Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)

Himoto RC SPINO buggy čierny 1/18 RTR

Na sklade
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
96,90 €
Značka:
Himoto
Kód:
5600018,30
EAN:
4894220076237

Himoto RC SPINO buggy 1/18 RTR    HME18XB

RC model buggy poháňaný jednosmerným motorom veľkosti "380" s náhonom 4WD. Balenie obsahuje kompletne zmontovaný a osadený model, RC súpravu 2,4GHz, pohonný akumulátor Ni-MH 800 mAh/7,2V a nabíjačku.
Model nie je vodeodolný.

Mierka: 1/18
Dĺžka [mm] 225
Šírka [mm] 180
Výška [mm] 72
Hmotnost [g] 516

Modely v mierke 1:18 patrí medzi najmenšie RC modely áut. Sú určené predovšetkým pre nenáročné jazdenie pre radosť a rekreačné jazdenie. Sú poháňané malým elektromotorom, takže je možné ich prevádzkovať aj doma a ich nároky na údržbu sú minimálne. Vzhľadom k svojej veľkosti nie sú určené do príliš ťažkého terénu a je nutné sa vyvarovať prevádzky vo vode a bahne.

Konštrukcia je prevažne plastová, k pohonu je použitý jednosmerný motor veľkosti "380", ktorý cez stály prevod poháňa všetky štyri kolesá (4WD). Palubná časť RC súpravy pozostáva z jednotky 3v1, ktorá v sebe ukrýva integrovaný prijímač, obojsmerný regulátor a servo riadenia. Podvozok konštrukčne vychádza z väčších modelov, takže sa môže pochváliť nezávislým zavesením kolies, olejovými tlmičmi a podobne. K ovládaniu je použitá RC súprava štandarnej veľkosti pracujúca v pásme 2,4 Ghz.

Naše skúsenosti s týmto modelom: 
Tak ako prakticky všetky modely tejto veľkosti (mierka 1/18) a tohto typu konštrukcie, aj SPINO má málo výhod a veľa nevýhod. Ku kladným vlastnostiam rátam kvalitné konštrukčné riešenie podvozku s použitím štandardných kvalitných plastov a kovových dielov tak ako je to u "veľkých" modelov v mierke 1/10. Zakrytá prevodovka, uzavreté diferenciály, pohon 4x4, slušné tlmiče a kolesá so štandardnými unášačmi. Malé rozmery a menej výkonný motor umožňujú s modelom jazdiť aj v interiéri bytu bez toho aby model demoloval nábytok a obíjal steny. RC vysielač má dospelú veľkosť, takže padne do dospelej ruky. Dieťa s krátkymi prstami bude mať problém ovládať ho. Je vhodný pre staršieho detského používateľa, ale len kým dieťa neodrastie.
Nevýhody tohto modelu žiaľ zrejme prevažujú nad výhodami. Okrem toho, že v tejto malej mierke je podstatne menší výber možností tuningu, najväčšou nevýhodou je integrovaná riadiaca jednotka obsahujúca v jednej krabičke prijímač, ESC regulátor a servo riadenia v jednom. Toto riešenie považujem za najhorší nápad konštruktéra. Znižuje to síce výrobnú cenu modelu, ale to zákazníka nemusí zaujímať. Nevýhodu tohto riešenia zistíte v okamihu, keď sa poškodí prijímač (napríklad vodou), alebo ESC regulátor, alebo servo riadenia (vylámu sa zuby po náraze). V štandardne riešenom RC modeli by ste vymenili len poškodenú časť systému. V tomto modeli musíte vymeniť celú riadiacu jednotku a to je vždy drahšie. Keďže podvozok samotný je vcelku vydarený, pokročilejší modelár zrejme časom nahradí integrovanú jednotku 3v1 za normálne jednotlivé komponenty, ale to už je vyšší používateľský level. Druhou zásadnou nevýhodou modelu je daná tým, že sa musia používať len malé NiMH akumulátory 7,2V. Tým je daná doba jazdenia 10 - 15 minút ak zoženiete najvýkonnejší 2200mAh akumulátor. To nie je tak bežné, takže väčšinou budete odkázaní na batérie okolo 1100 - 1300mAh. Elektronika nevie pracovať s batériou Li-Pol, takže tu už musí byť užívateľ skúsený modelár. 
Ak to celé zhrniem, tento RC model je vhodný pre nenáročného užívateľa, ktorý neočakáva nič viac, než že si občas príjemne zajazdí doma, alebo na vhodnom menej náročnom teréne. Počítajte však s uvedenými nedostatkami konštrukčného riešenia modelu. 
Spracoval: Jozef Anďal (c) 2020

Parametre
mierka zmenšenia 1/18
prevedenie RTR

Ponúkame 19249 položiek od 282 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií