Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)

JS-2 1944 Full Option 1/16 KIT

Na sklade
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
839,90 €
Pri tomto produkte máte dopravu zdarma
Značka:
Tamiya
Kód:
6456035
EAN:
4950344560356

JS-2 1944   Full Option   Tamiya 56035

Stavebnica modelu tanku na diaľkové ovládanie (RC model).
Verný model IS-2 (JS alebo IS od Josif / Iosif Stalin) zobrazuje ťažký tank používaný sovietskou armádou počas 2. svetovej vojny. Vyvinutý bol v roku 1943 ako odpoveď na nemecké ťažké tanky typu Tiger a Kingtiger. IS-2 bol zrejme najlepším sovietskym ťažkým tankom a patril medzi najlepšie tanky svojej doby. Tanky IS vychádzali vývojovo z typu KV. Priamym predchodcom IS-2 bol tank KV-85. Tanky typu IS mali lepšiu prevodovku, nový tvar korby, boli ľahšie a nižšie než KV. Výroba tankov IS-1 (pôvodne IS-85) sa rozbehla v septembri 1943. Bojové nasadenie ukázalo, že ani ich 85mm kanón nie je dostatočne silný proti nemeckým tankom Tiger a Panther. Preto bol IS-2 postupne vylepšovaný. Nová verzia IS-2m mala nový 122 mm kanón D-25T a ďalšie zmeny. Slabinou tanku bola nízka rýchlosť streľby, len 2 až 3 rany za minútu, malá zásoba munície (len 28 nábojov) a tiež to, že dokázal preraziť šikmý pancier tanku Panther najviac na vzdialenosť 600m. IS-2 boli po vojne ďalej modernizované a používali sa bežne ešte v 70. rokoch 20. storočia. Celkom bolo vyrobených 3475 tankov IS-2 všetkých verzií.

Stavebnica obsahuje plastové a kovové nezostavené diely a predmontované mechanické časti (kvalitné kovové prevodovky s motormi 380, mechanizmus záklzu, mechanizmus námeru hlavne, mechanizmus otáčania veže). Celá spodná časť modelu je kovová, vrátane všetkých hlavných častí pojazdu (časti podvozku, ramená zavesenia kolies, hnacie a napínacie kolesá,...). Kovové sú hlavne dela a guľometu. 
Súčasťou stavebnice je aj kompletná elektronika, obsahujúca DMD Control Unit T-08 (integrované dva FET regulátory rýchlosti), multifunkčnú jednotku MF-06 (zvukový a funkčný generátor) a vysoko kvalitný reproduktor. Samozrejmosťou je kvalitná záblesková jednotka pre delo a LED pre guľomet.
Z vlastnej skúsenosti môžeme potvrdiť veľmi realistické správanie modelu ako zvuky, záblesky, simulácia spätného rázu, jazdné vlastnosti.

V samostatnom príslušenstve je možné dokúpiť modul Tamiya  Battle System 300053447 (6453447), pri použití ktorého je možné simulovať súboj s viacerými modelmi.

mierka: 1/16
dĺžka: 617 mm
šírka: 200 mm
výška: 176 mm
hmotnosť: cca 3300 g

Potrebné dokúpiť: 4-kanálovú RC súpravu tank/truck typu (obe páky centrované), pohonný akumulátor, nabíjačku, farby, lepidlo, bežné modelárske náradie na zostavenie modelu.

Z vlastnej skúsenosti odporúčame:
RC súpravu Carson FS 6K Reflex Stick II 2,4GHz auto/tank/loď 500501006 (6305010,06), ktorá je od výroby vyladená práve pre použitie v tankoch Tamiya.
Sadu - Nabíjačka Carson Delta Peak 2A set 500606031 (6306060,32)
Lepidlá, farby a spreje Tamiya.

Model je určený na jazdu v miestnosti a vonku na pevnom suchom povrchu, v žiadnom prípade sa s ním nemôže jazdiť vo vode, v kalužiach, blate, piesku, vo vysokej tráve, na verejných komunikáciách a iných miestach (napr. parkoviská) s automobilovou prevádzkou. Nevhodným povrchom sú aj vysoké "chlpaté" koberce. Tento model nie je hračka, vyžaduje údržbu a je určený pre modelárov starších 14 rokov.

Náš test JS-2: Tento nádherný model som staval už dvakrát. Prvý raz som si ho postavil pre vlastné potešenie (používam ho už niekoľko rokov) a druhý som staval pre zákazníka. Stavebnica je priam dokonalá, typická Tamiya. Všetky plastové diely sú bezchybne vylisované, kovové časti a spojovací materiál sú prehľadne usporiadané. Stavebný návod je je až edukatívne dôkladný a prehľadný. Ak sa nebudete pri stavbe ponáhľať, zvládne ju aj úplný začiatočník. Všetky diely k sebe dokonalo pasujú a netreba riešiť žiadne komplikácie. Stavba sa dá zvládnuť za jediný víkend. Keďže v stavebnici je už všetka potrebná elektronika, stačí dokúpiť RC súpravu a baterku (prípadne nabíjačku). Ja mám k tomuto tanku svoj obľúbený RC set Carson Reflex Car/Boat (6 kanálový, jednoduchý) vysielač. Keďže Carson spolupracuje s Tamiyou, tento vysielač je od výroby "naladený" na MFU Tamiya. Takže stačí len do prijímača nastrkať káble podľa návodu, skalibrovať systém a všetko krásne hneď funguje. Tamiya dáva do svojich modelov veľmi výkonný zvukový modul a kvalitný reproduktor. Môj JS-2 okamžite po naštartovaní zaujme všetkých divákov. Keď dám zvuk naplno, prehluší všetko naokolo. Zvlášť nádherný je výstrel z kanóna s dunivým zvukom a pomalým záklzom. Po naštartovaní sa motor najprv musí "zahriať" až potom sa po odistení plynu model rozbehne. Predný reflektor sa dá zapínať a vypínať, má realistický jas. Jazdné vlastnosti JS-2 sú výborné. Je to pomalý tank (Tamiya dbá o modelovú rýchlosť) s prekvapujúco dobrou prejazdnosťou terénom. Jediná "drobnosť", ktorá mne vadí je uzavretosť MFU Tamiya. Všetko je už naprogramované od výroby a nie je možné zmeniť parametre, alebo zvuky (ako to umožňuje môj obľúbený Elmod Fusion). Na záver však môžem túto stavebnicu len odporúčať. Je to jednoducho skvelý produkt.

Spracoval: Ing. Jozef Anďal

UPOZORNENIE: Tento text je majetkom firmy HTmodel chránený autorským zákonom. Jeho kopírovanie a šírenie bez písomného súhlasu majiteľa je trestné.

Parametre
mierka zmenšenia 1/16
prevedenie KIT

Ponúkame 19251 položiek od 282 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií