Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)

Hataka Blue Line Set, Early WW2 Soviet Air Force

Vypredané
Produkt je dočasne vypredaný.
19,90 €
Produkt je dočasne vypredaný
Značka:
HATAKA hobby
Kód:
3110222
EAN:
5902288754475

Farby Hataka Orange Line Set (8 pcs) Early WW2 Soviet Air Force   Hataka HTK-BS33

Sada štandardných farbieb sovietskych lietadiel od roku 1937 do septembra 1943

Obsah balenia: 8 x 17ml 

Od roku 1937 sovietske lietadlá nosili buď celkový hliníkový náter, alebo svetlosivý AE-9 (v závislosti od typu materiálu), prípadne schému kamufláže A II zelená na hliník / svetlosivá.

Od júna 1940 sa všetky bojové lietadlá začali prispôsobovať schéme zelená (A II Green alebo A-19f pre kovové lietadlá) so svetlomodrou (A II Light Blue alebo A-18f).

Potom v júni 1941 bolo nariadené prefarbenie všetkých lietadiel na štandard pozostávajúci z AMT-4 / AMT-6 (alebo ich olejových ekvivalentov A-24m / A-26m) cez matnú sivomodrú (pravdepodobne AMT-7 pre zmiešanú konštrukciu lietadlá a A-28m pre celokovové).

Rad akrylových farieb na vodnej báze optimalizovaných na použitie so štetcom. Špeciálna receptúra vyvinutá a testovaná špičkovými európskymi modelármi.

Ideálne pre použitie v technike mokrej palety, ale ideálne aj pre menej skúsených modelárov a maľovanie priamo z fľaštičky.
Vysoko pigmentované a mimoriadne dobre krycie farby. Po zaschnutí poskytujú dokonale rovný povrch bez zanechania stôp po ťahoch štetcom.

Návod na použitie:
Pred použitím farbu dobre premiešajte potrasením fľaštičky (treba počuť hrkotanie kovovej guľôčky).
Farbu je možné nanášať priamo z fľaštičky, ale obvykle je lepšie upraviť si hustotu farby riedením v nádobe na to určenej. Vždy sa odporúča pomer riedenia 10/90 až 20/80, pomer farby a riedidla Hataka Hobby Acrylic Thinner (HTK-XP01), ktoré umožňuje nanášanie niekoľkých tenkých vrstiev a postupné budovanie farieb na modeli.
Rovnako ako u iných akrylových produktov čisto na vodnej báze, je nutné povrch modelu najprv dôkladne odmastiť saponátom, alebo liehom. 
Najlepšia priľnavosť k povrchu plastového modelu sa však dosiahne po natretí či nastriekaní plastu vhodným surfacerom (základná farba).
Nevyžadujú sa dlhé čakacie doby medzi jednotlivými vrstvami – je možné pridať ďalšiu vrstvu do približne 15 minút od aplikácie predchádzajúcej.
Farba rýchlo schne a má matný povrch. Po úplnom zaschnutí (čo môže trvať až 24 hodín) je povrch vodeodolný a trvalý
Všetky farby je možné navzájom miešať.
Ako náhradné riedidlo je možné použiť aj čistú (destilovanú) vodu. 

Parametre
verzia do roku 1945

Ponúkame 20346 položiek od 296 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad