Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)
Úvod Ostatné modely Drevené modely Concord Stagecoach 1/12
Novinka

Concord Stagecoach 1/12

Na sklade
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
214,90 €
Pri tomto produkte máte dopravu zdarma
Značka:
Model Expo
Kód:
4505460,01
EAN:
856462005387

Concord Stagecoach 1/12     Model Expo MS6001

Stavebnica verného statického modelu z dreva a kovu.
Upozornenie: Táto stavebnica je určená pre skúsených modelárov, ktorí zvládajú čítanie nákresov, ovládajú základné modelárske postupy, prácu s drevom, kovom, rôznymi druhmi lepidiel a farieb.
Stavebnica nie je vhodná pre úplných začiatočníkov! 
Všetky texty v návode sú v anglickom jazyku!

 

Vlastnosti stavebnice
Historicky presné a dokonale v mierke
Laserom rezané časti z lipového dreva
Čisto odliate kovové komponenty
Fotoleptaná mosadz a otváracie dvierka
Súpravy nálepiek pre Wells Fargo a Butterfield

Mierka 1/12
Dĺžka 345mm
Šírka 150mm
Výška 218mm

Úroveň obtiažnosti: Stredná úroveň

Spoločnosť Abbott Downing Company z Concordu v štáte New Hampshire postavila svoj prvý dostavník v roku 1827. Tieto koče sa používali na prepravu cestujúcich a pošty medzi St. Louis a San Franciscom. Abbott vyrábal dostavníky pre spoločnosti Wells Fargo a Butterfield Overland Stage.

Vozne s hmotnosťou cez dve tony boli pevné. Telá spočívali na dôkladných kožených výstužiach – nie kvôli pohodliu pasažierov, ale aby sa predišlo zraneniu koní. Kolesá boli vyrobené z bieleho dubu, aby odolali teplu a chladu. Kožené „čižmy“ vpredu aj vzadu držali poštové vrecia a batožinu.

Interiér bol len niečo málo cez 120cm široký a 165cm vysoký. Tri lavice poskytovali sedenie pre deväť cestujúcich. Cestovali dňom i nocou, v lete trpeli dusivým prachom a dusnou horúčavou, v zime silným chladom a vždy prítomnou hrozbou lupičov a nepriateľských Indiánov. Po dokončení 2 812 míľ dlhej cesty jeden spravodajca novín napísal: "Keby som len nevyšiel z trasy, bol by som úplne ochotný vrátiť sa, ale teraz viem, aké je to peklo. Práve som mal 24 dní to."

Aktom kongresu bola 30. júna 1861 prerušená poštová služba dostavníkov. Éra dostavníkov sa skončila dokončením transkontinentálnej železnice v roku 1869.

Stavebnica predstavuje originál s ovládateľnými drevenými kolesami, funkčným odpružením a otváracími dverami. Náboje kolies, nápravy a závesy dverí z liateho kovu; mosadzné pásiky, prúty, klince, matice a skrutky a fotoleptané mosadzné diely dodávajú autentické detaily. Sedačka kočiša je umiestnená v hornej časti vozňa a interiér je kompletný s deviatimi miestami na sedenie. Súpravy nálepiek pre Wells Fargo a Butterfield vám umožňujú vybrať si verziu, ktorú si postavíte. Laserom rezané diely z lipového dreva, dobre nakreslené plány a jasné pokyny uľahčujú montáž.

Parametre
mierka zmenšenia 1/12

Ponúkame 19798 položiek od 295 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií