Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)

Kompresor Royalmax TC-823

Vypredané
Produkt je vypredaný. Pre informáciu o možnej dostupnosti nám prosím napíšte.
75,90 €
Značka:
Royalmax
Kód:
3400823

Kompresor Royalmax TC-823 pre striekaciu pištoľ (airbrush)

Najobľúbenejší hobby kompresor pre striekacie pištole.

Kompresor je skonštruovaný ako zdroj tlakového vzduchu pre grafické a modelárske striekacie pištole (airbrush – americká retuš, grafické práce, modelárstvo, body painting, maľovanie zákuskov – cake art, maľovanie nechtov atď.). Je to bezolejový, piestový membránový typ s tichým chodom. Má plynulo nastaviteľný výstupný tlak vzduchu, najviac do 40 psi (4 bar). Je vybavený účinným tlmením kmitov, preto je pomerne tichý a vibruje len málo. Telo kompresora je vyrobené z hliníka, to zabezpečuje rýchly odvod tepla cez plášť a dobré chladenie. Poznámka: je to hobby a polo-profesionálny kompresor, určený pre bežnú prácu so striekacou pištoľou. Pri profesionálnom denno-dennom maximálnom využívaní nemusí splniť všetky očakávania.

Technické údaje:
Výkon: 1/5 HP
Napájanie: 220-240V / 50HZ,110-120V/60HZ,220V / 60HZ
Prietok vzduchu min./litre: 23-25L/min
Auto stop (start pri 3Bar, stop pri 4Bar) , manometer; regulátor tlaku; vzduchový filter
Max. tlak: 6.5Bar / 95Psi
Pripojenie: 1/8"BSP
Hmotnosť: 3.6KG
Rozmery: 255 x 135 x 205mm
Prívodný kábel: 1,8 m
Hlučnosť: 47db

Obsah balenia: 1x kompresor, 1x filter s manometrom a regulátorom, teflonová páska

Bezpečnosť
1. Nepoužívajte kompresor na iný účel než na aký bol navrhnutý a vyrobený.
2. Neupravujte ani neopravujte kompresor zapojený do elektrickej siete.
3. Toto je elektrické zariadenie, ktoré môže pri nesprávnom používaní a neodbornom zásahu do konštrukcie spôsobiť zranenie až smrť. Upozornenie: Akýkoľvek neautorizovaný zásah do konštrukcie a elektroinštalácie kompresora môže spôsobiť zranenie až smrť, alebo škody na majetku. Zároveň ruší záruku na tento výrobok. Záruku taktiež obmedzuje nesprávny spôsob použitia tohto zariadenia.  Deti ho môžu používať len pod dohľadom dospelej osoby. Nie je určený pre prácu vo vlhkom prostredí, nezapínajte ho ani v prostredí s koncentrovanými horľavými výparmi, môže to spôsobiť požiar. Nadmerným preťažovaním a prácou v nevhodnom prostredí sa môže kompresor poškodiť až zničiť. Je určený hlavne pre prácu v interiéri a čistom prostredí. 
4. Kompresor má automatickú tlakovú poistku. Ak je zapnutý a vzduch nie je odoberaný striekacou pištoľou, kompresor sa po dosiahnutí nastaveného tlaku sám vypne. Po stlačení spúšte na striekacej pištoli sa kompresor sám znovu zapne.

Použitie
1. Kompresor položte na rovnú podložku primeranej veľkosti v suchej miestnosti s dobrým vetraním, kde teplota vzduchu nie je vyššia než 350C.
2. Pripojte ku výstupu z kompresora hadicu s použitím skrutkovacej koncovky. Aby ste zlepšili tesnosť spoja, môžete použiť teflonovú pásku na utesnenie závitu. Potom zapojte elektrickú šnúru do rozvodnej siete 220 V / 50 Hz a zapnite vypínač 0/I.
3. Ak sa kompresor počas dlhšej práce zohreje nad bezpečnú hranicu, automaticky sa vypne pomocou tepelnej poistky. Po vychladnutí počas približne 20 minút sa znovu sám spustí.
4. Tlak vzduchu na výstupe z kompresora do hadice sa dá nastaviť pomocou čiernej plastovej nastavovacej skrutky na regulačnom ventile. Po jej odistení povytiahnutím nahor sa dá skrutka otáčať doprava a doľava a tým meniť výstupný tlak. Po nastavení požadovaného tlaku sa skrutka zaistí zatlačením nadol.

Údržba kompresora
1. Vyčistite kompresor po každom použití od prípadných nečistôt na povrchu.
2. Pri intenzívnom používaní raz za týždeň vyfúkajte vodu, ktorá sa kondenzuje v odlučovacom filtri von cez vetraciu skrutku na spodnej časti nádobky filtra. Podľa verzie odlučovacieho filtra sa vypúšťa kondenzát zatlačením, alebo pootočením ventilu na spodku sklenenej nádobky. Tým sa otvorí vetracia štrbina. Kompresor musí počas tejto operácie pracovať. 
3. Pri intenzívnom používaní raz za tri mesiace vyčistite rozobraný odlučovací filter vyfúkaním cez kompresor (viď. obrázok).

Dobrá rada:
Pri nastavovaní tlaku vzduchu na regulátore, je potrebné si uvedomiť, ktorý údaj manometer ukazuje. Správne sa nastavuje tlak vzduchu tak, že na striekacej pištoli držíte spúšť stlačenú. Tak nastavíte skutočný pracovný tlak vzduchu. Ak budete mať spúšť na pištoli uvoľnenú, tak manometer ukáže tlak vzduchu v hadici, ktorý je ale vyšší, pretože hadica v tom okamihu funguje ako tlaková nádoba. Preto v okamihu stlačenia spúšte na pištoli, manometer ihneď ukáže pokles tlaku.

Dobrá rada:
Ak pracujete v letnom období (vyššia vlhkosť vzduchu) v chladnej miestnosti so studenou podlahou, položte kompresor na stôl a dajte pozor, aby hadica nebola položená na zemi. V zvláštnej kombinácii vyššej vlhkosti teplého vzduchu ešte viac zohriatého prechodom cez kompresor sa môže v hadici ležiacej na chladnej podlahe vyzrážať voda a aj napriek odlučovaciemu filtru sa táto voda môže dostať do striekacej pištole a veľmi znepríjemniť prácu. Sú to unikátne prípady, ale poznáme ich z vlastnej praxe.

Spracoval: Ing. Jozef Anďal

UPOZORNENIE: Tento text je majetkom firmy HTmodel chránený autorským zákonom. Jeho kopírovanie a šírenie bez písomného súhlasu majiteľa je trestné.
 

Ponúkame 17294 položiek od 194 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar vybrať osobne

Našu predajňu nájdete v Poprade. Máme otvorené v pracovných dňoch od 9:00 do 17:00.

Predajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies. Zotrvaním na stránkach s tým súhlasíte. Viac informácií