Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)

Funtek RC Raid 4WD zelený 1/12 RTR

Vypredané
Produkt je dočasne vypredaný.
52,90 €
Produkt je dočasne vypredaný
Značka:
Funtek
Kód:
5600002,56
EAN:
3700624539654

FUNTEK RAID 1/12 RTR 4wd - zelená farba     FTK-RAID2-GR

RAID je diaľkovo ovládaný terénny automobil. Tento model v mierke 1/16 sa nebojí skutočného terénu. Model je kompletne zostavený, zaujme peknou karosériou s mnohými detailami (svetlomety, zadné svetlá, spätné zrkadlá, vzduchový filter, gumové pneumatiky s terénnym vzorom).

Model je vodovzdorný voči striekajúcej vode a prachuvzdorný, s pohonom všetkých kolies prejde takmer čokoľvek.

Technické vlastnosti:

 • Mierka 1/12
 • LED svetlomety
 • Vode a prachu vzdorný
 • Pohon všetkých kolies 4WD (4x4)
 • neproporcionálne riadenie (kolesá sa nedajú natáčať plynule)
 • Šasi z hliníkových profilov
 • Doba jazdy až do 25 minút
Dĺžka: 333 mm
Šírka: 160 mm
Výška: 195 mm
Svetlá výška: 24 mm
Hmotnosť: 510 g

Obsah balenia:
 • Kompletne zostavený model
 • 2,4Ghz diaľkové ovládanie
 • pohonný akumulátor NiMH 6V 700 mAh
 • Nabíjačka USB
Náš test: Tento výrobok je na hranici medzi hračkou a modelom. Je pomerne rozporuplný, pretože karoséria aj jej detaily, kolesá a časti podvozku potešia oko každého modelára. Navonok je to pekný model. Horšie je to pri pohľade na konštrukciu podvozku, ktorý má síce kovový rám, ale všetky namáhané a dôležité časti pohonu sú z plastu, čo veští krátku životnosť modelu. Odpruženie je "skackavé", takže model pri jazde v teréne neprirodzene poskakuje. Ale jednoznačne najslabšou časťou tohto produktu je jeho elektronická výbava. Vysielač je totálne hračkový, neproporcionálny, vyrobený v najlacnejšej čínskej továrni. Integrovaná elektronika prijímača a regulátora v modeli je taktiež veľmi primitívna a všetko pôsobí lacným dojmom. Servo, alebo lepšie povedané elektromechanizmus natáčania kolies je slabý a podľa toho, ktorá výrobná séria bola akurát zabalená v krabici, je natáčanie kolies proporcionálne, alebo neproporcionálne (horší prípad). Taktiež akumulátor a USB nabíjač sú lacné a s predpokladanou krátkou životnosťou.   
Aby som to zhrnul, musím napísať, že pre čo i len trochu pokročilejšieho modelára je toto výborný a lacný základ pre okamžité vylepšenie a prerobenie na normálny pekný model. Stačí vyhodiť všetku elektroniku, namontovať malé servo riadenia, normálny ESC regulátor 7 - 10A, a použiť normálnu modelársku RC súpravu. Výsledok bude veľmi dobrý, a s týmto modelom si užijete veľa radosti. Na druhej strane, ak toto chcete kúpiť len ako hračku pre svojho chlapca vo veku 6 - 7 rokov, tak naozaj nečakajte nič lepšie, než obyčajnú lacnú čínsku hračku, ktorá sa pomerne skoro pokazí.
Na záver by som rád vysvetlil, že my tento produkt ponúkame modelárom vyslovene ako polotovar pre následné prerobenie na vyšší štandard. Ako hračku pre dieťa tento produkt neodporúčam. 
Spracoval: Jozef Anďal

Parametre
mierka zmenšenia 1/12
prevedenie RTR
veková hranica od 8 rokov

Ponúkame 19251 položiek od 282 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií