Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)

Huina RC bager polo-kovový 23-k 1580 V4 žltý 1/14 RTR

Vypredané
Produkt je dočasne vypredaný.
449,90 €
Produkt je dočasne vypredaný
Značka:
Huina
Kód:
6918215

Huina RC bager polo-kovový 23-k, 1580 V4 zvuk, svetlá, žltý 1/14 RTR   Huina 1580 580

Polo-kovový diaľkovo ovládaný model bagra na pásovom podvozku. Najnovšia verzia V4. 

Modernizovaná verzia V4 má vylepšené pohony ramena a lyžice a zväčšený uhlový rozsah pohybu ramena a lyžice. Má väčší polomer dosahu vystretého ramena.

Toto rýpadlo s polo-kovovou konštrukciou v mierke 1/14 má všetky funkcie skutočného stroja. Veľká časť modelu je zhotovená z kovu. Kovové sú diely ramena, lyžica, podvozok, pásy a všetky dôležité časti. Karoséria je plastová. Rameno, lyžica, otočné telo a každý pás je samostatne ovládateľný. Model má zabudovaný aj generátor zvuku a dymu. Telo sa dá otáčať v rozsahu 360°! Tento kvalitne spracovaný zmenšený model bagra vhodne prekrýva medzeru medzi hračkovými plastovými modelmi bagrov a špičkovými celokovovými vysokovýkonnými modelmi s vysokou cenou. Celkovo možno na tomto modeli rýpadla ovládať 23 pohybov a funkcií. Takže model veľmi podobný originálu. Schopnosť práce v skutočnom teréne spolu s ochranou elektroniky proti striekajúcej vode zaistí nefalšovanú zábavu. Vo výbave modelu je aj búracie kladivo a ruka pre dvíhanie kmeňov stromov, takže model môže byť prestavaný niekoľkými jednoduchými krokmi a vykonávať inú činnosť. Všetky časti prevodovky v modeli sú vyrobené z kovu a model má tiež výkonné servomotory, ktoré ľahko manipulujú aj s ťažkými bremenami! Kvalita a funkčnosť tohto modelu v pomere k jeho cene sú doteraz jedinečné.

Mierka: 1/14
Konštrukcia: celokovová
Pohon pásov: nezávisle poháňané a ovládané
Rozmery: 700 x 480 x 180 mm
Hmotnosť: približne 7 kg
Počet kanálov: 23 kanálov
Frekvencia: 2,4 GHz
Batéria: Li-Ion 7.4V 2000mAh
Funkcie podvozku: dopredu, dozadu, vľavo, vpravo,
Funkcie tela a ramena: otáčanie doľava / doprava, veľké rameno hore / dole, malé ramenoá hore / dole, lyžica hore / dole
Doplnkové funkcie: svetlo, zvuk, demo režim, generátor dymu zapnutý / vypnutý, generátor zvuku zapnutý / vypnutý

Obsah balenia
1 x rýpadlo 1/14 polo-kovové RTR
1 x batéria 7,4V Li-Ion 2000mAh
1 x 2,4 GHz vysielač
1 x nabíjačka USB
1 x manuál
1 x kovové vŕtacie kladivo
1 x kovová ruka na uchopenie dreva
1 x olej pre dymový generátor
1 x skrutkovač

Dokúpiť treba: Batérie pre vysielač 3 x 1,5V AA Mignon

Náš test Huina Full Metal Bager: Poznámka - testovaná je verzia V3. Poznatky platia aj na verziu V4, ktorá má ale viaceré vylepšenia pohonu ramena a väčší dosah ramena. Tento model je balený do viacerými distrubútormi, ale pôvodný výrobca je čínsky Huina. Model je balený v peknej kvalitnej krabici s polystyrénovým lôžkom pre model a vysielač. Je to výborné pre pohodlnú prepravu modelu, len je niekedy ťažšie napasovať model do výrezov. Treba ho ešte pred vypnutím správne napolohovať. Model samotný je skoro celokovový, teda kovové sú všetky podstatné časti konštrukcie. Označenie výrobcom "Full Metal" je dosť zavádzajúce, pretože model nie je skutočne celokovový. Plastové sú diely karosérie, a menej podstatné časti. Kovové sú dôležité časti konštrukcie, mechanizmy, lyžica a rameno. Vysoký podiel kovových dielov zabezpečuje aj vysokú hmotnosť modelu na úrovni skoro 5 kíl. Toto je veľmi dôležité pre dobrú funkčnosť modelu ak chceme naozaj nakladať hlinu, piesok, alebo iný podobný materiál. Nevýhodou rôznych celoplastových lacných hračkových bagrov je práve nízka hmotnosť a s tým súvisiaca zlá "prieraznosť" do nakladaného materiálu. Jednoducho ak chcete nabrať za lyžicu hliny, tak musí mať bager dostatočnú hmotnosť a jeho pásy dobrý kontakt s podložím. Model je ovládaný sústavou elektromechanických pohonov, imitujúcich hydrauliku. Má primerane pomalé rovnomerné pohyby, celkový prejav modelu je veľmi dobrý. Zabudovaný zvukový modul dáva nenápadný pomerne tichý zvuk, nie je dynamický a nenazval by som ho ani realistickým. Ale dá sa to zniesť. Dymový modul vyvíja prúžok bieleho "cigaretového" dymu, ktorý je nerealistický a modelu nič nepridáva na relistickom vzhľade. Na mnou skúšanom modeli sa navyše dymový modul rýchlo pokazil. Stačí ak doň nenalejete dymovú kvapalinu a necháte ho bežať naprázdno. Žeraviace vlákno sa prepáli. Myslím, že lepšie je dymový modul vymontovať a uvoľnený priestor tak umožní použiť väčšiu baterku s dlhšou výdržou. Mne osobne chýba v kabíne figúrka vodiča, čo by sa dalo napraviť dokúpením napríklad figúrky Tamiya, alebo Bruder. Lenže tu narazíme na problém. Výrobcoim deklarovaná mierka 1/14 nie je celkom pravdivá. Model celkovo je menší, skôr v mierke 1/18. To by nebol problém, pretože aj skutočné bagre sú väčšie aj menšie. Do kabíny však neposadíte ani len figúrku od Brudera. Modelárskym riešením je kabínu zväčšiť, ale to je už na šikovnosti každého modelára. 
Model samotný prešiel zaťažkávacou skúškou počas viacerých modelárskych výstav, kde som s ním niekoľko dní nakladal hlinu na RC modely vyklápačov. Na jedno nabitie model pracoval asi trištvrtehodinu vkuse, čo bola veľmi dobrá doba (Li-Ion aku 2000mAh). Samotné naberanie hliny a nakladanie na auto bolo veľmi realistické, dobre funkčné aj na hlinenom teréne. Jedinou nevýhodou modelu sa javí trochu krátke rameno lyžice, takže sa ťažšie  nakladalo cez okraj vyšších modelov vyklápacích návesov, alebo vyklápača Arocs (Tamiya), ak stáli s bagrom na jednej rovine. Obvykle je však bager na vyvýšenom mieste terénu a nakladá zhora, takže kratšie rameno je len malý problém. Model slúži bez poruchy (okrem pokazeného dymového modulu) už niekoľko mesiacov. Raz sa stalo, že sa gumička kryjúca koncový spínač krajnej polohy ramena zasekla v lĺbe ramena a vypínač sa tým trvalo zopol. Vyžiadalo si to trochu opatrného úsilia na uvoľnenie gumičky a všetko bolo OK. Podľa môjho názoru ide o veľmi vydarený model za cenu primeranú kvalite a vlastnostiam výrobku. Za seba ho môžem len odporúčať. 
Text: Jozef Anďal 

Parametre
mierka 1/14

Ponúkame 19140 položiek od 280 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií