Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)
Úvod Airbrush Kompresory pre airbrush Kompresor AS-188 Jupiter

Kompresor AS-188 Jupiter

Na sklade
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
129,90 €
Pri tomto produkte máte dopravu zdarma
Značka:
Bida Machinery
Kód:
3400188

Piston Air Compressor AS-188

Bezolejový piestový airbrush kompresor. Plne kompatibilný pre striekacie pištole značiek Fengda, Royalmax, Chromax, Sparmax, Badger, Revell a mnohých ďalších.

Tento bezolejový piestový kompresor (Airbrush Compressor) je vynikajúcou alternatívou oproti opakovanému kupovaniu plechoviek so stlačeným plynom pre vašu airbrush striekaciu pištoľ. AS-188 má 3l tlakovú nádrž, ktorá má svoj tlak automaticky udržiavaný kompresorom. Po dosiahnutí maximálneho výstupného tlaku 57 PSI (4 BAR) sa automaticky vypne. Ak začnete pracovať a tlak v zásobníku klesne pod 50 PSI, reštartuje sa kompresor automaticky.
Kompaktný, prenosný a pomerne tichý, poskytuje bezolejový prívod vzduchu, ktorý je ideálny pre dizajnérov, modelárov, umelcov, dekoratérov na tortový a nechtový design, alebo aj bodypainting.

Poznámka: je to hobby a polo-profesionálny kompresor, určený pre bežnú prácu so striekacou pištoľou. Pri profesionálnom denno-dennom maximálnom využívaní nemusí splniť všetky očakávania.

  • Tichý - môže byť použitý v domácnosti
  • Bezúdržbový piestový dizajn s ľahkou hliníkovou konštrukciou
  • Vstavaná rukoväť - ľahko sa prepravuje
  • 3,0 l tlaková nádrž - zaisťuje bezporuchový výstup a umožňuje používať až dve pištole súčasne
  • Nastaviteľný tlak
  • Bezpečnostný ventil na odpustenie tlaku
  • Gumové nohy

Technické údaje:
Výkon: 1/6 HP
Napájanie: 220-240V / 50HZ
Prietok vzduchu min./litre: 20-23 l/min
Auto stop, 2x manometer; regulátor tlaku
Max. tlak: 4 Bar
Auto-Stop pri 4Bar; Auto Reštart pri 3Bar
Pripojenie: samec 1/8" BSP
Hmotnosť: 8,6 kg
Objem vzduchovej nádrže: 3l
Rozmery: 320 x 184 x 300 mm
Prívodný kábel: 1,9 m
Hlučnosť: 47db
Otáčky motora: 1450 rpm

Obsah balenia: 1x kompresor, 2x držiak na striekaciu pištoľ 

Bezpečnosť
1. Nepoužívajte kompresor na iný účel než na aký bol navrhnutý a vyrobený.
2. Neupravujte ani neopravujte kompresor zapojený do elektrickej siete.
3. Toto je elektrické zariadenie, ktoré môže pri nesprávnom používaní a neodbornom zásahu do konštrukcie spôsobiť zranenie až smrť. Upozornenie: Akýkoľvek neautorizovaný zásah do konštrukcie a elektroinštalácie kompresora môže spôsobiť zranenie až smrť, alebo škody na majetku. Zároveň ruší záruku na tento výrobok. Záruku taktiež obmedzuje nesprávny spôsob použitia tohto zariadenia.  Deti ho môžu používať len pod dohľadom dospelej osoby. Nie je určený pre prácu vo vlhkom prostredí, nezapínajte ho ani v prostredí s koncentrovanými horľavými výparmi, môže to spôsobiť požiar. Nadmerným preťažovaním a prácou v nevhodnom prostredí sa môže kompresor poškodiť až zničiť. Je určený hlavne pre prácu v interiéri a čistom prostredí.
4. Kompresor má automatickú tlakovú poistku. Ak je zapnutý a vzduch nie je odoberaný striekacou pištoľou, kompresor sa po dosiahnutí nastaveného tlaku sám vypne. Po stlačení spúšte na striekacej pištoli sa kompresor sám znovu zapne.
5. Tlaková nádoba má poistný ventil, ktorý slúži na prepúšťanie nadbytočného vzduchu z nádrže v prípade ak by došlo k poruch automatického vypínania kompresora. Tento tlakový poistný ventil nikdy neblokujte, ani nebráňte jeho funkcii žiadnym spôsobom!

Použitie
1. Kompresor položte na rovnú podložku primeranej veľkosti v suchej miestnosti s dobrým vetraním, kde teplota vzduchu nie je vyššia než 350C.
2. Pripojte k obom výstupom z kompresora hadice a striekacie pištole s použitím skrutkovacích koncoviek. Aby ste zlepšili tesnosť spoja, môžete použiť teflonovú pásku na utesnenie závitu. Potom zapojte elektrickú šnúru do rozvodnej siete 220 V / 50 Hz a zapnite vypínač 0/I.
3. Oba modré regulačné ventily utiahnite až nadoraz (pozor, nie príliš!) smerom dopreva - On. Kompresor natlakuje vzdušník a po dosiahnutí tlaku 4 Bar sa automaticky vypne. Zapne sa automaticky pri poklese tlaku na 3 Bar. 
4. Stlačte spúšť na striekacej pištoli a začnite odoberať vzduch. Tlak na manometri začne klesať a kompresor sa zapne pri tlaku 3 Bar. Bežný pracovný tlak pri striekaní je medzi 0,5 - 2,5 Bar v závislosti od druhu striekacej pištole a druhu práce. 
5. Pomalým otáčaním modrého regulátora doľava - Off nastavte momentálne požadovaný pracovný tlak a môžete pustiť do pištole farbu (dvojčinná pištoľ).
6. Ak uvoľníte spúšť na pištoli a prestanete odoberať vzduch, tlak na manometri stúpne prípadne až na 4 Bar. 
7. Pri opätovnom stlačení spúšte na striekacej pištoli tlak na výstupe a manometri klesne skoro na nulu. Vtedy veľmi jemne pootočte modrým regulátorom, tlak sa vráti na pôvodne nastavenú hodnotu, ktorú môžete ešte doladiť podľa aktuálnej potreby. 
8. Vyššie uvedený postup sa opakuje aj pre druhú striekaciu pištoľ. Je nutné si zvyknúť na tento spôsob práce, keďže je mierne odlišný od kompresorov s jedným výstupom. 
9. Ak sa kompresor počas dlhšej práce zohreje nad bezpečnú hranicu, automaticky sa vypne pomocou tepelnej poistky. Po vychladnutí počas približne 20 minút sa znovu sám spustí.
10. Tlaková nádoba má funkciu tlmenia vzduchových rázov, aby bol tlak a prúd vzduchu prichádzajúci do striekacej pištole čo najrovnomernejší (to má výrazný vplyv na kvalitu práce). Nie je to tlaková nádoba, do ktorej by kompresor naakumuloval veľké množstvo vzduchu a potom sa vypol. Kompresor po zapnutí natlakuje do nádoby len relatívne malé množstvo vzduchu a po dosiahnutí tlaku 4 bar sa automaticky vypne. Ak začnete zo vzdušníka odoberať vzduch, kompresor sa po krátkej chvíli sám zapne a pri priebežnom odbere vzduchu priebežne dopĺňa vzduch do vzdušníka.  

Poznámka: Tento kompresor nemá na výstupe napevno namontované odlučovacie filtre, preto odporúčame používať hadicu s malým odlučovacím filtrom ak pracujete v prostredí s vyššou prašnosťou, alebo vyššou vlhkosťou. 

Údržba kompresora
1. Vyčistite kompresor po každom použití od prípadných nečistôt na povrchu, hlavne na povrchu telesa motora.
2. Približne raz za mesiac vyskrutkujte vypúšťací ventil na spodku vzdušníka a vylejte prípadnú skondenzovanú vodu. Nechajte chvíľu bežať zapnutý kompresor a cez vypúšťací otvor vyfúkajte zvyšky kondenzátu.
3. Po skončení práce pred odložením kompresora potiahnite za očko poistného tlakového ventilu a vypustite vzduch zo vzdušníka.

Dobrá rada:
Pri nastavovaní tlaku vzduchu na regulátore, je potrebné si uvedomiť, ktorý údaj manometer ukazuje. Správne sa nastavuje tlak vzduchu tak, že na striekacej pištoli držíte spúšť stlačenú. Tak nastavíte skutočný pracovný tlak vzduchu. Ak budete mať spúšť na pištoli uvoľnenú, tak manometer ukáže tlak vzduchu v hadici, ktorý je ale vyšší, pretože hadica v tom okamihu funguje ako tlaková nádoba. Preto v okamihu stlačenia spúšte na pištoli, manometer ihneď ukáže pokles tlaku.

Dobrá rada:
Ak pracujete v letnom období (vyššia vlhkosť vzduchu) v chladnej miestnosti so studenou podlahou, položte kompresor na stôl a dajte pozor, aby hadica nebola položená na zemi. V zvláštnej kombinácii vyššej vlhkosti teplého vzduchu ešte viac zohriatého prechodom cez kompresor sa môže v hadici ležiacej na chladnej podlahe vyzrážať voda a aj napriek odlučovaciemu filtru sa táto voda môže dostať do striekacej pištole a veľmi znepríjemniť prácu. Sú to unikátne prípady, ale poznáme ich z vlastnej praxe.

Spracoval: Ing. Jozef Anďal

UPOZORNENIE: Tento text je majetkom firmy HTmodel chránený autorským zákonom. Jeho kopírovanie a šírenie bez písomného súhlasu majiteľa je trestné.

Ponúkame 19243 položiek od 283 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií