Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)
Úvod Plastové modely Modely motocyklov Ducati 1199 Panigale S 1/12

Ducati 1199 Panigale S 1/12

Vypredané
Produkt je dočasne vypredaný.
41,90 €
Produkt je dočasne vypredaný
Značka:
Tamiya
Kód:
6414129
EAN:
4950344141296

Ducati 1199 Panigale S      TAMIYA 14129

Plastová stavebnica motocykla.

mierka: 1/12

dĺžka: 173 mm

Stavebnica z plastu, obsahuje nezostavené a nenafarbené diely. V niektorých prípadoch obsahuje aj doplnkové kovové a gumené diely. Pozor, obsahuje drobné diely, udržujte mimo dosahu deti do 3 rokov. Nevhodné pre deti do 14 rokov.

Pre zostavenie modelu potrebujete dokúpiť: Lepidlo na plast, farby, štetce, modelárske náradie.

Dobrá rada - odporúčanie
Pre dosiahnutie dokonalého vzhľadu modelu odporúčame karosériu nastriekať sprejom TAMIYA (široký výber odtieňov nájdete v našej ponuke na sklade), alebo striekacou pištoľou. Model auta s nastriekanou karosériou má oveľa realistickejší vzhľad než natretý štetcom, alebo ponechaný vo farbe plastu.

Stavba modelu
Stavebný návod v stavebnici je obvykle obrázkový, bez textu. Pri pomalom a rozvážnom postupe krok po kroku, zvládne stavbu tohto modelu aj dospelý začiatočník. Najprv si dôkladne preštudujte návod na stavbu modelu a skontrolujte kompletnosť stavebnice. Pripravte si pracovný stôl, pracovné náradie (pinzeta, modelársky nôž, vyštipovacie kliešte, rôzne štetce), lepidlo a farby. Vhodné je pripraviť si malú krabičku, kam si odložíte už hotové stavebné skupiny, kým bude schnúť lepidlo. Diely odddeľujte od rámčeka ostrými štípacími kliešťami na plast, alebo ostrým modelárskym nožom. Pozor, aby vám diel neodfrkol a nestratil sa. Vždy od rámčeka oddeľte len ten diel, ktorý hneď aj použijete. Lepidlo dávajte len v najmenšom nutnom množstve a len na styčné plochy dielov. Čím čistejšia bude vaša práca, tým krajší bude výsledok. Pri stavbe sa neponáhľajte, obvykle je lepšie nechať lepidlo dôkladne vyschnúť hoci aj do nasledujúceho dňa.  

Farbenie modelu
Používajte špeciálne modelárske farby, s nimi obvykle dosiahnete ten najlepší výsledok. Pred farbením je dobré povrch modelu dôkladne odmastiť. Niektoré drobné diely je dobré nafarbiť priamo v rámčeku ešte predtým, ako ich oddelíte od rámčeka.Pre nafarbenie drobných dielov použite tenký špicatý štetec. Pre nafarbenie veľkých plôch modelu použite široký plochý štetec. Pre krajší vzhľad modelu odporúčame pri farbení väčších plôch použiť modelársku farbu v spreji, alebo modelársku striekaciu pištoľ. Výsledok je vždy lepší ako štetcom natieraný povrch. Jednotlivé farby vždy nechajte dobre zaschnúť, predídete tým pokazeniu celého modelu len kvôli nedočkavosti.

Práca s nálepkami
V stavebnici sú obvykle priložené nálepky typu "decal", ktoré je nutné pred aplikáciou opatrne vystrihnúť a namočiť na 20 - 30 sekúnd do teplej vody. Potom ich z vody vyberte a na chvíľu položte na hladnú nesavú plochu (napríklad sklenenú tabuľku). Nálepka (dekál) sa najprv mierne skrúti a potom sa vplyvom vody vyrovná. Zhruba po minúte skúste veľmi opatrne pohnúť nálepkou na nosnom papieri. Ak sa voľne hýbe, môžete ju preniesť opatrne na požadované miesto na modeli. Najprv miesto kam chcete umiestniť nálepku mierne zvlhčite vodou, alebo použite kvapku zmäkčovacieho prípravku na nálepky. Potom nálepku umiestnite na model a opatrne odsajte prebytočnú vodu mäkkou handričkou, alebo papierovým obrúskom. Na krátko pritlačne nálepku k povrchu prstom a suchou mäkkou handričkou. Pozor, ak ste použili zmäkčovací prípravok, nedotýkajte sa potom zbytočne povrchu nálepky, pretože ju môžete úplne zničiť.

Spracoval: Ing. Jozef Anďal

UPOZORNENIE: Tento text je majetkom firmy HTmodel chránený autorským zákonom. Jeho kopírovanie a šírenie bez písomného súhlasu majiteľa je trestné.

Pohľad modelára:

Spravil som si skúšku trpezlivosti a postavil som túto taliansku krásku.
Čo sa týka stavebnice, je to Tamiyácky štandart, radosť skladať, zabrusoval som pár deliacich rovín odliatkov z formy a jediný problém je dopasovať bočné kapotáže s čelným štítom - vpredu to dosť odstáva. Všimol som si to na veľa stavbách, asi každý s tým bojuje a väčšina modelárov to rieši zlepením týchto dielov dokopy, tak ako aj ja. Ja som stále začiatočník a išiel som pomaličky podľa návodu a stavba mi trvala zhruba 2 mesiace.
Okrem samotnej stavebnice som použil doplnkové detailsety Hobby Design a Top Studio a chcel som ju mať vo farbách "tricolore" oproti čisto červenej stavebnicovej verzii na čo som využil taktiež decal set od HD. Ide hlavne napr. o reťaz, brzdové kotúče s ABS krúžkami, imitácie skrutiek na motore, strunky na výfukovom potrubí a veľa ďalších prkotín.
Kapotáže a nádrž sú nastriekané farbami TS-8 a TS-26 + číry lak TS-13, všetko po vytvrdnutí vybrúsené a vyleštené pastami.
Trochu som bojoval s karbónovou fóliou - zadný blatník, kryt reťaze a krytka tlmiča, blatník som prerábal viac krát, keď som ho nakoniec ako tak odekáloval, zničil som ho pri striekaní laku a všetko išlo od znova.
Zase som sa niečo naučil, tešil som sa na každú chvíľu, ktorú som mohol stráviť pri tejto stavbe, spravil som aj nejaké "kopance", ale na to, že je to môj prvý bike si myslím, že to nie je až také zlé.

Jaroslav Faksa
Banská bystrica

Parametre
mierka zmenšenia 1/12

Ponúkame 19235 položiek od 283 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií