elektronika v ňom nie sú vodotesné, ani vode odolné. Našťastie na toto je pomerne ľahká pomoc, stačí rozmontovať model a nastriekať elektroniku prípravkom Nanoprotech. Keď to zhrniem, kúpou tohto auta dostanete vynikajúci model pre staršieho chlapca, alebo dospelého začiatočníka, nadšenca pre ľahké nákladné autá. A ešte dodám, že aj keby sa model časom pokazil, lebo vás prestal baviť, RC súprava z tohto modelu bude výborne použiteľná do hociktorého iného modelu ťahača, alebo aj lode, či tanku.

Spracoval: Ing. Jozef Anďal

UPOZORNENIE: Tento text je majetkom firmy HTmodel chránený autorským zákonom. Jeho kopírovanie a šírenie bez písomného súhlasu majiteľa je trestné.

 

Návod na použitie - pdf súbor

 

 

 

Parametre
mierka zmenšenia 1/12
prevedenie RTR

Ponúkame 19734 položiek od 291 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií