Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)

Hádzadlo Kavan Der kleine Uhu kat. A1 (F1H) 1240mm KIT

Vypredané
Produkt je dočasne vypredaný.
56,10 €
Produkt je dočasne vypredaný
Značka:
Kavan
Kód:
5604316
EAN:
8596450019805

Hádzadlo Kavan Der kleine Uhu kat. A1 (F1H) 1240mm KIT   KAV4316

Stavebnica voľne lietajúceho vetroňa A1 (F1H) desiatej generácie "Der kleine UHU" s rozpätím 1240mm s možnosťou inštalácie RC ovládania a pohonnej jednotky s elektromotorom. Celobalzový model z laserom vyrezávaných dielov s predbrúseným krídlom systému Jedelský a uhlíkovým nosníkom chvostových plôch. Vysoká predpracovanosť, jednoduchá stavba, výborné letové vlastnosti. Ideálny ako prvý "dospelý" model vetroňa.

Aj v desiatej generácii a pod novou, ale rovnako tradičnou značkou, zostáva Der Kleine UHU ideálnym prvým "dospelým" vetroňom, s ktorým získate základné stavebné zručnosti a naučíte sa lietať s voľným modelom. A to nie je všetko - Der Kleine UHU môžete postaviť ako voľne lietajúci vetroň kategórie A1 (medzinárodná trieda F1H) a lietať si len tak pre radosť alebo sa s ním zúčastniť žiackych súťaží, ale je možné ho tiež osadiť malým prijímačom s dvoma servami a získať tak malý RC vetroň. Ani tu ešte nekončíme - môžete tiež namontovať pylón s malým striedavým elektromotorom s tlačnou vrtuľou a užívať si lietanie s motorovým vetroňom. Vďaka premyslenej konštrukcii je možné Der Kleine UHU najprv dokončiť ako voľne lietajúci model; kedykoľvek neskôr možno ľahko pridať diaľkové ovládanie aj motor! Alebo naopak ...

Pri stavbe si vďaka presným laserom vyrezávaným dielom vystačíte len s najzákladnejším náradím (modelársky nôž, žiletkový hoblík, alebo Lupienková pílka, brúsny papier, modelárske špendlíky, plochý vlasový štetec), modelárskym lepidlom a lakom. Premyslená konštrukcia, vzájomne do seba zapadajúce diely, dômyselné prípravky dodávané v stavebnici a vysoký stupeň předpracovanosti umožní postupovať rýchlo a ľahko.

Predná časť trupu tvorí konštrukcia z laserom vyrezávaných bazových a preglejkových dielov, v ktorej je dostatok miesta pre záťaž a časovač pre voľný model rovnako ako pre prijímačový alebo pohonný akumulátor, dve servá a prijímač u RC modelu. Prístup k nim poskytne odnímateľný kryt kabíny. Chvostový nosník je tvorený uhlíkovú rúrkou zaručujúce nízku hmotnosť a vysokú pevnosť.

Celobalzové krídlo s profilom Jedelský má nábežnú časť tvorenú predbrúsenými balzovými lištami; vďaka dôvtipnej konštrukcii pre stavbu stačí len rovná pracovná doska. K trupu sa upevňuje gumovými okami.

Motýlikové chvostové plochy sú tvorené laserom vyrezávanými balzovými doskami. Kormidla sú zavesené na nylonových závesoch; pre ich nastavovanie alebo ovládanie slúži dvojica drôtových lanovodov upevnených k uhlíkovému trupovému nosníka a zavedených do priestoru v prove trupu. V prípade voľného modelu sa drôty lanovodov prilepia kúskom samolepiacej pásky k ich vonkajším trubiciam - kormidlá tak budú pevne zaistené, ale v prípade potreby ich môžete nastavovať pre doladenie klzu.

Vlečný háčik dodávaný v stavebnici umožňuje vlek Der Kleine UHU na 25-50m lanku (silónovom rybárskom vlasci) alebo vystreľovať malým katapultom (5m gumy 3x2mm + 20m silónového vlasca).

Pre RC vetroň budete potrebovať RC súpravu s mixom pre motýlikové chvostové plochy, miniatúrny prijímač a dve 5-6g mikroserva.

Der Kleine UHU desiatej generácie bol skonštruovaný a vyrába sa v Českej republike.

Stavebnica obsahuje: laserom vyrezávané balsové a preglejkové diely trupu, predbrúsené diely krídla a chvostových plôch, uhlíkový chvostové nosník, drôtové lanovody a drobné príslušenstvo, brúsny papier, záťaž, gumu na pripútanie krídla, vlečný háčik, sadu samolepiek, stavebný plánik a návod ku stavbe .

Rozpätie [mm] 1240
Dĺžka [mm] 870
Hmotnosť (A1: min. 220 g) [g] 160 - 320
Ovládané funkcie Žiadne
Stavebné náročnosť S1
Náročnosť pilotáže P0

Parametre
prevedenie KIT

Ponúkame 20306 položiek od 296 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad