Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)
Úvod Autodráhy Autodráhové autá Ford GT40 Red #83 HD 1/32

Ford GT40 Red #83 HD 1/32

Vypredané
Produkt je dočasne vypredaný.
47,90 €
Produkt je dočasne vypredaný
Značka:
Scalextric
Kód:
6804152
EAN:
5055286669187

Ford GT40 Red #83 HD 1/32    Scalextric C4152

Autodráhový model pretekárskeho auta. Ikona LeMans, Ford GT40, bola neoddeliteľnou súčasťou súbojov vozidiel Ford VS Ferrari v 60. rokoch a dodnes je Ford GT40 základom historických pretekov. Významná hviezda udalostí, ako napríklad Goodwood, v tomto prípade pretekov v USA, napríklad Monterey Historic the car, stále skutočnou atrakciou, ktorú môžete vidieť na trati. Tento model GT40 vyzerá nádherne vo svojom červenom laku, ktorý takmer napodobňuje Ferrari, ktoré v 60. rokoch minulého storočia porazil.

Mierka: 1/32

Tento model auta je vybavený silnými magnetmi na spodnej časti podvozku, ktoré zlepšujú jazdné vlastnosti na autodráhe. 

Toto autodráhové auto je možné vybaviť digitálnym dekodérom a následne používať na digitálnej autodráhe.

Vysvetlenie
Klasické (analógové) ovládanie umožňuje jazdiť s autom len v jednej drážke. Ak položíte na drážku dve autá, budú sa obe pohybovať naraz, rovnakým smerom a približne rovnakou rýchlosťou. 
Digitálne ovládanie umožňuje cez ovládač prehadzovať výhybky medzi drážkami a prechádzať s autom z dráhy do dráhy. V jednej drážke môže jazdiť naraz niekoľko áut, pričom každé z nich je ovládané svojim ovládačom a môže ísť inou rýchlosťou (alebo aj stáť).

Údržba auta
Autodráhové auto je elektromechanické zariadenie, vyžadujúce primerané zaobchádzanie a pravidelnú údržbu. Pre základnú údržbu stačí nakvapkať jemný strojný olej na prevody pohonu (len malé množstvo). Pred zamastením zberače na vodítku, aby bol dobrý elektrický kontakt medzi zberačmi kolesa a koľajami, a tiež chráňte pneumatiky. Ak sa na osi kolies namotajú vlasy, alebo chlpy z koberca, je nutné ich opatrne odstrániť, aby sa mohli kolesá voľne otáčať bez zvýšeného odporu.

Životnosť auta:
Autodráhové auto má životnosť obmedzenú intenzitou používania. Pri častom a intenzívnom používaní je nutné rátať s tým, že pohyblivé a trecie časti auta sa opotrebujú (gumy, ozubené kolieska, uhlíky motora, zberné kefky, svetlá, atď.). Pre zabezpečenie čo najdlhšej životnosti auta odporúčame, aby ste ho pravidelne čistili (aj z vnútra od nazbieraného prachu), olejovali a pri dlhšom jazdení aj kontrolovali teplotu motorčeka priložením dlane zospodu auta. Ak je motorček horúci, odstavte auto, najlepšie kolesami nahor, aby motorček vychladol. Týmto výrazne predĺžite životnosť auta. Pre predlženie životnosti autíčka, nenechávajte ho tlačiť, alebo ťahať predmety po trati, neklaďte prekážky na trať, snažte sa jazdiť tak, aby autíčko nenarážalo veľkou silou a nevypadávalo z trate pri veľkej rýchlosti. Brzdenie kolies hnanej nápravy nečistotami, prekážkou, prstami a podobne, môže spôsobiť trvalé poškodenie motora, alebo ozubených kolies. Silné nárazy autu tiež nerobia veľmi dobre. 

Upozornenie pre rodičov ku autodráhe
Táto autodráha je modelová (autá sú presnými zmenšeninami), nie je to hračka vhodná pre deti mladšie než 8 rokov! Niektoré diely majú ostré hrany a rohy, pri neopatrnom používaní bez dohľadu dospelého by mohli spôsobiť poranenie dieťaťa. Drobné diely by malé dieťa mohlo prehltnúť! Transformátor je elektrické zariadenie a mal by byť pred každým použitím najprv skontrolovaný, či nejaví známky poškodenia na povrchu, alebo či nie je poškodená prípojná šnúra. V prípade pochybností, alebo v prípade poškodenia by nemal byť používaný až kým nebude skontrolovaný a opravený odborníkom. Je to elektrické zariadenie! Používajte len dodaný transformátor, vždy pod dohľadom dospelých a odpojte ho z elektrickej siete vždy, keď nie je dráha používaná. Transformátor nie je hračka. Tak ako pri každom elektrickom zariadení, aj tu hrozí pri nesprávnej manipulácii elektrický šok. Transformátor by mal byť odpojený od elektrickej siete aj pri čistení trate.Ochranné známky a obchodné oblečenie spoločnosti Ford Motors Company použité na základe licencie pre Hornby Hobbies. Vyrobené spoločnosťou Hornby Hobbies Ltd.

Parametre
mierka zmenšenia 1/32

Mohlo by vás zaujímať

Ponúkame 19661 položiek od 288 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií