Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)

Cessna 180 na gumový pohon

Vypredané
Produkt je dočasne vypredaný.
18,95 €
Produkt je dočasne vypredaný
Značka:
Guillow´s
Kód:
5640601
EAN:
072365006010

Cessna 180 na gumový pohon     Guillow´s 4SH0601

Polomaketa amerického športového lietadla s gumovým pohonom s jednoduchou stavbou. Vysekávané diely, vrtuľa, gumový zväzok a poťahový materiál. Rozpätie 508 mm.
Cessna 180 patrí do rozsiahlej rodiny športových a cvičných hornoplošníkov Cessna, ktoré sú už od konca II. svetovej vojny pilierom všeobecného letectva mimo bývalý sovietsky blok. Tak ako sa v kabínach skutočných Cessien vycvičili státisíce pilotov, naša polomaketa predstavuje ideálny prvý krok pre modelára, ktorý chce začať stavať minimakety poháňané gumovým zväzkom (ako vôbec prvý model pre získanie základných skúseností s klasickou stavbou odporúčame najprv postaviť napr. niektorý z vetroňov A3 alebo A1, ako sú Sojka, Sova, Iskra alebo Olympic). Naučíte sa stavať "paličkovú" kostru trupu i krídla, pracovať s vákuovo lisovanými plastovými dielmi, poťahovať papierom - jednoducho všetky základné zručnosti klasického modelára. Pritom tej stavby nie je veľa, nečakajú vás stovky pracovných hodín v dielni, vďaka vysoko predpracovaným dielom to ide ako po masle.

Stavebnica voľne lietajúcej polomakety amerického športového lietadla určená pre pohon gumovým zväzkom. Model je veľmi jednoduché klasickej celobalsovej konštrukcie v rozsype s predseknutými drevenými dielmi, maketovými doplnkami z vákuovo tvárneného plastu a plastovými dielmi zhotovenými vstrekovým lisovaním

Cessna 180 je tiež vhodná pre konverziu na miniatúrny RC model s elektrickým pohonom - hoci stavebný plán tento variant neponúka, pre skúsenejšieho modelára a pilota by to nemal byť veľký problém. Napríklad môžete skúsiť využiť pohonnú jednotku a palubnú elektroniku z lietadla Mini Bee.

Stavebnica obsahuje:
Balzové predseknuté diely, balzové nosníky, vákuovo lisované diely (kryt motora), plastovú vrtuľu s hriadeľom a hlavicou, gumový zväzok, plastové kolesá, oceľovú strunu na podvozok a ďalšie drobné diely, plastelínu ako záťaž, poťahový papier, sadu vodolepiek, stavebný plán.

Tip pre stavbu:
Predseknuté diely NEVYLAMUJTE! Dosku otočte, položte na pracovnú dosku a ľahko prebrúste jemným brúsnym papierom (č. 220 alebo jemnejší). Diely je potom možné ľahšie oddeliť; ak by stále boli niektorými vláknami dreva "viazané" k doske, opatrne diel oddeľte ostrým modelárskym nožom (vhodný je napr. nôž Excel č.1 s čepeľou č.11).

Ošetrovanie gumového zväzku:
Novú gumu opatrne vyperte v mydlovej vode a nechajte uschnúť. Potom ju namažte ricínovým olejom (predáva sa v lekárňach) alebo silikónovou vazelínou na mazanie rybárskych vlascov (dostanete v predajniach rybárskych potrieb). Po lietaní zväzok z modelu vyberte a uchovávajte ho v uzavretom plastovom vrecku. Namazaný gumový zväzok sa odvíja plynulejšie a s menším trením - dáva vyšší výkon a dlhšie vydrží. Nový zväzok je tiež vhodné najprv zabehnúť - pre prvé 2-3 lety natáčajte len 80-100 otáčok, až potom môžete bezpečne natáčať viac.

Rozpätie [mm] 508
Dĺžka [mm] 355
Ovládané funkcie Žiadne
Stavebné náročnosť S1
Náročnosť pilotáže P0

doporučené príslušenstvo:
4SH0118 152mm (6 ") plastové vrtule Guillow 's
5NA05800 Oceľové pravítko 15cm / 6 "s posuvkou

Parametre
rozpätie do 1m

Ponúkame 19231 položiek od 279 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií