Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)

Farba RC Car Žltá lexan 019 150 ml

Vypredané
Produkt je dočasne vypredaný.
4,30 €
Produkt je dočasne vypredaný
Značka:
Ghiant
Kód:
5604501
EAN:
5412966220197

RC CAR Color Nr. 019 Boni Yellow       5MA4501

Modelárska farba v spreji pre modely áut s polykarbonátovou (lexanovou) karosériou.

obsah: 150 ml

Pripravená na použitie, rýchloschnúca, veľmi ľahký nástrek odolný voči palivu vhodný na pretekárske karosérie, kde sa dá znížiť hmotnosť až o 15 gramov na karosérii 1/10 v porovnaní s továrne nafarbenými, alebo bežnými farbami nastriekanými karosériami - výhoda nižšieho ťažiska.

Aplikácia:

RC Cars Colours sú špeciálne navrhnuté pre polykarbonátové (lexanové) karosérie modelov áut. Pred začiatkom farbenia je nutné odstrániť všetok prach a nečistoty z povrchu!

Polykarbonátová karoséria:

Vystrihnite alebo vyrežte karosériu z výlisku a zabrúste hrany. Karoséria sa farbí z vnútornej strany. Veľa karosérii má ochrannú transparentnú fóliu na vrchnej strane. Neodstraňujte túto fóliu, kým nebude farebný nástrek úplne zaschnutý! Plochy, ktoré nechcete zafarbiť vymaskujte vhodnou páskou alebo maskovacím filmom (Maskol a pod.). Farbenie začnite tmavými odtieňmi a postupujte so svetlejšími, predídete tak presvitaniu tmavých odtieňov cez svetlé farby. Stále skontrolujte, že pred striekaním je povrch čistý a suchý.

Pre dosiahnutie najlepšieho výsledku:

  1. Dôkladne pretrepte plechovku po dobu cca. 2 min., musíte pritom počuť miešaciu guličku
  2. Striekajte zo vzdialenosti cca 20 cm a držte pri tom plechovku kolmo. 
  3. Krycia schopnosť je pri každom odtieni iná. Vždy striekajte veľmi tenkú vrstvu, aby ste sa vyhli stekaniu. Konečný výsledok sa dosiahne nastriekaním 2 až 3 vrstiev. Počkajte približne 5 minút pred nanesením ďalšej vrstvy. Vrstvy striekajte do kríža. Nikdy nestriekajte jeden hrubý nástrek!
  4. pri vytváraní viacfarebných variácií nechajte farbu zaschnúť 5 minút, potom odstráňte maskovanie a aplikujte nasledujúci náter.
  5. Po skončení striekania otočne nádobku hore dnom a cca 2 sekundovým prestrieknutím vyčistite ventil.
Striekanie fluorescenčných odtieňov:

Fluorescenčné farby sa po nanesení nezobrazujú ako normálne odtiene. Pri ich striekaní je nutné dodržať veľmi tenkú vrstvu nástreku. Vždy sa musia nanášať pri teplotách nad 15 ° C. Striekajte ich zo vzdialenosti 15 - 20 cm od povrchu. Po cca 30 minútach ich prestriekajte bielym RC Car odtieňom. Až potom sa dosiahne požadovaný fluorescenčný efekt!

Farbenie okien:

Na farbenie okien môžete použiť transparentnú "dymovú" farbu RC Car Color Smoke-Grey. Čerstvo nalakovanú karosériu nechajte vyschnúť 10 minút, než budete farbiť okná. Priehľadnú farbu striekajte zo vzdialenosti cca 30 - 40 cm. Vždy nanášajte len veľmi tenkú vrstvu, pretože stekance na oknách  by mohli ľahko poškodiť celkový vzhľad inak krásne nafarbenej karosérie!

Striekanie perleťových odtieňov:

Perleťové a metalizované farby sa musia na povrch striekať ako prvé. Mimoriadnu pozornosť je potrebné venovať tomu, aby boli nanášané vo veľmi tenkých vrstvách! Po nastriekaní potrebných vrstiev nechajte povrch zaschnúť cca 10. minút a prestriekajte ho príslušnou základnou farbou.

Striekanie RC CAR Chrome:

Chrómový efekt závisí od toho, ako dôsledne dodržíte postup. Odporúčaná pracovná teplota je 20 ° C. Striekajte veľmi tenké vrstvy (+/-15) s intervalmi cca. 2 minúty. Takto zabránite nežiadúcemu vzhľadu (matný vzhľad). Potom naneste spray RC Car & Chrome lak alebo RC Car Color Smoke 419 zo vzdialenosti cca. 30 cm vo veľmi tenkých vrstvách (+/- 8) na fixáciu chrómovej farby. Dôležité upozornenie: Pri používaní chrómu na karosériu nebrúste karosériu (poškriabaný efekt).

Striekanie JADE a SAFIER odtieňov:

Použite čiernu RC Car Nr. 610, alebo akúkoľvek tmavú farbu na prekrytie týchto odtieňov na dosiahnutie požadovaného (meniaceho sa) efektu. 
 


 extrémne horľavý
 môže spôsobiť podráždenie

Ponúkame 19702 položiek od 293 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií