Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)
Úvod Airbrush Kompresory pre airbrush Kompresor AS-186 Saturn

Kompresor AS-186 Saturn

Vypredané
Produkt je dočasne vypredaný.
101,90 €
Produkt je dočasne vypredaný
Značka:
Bida Machinery
Kód:
3400020,20

Kompresor AS-186 Saturn pre striekaciu pištoľ airbrush

Najobľúbenejší hobby kompresor s tlakovou nádobou pre striekacie pištole. Plne kompatibilný pre striekacie pištole značiek Fengda, Royalmax, Chromax, Sparmax, Badger, Revell a mnohých ďalších.

Kompresor je skonštruovaný ako zdroj tlakového vzduchu pre grafické a modelárske striekacie pištole (airbrush – americká retuš, grafické práce, modelárstvo, body painting, maľovanie zákuskov – cake art, maľovanie nechtov atď.). Je to bezolejový, piestový typ s tichým chodom. Má plynulo nastaviteľný výstupný tlak vzduchu, najviac do 40 psi (4 bar). Je vybavený účinným tlmením kmitov, preto je pomerne tichý a vibruje len málo. Telo kompresora je vyrobené z hliníka, to zabezpečuje rýchly odvod tepla cez plášť a dobré chladenie. Vzduchová nádrž (vzdušník) s objemom 3 litre slúži v prvom rade na tlmenie pulzov vzduchu vychádzajúceho bezprostredne z kompresora.Výsledkom je dokonalo rovnomerný tlak a prúd vzduchu prichádzajúceho do striekacej pištole 

Poznámka: je to hobby a polo-profesionálny kompresor, určený pre bežnú prácu so striekacou pištoľou. Pri profesionálnom denno-dennom maximálnom využívaní nemusí splniť všetky očakávania.

Technické údaje:
Výkon: 1/5 HP
Napájanie: 220-240V / 50HZ
Prietok vzduchu min./litre: 20-23 l/min
Auto stop, manometer; regulátor tlaku; vzduchový filter
Max. tlak: 4Bar /57Psi
Auto-Stop pri 4Bar; Auto Reštart pri 3Bar
Pripojenie: samec 1/8" BSP
Hmotnosť: 5 kg
Objem vzduchovej nádrže: 3l
Rozmery: 310 x 135 x 310 mm
Prívodný kábel: 1,6 m
Hlučnosť: 47db
Otáčky motora: 1450 rpm

Obsah balenia: 1x kompresor

Bezpečnosť
1. Nepoužívajte kompresor na iný účel než na aký bol navrhnutý a vyrobený.
2. Neupravujte ani neopravujte kompresor zapojený do elektrickej siete.
3. Toto je elektrické zariadenie, ktoré môže pri nesprávnom používaní a neodbornom zásahu do konštrukcie spôsobiť zranenie až smrť. Upozornenie: Akýkoľvek neautorizovaný zásah do konštrukcie a elektroinštalácie kompresora môže spôsobiť zranenie až smrť, alebo škody na majetku. Zároveň ruší záruku na tento výrobok. Záruku taktiež obmedzuje nesprávny spôsob použitia tohto zariadenia.  Deti ho môžu používať len pod dohľadom dospelej osoby. Nie je určený pre prácu vo vlhkom prostredí, nezapínajte ho ani v prostredí s koncentrovanými horľavými výparmi, môže to spôsobiť požiar. Nadmerným preťažovaním a prácou v nevhodnom prostredí sa môže kompresor poškodiť až zničiť. Je určený hlavne pre prácu v interiéri a čistom prostredí.
4. Kompresor má automatickú tlakovú poistku. Ak je zapnutý a vzduch nie je odoberaný striekacou pištoľou, kompresor sa po dosiahnutí nastaveného tlaku sám vypne. Po stlačení spúšte na striekacej pištoli sa kompresor sám znovu zapne.
5. Tlaková nádoba má poistný ventil, ktorý slúži na prepúšťanie nadbytočného vzduchu z nádrže v prípade ak by došlo k poruch automatického vypínania kompresora. Tento tlakový poistný ventil nikdy neblokujte, ani nebráňte jeho funkcii žiadnym spôsobom!

Použitie
1. Kompresor položte na rovnú podložku primeranej veľkosti v suchej miestnosti s dobrým vetraním, kde teplota vzduchu nie je vyššia než 350C.
2. Pripojte ku výstupu z kompresora hadicu s použitím skrutkovacej koncovky. Aby ste zlepšili tesnosť spoja, môžete použiť teflonovú pásku na utesnenie závitu. Potom zapojte elektrickú šnúru do rozvodnej siete 220 V / 50 Hz a zapnite vypínač 0/I.
3. Ak sa kompresor počas dlhšej práce zohreje nad bezpečnú hranicu, automaticky sa vypne pomocou tepelnej poistky. Po vychladnutí počas približne 20 minút sa znovu sám spustí.
4. Tlak vzduchu na výstupe z kompresora do hadice sa dá nastaviť pomocou čiernej plastovej nastavovacej skrutky na regulačnom ventile. Po jej odistení povytiahnutím nahor sa dá skrutka otáčať doprava a doľava a tým meniť výstupný tlak. Po nastavení požadovaného tlaku sa skrutka zaistí zatlačením nadol.
5. Tlaková nádoba má funkciu tlmenia vzduchových rázov, aby bol tlak a prúd vzduchu prichádzajúci do striekacej pištole čo najrovnomernejší (to má výrazný vplyv na kvalitu práce). Nie je tlaková nádoba, do ktorej by kompresor naakumuloval veľké množstvo vzduchu a potom sa vypol. Kompresor po zapnutí natlakuje do nádoby len relatívne malé množstvo vzduchu a po dosiahnutí tlaku 4 bar sa automaticky vypne. Ak začnete zo vzdušníka odoberať vzduch, kompresor sa po krátkej chvíli sám zapne a priebežne dopĺňa vzduch do vzdušníka.  

Údržba kompresora
1. Vyčistite kompresor po každom použití od prípadných nečistôt na povrchu.
2. Pri intenzívnom používaní raz za týždeň vyfúkajte vodu, ktorá sa kondenzuje v odlučovacom filtri von cez vetraciu skrutku na spodnej časti nádobky filtra. Podľa verzie odlučovacieho filtra sa vypúšťa kondenzát zatlačením, alebo pootočením ventilu na spodku sklenenej nádobky. Tým sa otvorí vetracia štrbina. Kompresor musí počas tejto operácie pracovať.
3. Pri intenzívnom používaní raz za tri mesiace vyčistite rozobraný odlučovací filter vyfúkaním cez kompresor.
4. Približne raz za mesiac vyskrutkujte vypúšťací ventil na spodku vzdušníka a vylejte prípadnú skondenzovanú vodu. Nechajte chvíľu bežať zapnutý kompresor a cez vypúšťací otvor vyfúkajte zvyšky kondenzátu.
5. Po skončení práce pred odložením kompresora potiahnite za očko poistného tlakového ventilu a vypustite vzduch zo vzdušníka.

Dobrá rada:
Pri nastavovaní tlaku vzduchu na regulátore, je potrebné si uvedomiť, ktorý údaj manometer ukazuje. Správne sa nastavuje tlak vzduchu tak, že na striekacej pištoli držíte spúšť stlačenú. Tak nastavíte skutočný pracovný tlak vzduchu. Ak budete mať spúšť na pištoli uvoľnenú, tak manometer ukáže tlak vzduchu v hadici, ktorý je ale vyšší, pretože hadica v tom okamihu funguje ako tlaková nádoba. Preto v okamihu stlačenia spúšte na pištoli, manometer ihneď ukáže pokles tlaku.

Dobrá rada:
Ak pracujete v letnom období (vyššia vlhkosť vzduchu) v chladnej miestnosti so studenou podlahou, položte kompresor na stôl a dajte pozor, aby hadica nebola položená na zemi. V zvláštnej kombinácii vyššej vlhkosti teplého vzduchu ešte viac zohriatého prechodom cez kompresor sa môže v hadici ležiacej na chladnej podlahe vyzrážať voda a aj napriek odlučovaciemu filtru sa táto voda môže dostať do striekacej pištole a veľmi znepríjemniť prácu. Sú to unikátne prípady, ale poznáme ich z vlastnej praxe.

Spracoval: Ing. Jozef Anďal

UPOZORNENIE: Tento text je majetkom firmy HTmodel chránený autorským zákonom. Jeho kopírovanie a šírenie bez písomného súhlasu majiteľa je trestné.

Ponúkame 19798 položiek od 295 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií