Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)
Úvod Farbenie, lepenie, štetce Farby syntetické - enamel Farba Revell Airbrush Email Základná farba biela 25 ml

Farba Revell Airbrush Email Základná farba biela 25 ml

Na sklade
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
3,30 €
Značka:
Revell
Kód:
7739001
EAN:
42032519

39001 Základná farba syntetická Revell Email Color 25ml

​​​​​​​Revell Airbrush Email Basic
(Enamel Paint).

Odtieň: biela

Táto farba sa používa ako podkladová pod modelárske farby syntetické, alebo akrylové.

Modelárska syntetická farba určená pre natieranie alebo striekanie na plast, kov, drevo, keramiku, textil, alebo na iný vhodný povrch.

Nevhodné pre deti do 8 rokov. Práca detí s farbou musí byť vždy pod dohľadom dospelej osoby. Horľavina, nebezpečné výpary, miestnosť pri práci dôkladne vetrať. Nepoužívajte otvorený oheň a zdroje iskier. Neskladujte pri zdrojoch tepla. Pri práci nejedzte, nepite a nefajčite. V prípade zasiahnutia očí a sliznice vypláchnite čistou vodou a vyhľadajte lekára. V prípade problémov z nadýchania, zabezpečte prívod čerstvého vzduchu, vyvetrajte. V prípade požitia, nevyvolajte zvracanie, vyhľadajte ihneď lekársku pomoc. Obsah nádoby nepite ani nejedzte, nenatierajte si ho na pokožku.
H vety: H226 Horľavá kvapalina a pary. H304 Môže byť smrteľný po požití a vniknutí do dýchacích ciest. H336 Môže spôsobiť ospalosť alebo závraty. R vety: R10 Horľavý. R65 Škodlivý, po požití môže spôsobiť poškodenie pľúc. R66 Opakovaná expozícia môže spôsobiť vysušenie alebo popraskanie pokožky. R67 Pary môžu spôsobiť ospalosť a závrat. Symboly: viď. nižšie.

Pred použitím farbu dobre rozmiešajte. Nanášajte na dobre odmastený, suchý, čistý povrch. Po otvorení spotrebujte čo najskôr, farba prístupom vzduchu zasychá. Vrchnák plechovky vždy utrite dosucha, nenechajte zaschnúť zvyšky farby ani na okraji plechovky. Predĺžite tým skladovateľnosť farby po opätovnom zatvorení.

Riedenie: Používajte len originálne riedidlo Revell Color mix 39612 (7739612). Pri použití iného riedidla môže dôjsť k znehodnoteniu farby.

Natieranie: Pre natieranie je vhodné nechať farbu v hustejšej forme, riediť len primerane malým množstvom riedidla. Pri natieraní nesavých materiálov (plast, kov, sklo,...) obvykle nie je nutná príprava povrchu základnou farbou a obvykle stačí jedna vrstva farby pre dobré krytie. Pri natieraní savých povrchov (napríklad drevo), je vhodné použiť najprv základnú farbu, alebo naniesť prvú vrstvu hustejšej farby a tú po dôkladnom zaschnutí (aspoň 24 hodín) pretrieť druhou tenkou vrstvou farby.

Striekanie: Pre striekanie sa farba riedi obvykle v pomere 1 diel riedidla k 1 dielu farby, ale riedidla môže byť aj primerane viac, podľa druhu striekacej pištole a ďalších parametrov striekania.

Doba schnutia: Proti dotyku zaschne farba do 20 minút, ale úplné zaschnutie trvá najmenej 4 hodiny, podľa hrúbky vrstvy. Pre ďalšie pretieranie/prestriekanie novou vrstvou sa odporúča počkať aspoň 12 hodín.

Čistenie: Pre vyčistenie štetca odporúčame originálny čistič Revell Painta Clean 39614 (7739614). Pre vyčistenie striekacej pištole odporúčame čistič Revell Airbrush Email Clean 500 ml 39005 (7739005).

Spracoval: Ing. Jozef Anďal

UPOZORNENIE: Tento text je majetkom firmy HTmodel chránený autorským zákonom. Jeho kopírovanie a šírenie bez písomného súhlasu majiteľa je trestné.

GHS02 plameň
H226 Horľavá kvapalina a pary.

GHS07
H336 Môže spôsobiť ospalosť alebo závraty.

Ponúkame 19254 položiek od 283 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií