Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)

Koľaj prechodová 62mm GUE62-H HO 2 ks

Na sklade
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
2,75 €
Značka:
PIKO
Kód:
9555207
EAN:
4015615552079

Koľaj prechodová 62mm GUE62-H HO       Piko 55207

Táto prechodová koľaj slúži na prepojenie starého (a nekvalitného) koľajiva Piko vyrábaného do konca 80-tych rokov minulého storočia s novým (a kvalitným) koľajivom Piko A-Gleis.

mierka: HO
dĺžka: 62 mm

balenie obsahuje 2 kusy

Naša rada pre vás:
Staré koľaje sa vyrábali z lacného železného plechu, ktorý veľmi rýchlo na povrchu koroduje (zašedne) a stráca vodivosť. Lokomotíva sa často zastavuje na miestach, kde sa vytvorí oxidovaná vrstvička a je nutné neustále čistenie koľají. Staré koľaje sú vyrobené na „hračkovej“ úrovni a sú duté s profilom hranola. Lokomotívy a vagóny na starých koľajách majú zlé jazdné vlastnosti a ľahko sa vykoľajujú.
 
Nové koľaje (teda tie, ktoré sa vyrábajú už 25 rokov) sa vyrábajú zo zliatiny striebra a zinku. Sú nekorodujúce, majú vynikajúce vodivé vlastnosti. Ak sa dlhšie nejazdí, stačí z nich raz za čas zotrieť prach (izolant) a inú údržbu netreba. Nové koľaje majú profil ako skutočné, jazdné vlastnosti vozidiel na nich sú dramaticky lepšie a vykoľajujú sa len ak pri stavbe trate urobí staviteľ chybu (náklon v zákrute, spádovanie, rovinnosť,...).
 
Modelový vzhľad starých a nových koľají ani nemá zmysel porovnávať. Staré sú hračkové, nové sú realisticky modelové.

Parametre
mierka zmenšenia HO 1/87

Ponúkame 19251 položiek od 282 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií