Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)

Leopard 2A6 1/16 RTR PRO BB Torro

Na sklade
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
569,90 €
Pri tomto produkte máte dopravu zdarma
Značka:
Torro
Kód:
5038890

1/16 RC Leopard 2A6 BB  RTR PRO BB   Torro 1113889000
 
Model tanku na diaľkové ovládanie (RC model), kompletná sada s príslušenstvom.

RC model moderného nemeckého tanku s elektrickým pohonom simuluje väčšinu funkcií skutočného tanku. Model je zostavený a nafarbený, drobné detaily sú dodané v krabičke, modelár si ich dopĺňa na povrch modelu sám. Je vybavený realistickým podvozkom s funkčnými pásmi, hnacími, pojazdovými a napínacími kolesami, ktoré umožňujú jazdu dopredu, dozadu a zatáčanie. Prevodovky sú vybavené motormi veľkosti 380. Otáčanie veže je v rozsahu až 360 stupňov, námer kanóna (spúšťanie a zdvíhanie) je ovládaný cyklicky podržaním ľavej páky vysielača. Model je vybavený zvukovým modulom imitujúcim zvuk motora, zvukmi streľby z guľometu a kanóna. Inštalovaný je aj generátor dymu. RC súprava pracujúca v pásme 2,4 GHz umožňuje jazdiť viacerým modelom bez obmedzenia s hľadaním voľného kanálu.
Horná časť sa dá otvoriť pomocou dobre známeho rýchleho uvoľnenia a poskytuje rýchly prístup k rôznym RC komponentom v modeli. V zadnej časti vane sú skryté pod krytkami nabíjacia zásuvka pre externé nabíjanie batérie, ako aj ovládanie hlasitosti, spínač pre generátor dymu a vypínač modelu.

Model má kovovú vaňu korby, kovové oceľové prevodovky, kovové pásy, kovové hnacie kolesá pohonného mechanizmu, kovové prvky na veži a kovovú hlaveň.

mierka: 1/16
dĺžka: 700 mm
šírka: 220 mm
výška: 180 mm
motor: 8500 U/min
hmotnosť: cca 6,5kg (hmotnosť s príslušenstvom a prepravnou drevenou debničkou cca 12 kg)

Na ovládanie modelu slúži vysielač 2,4 GHz,  bezpečný dosah RC súpravy je cca 50 m.

Balenie obsahuje:
- hotový model
- vysielač 
- pohonný akumulátor 2000mAh/7,2V
- sieťovú nabíjačku 7,2V-400mA
- fľaštičku dymovej tekutiny
- drobné povrchové detaily a nálepky

Doba jazdenia s plne nabitým akumulátorom je obvykle do 30 minút v závislosti od spôsobu jazdy. Doba nabíjania akumulátora: cca 7 hod.

Potrebné dokúpiť: 6x AA batérie do vysielača.

Vysvetlenie skratiek:
Model vo verzii BB je vybavený mechanizmom streľby 6mm (airsoftových) guliek, ktorý je z bezpečnostných dôvodov zablokovaný.
Model vo verzii IR je vybavený zábleskovou jednotkou v hlavni kanóna, záklzovým mechanizmom a má možnosť pripojenia súbojového IR modulu (predáva sa ako samostatné príslušenstvo) kat. číslo 5038188,43
RTR - model pripravený na jazdu, v sade je model a vysielač (niekedy aj akumulátor a sieťový adaptér).
BS - model obsahuje Battle System - infračervený "kanón" a snímač zásahov. Slúži pre simulovanie tankových súbojov. Silný zdroj IR žiarenia (napríklad slnko), môže rušiť funkciu IR súbojového modulu.
PRO - model obsahuju rôzne kombinácie tuningových dielov, napríklad kovové pásy, kovovú vaňu podvozku, alebo lepšie prevodovky, či elektroniku. 

POZOR! Tento RC tank nie je hračka, ale je to viac prepracovaný, funkčný model, ktorý sa správa veľmi podobne ako skutočný tank. Vzhľadom na jeho realistické parametre, ak nie je správne zostavený a správne ovládaný, môže vám spôsobiť zranenie, alebo zraniť diváka, či poškodiť majetok. Ak používate model vo verzii BB (strieľa 6 mm airsoftové guľky), vždy dodržiavajte základné pravidlá bezpečnosti. Nikdy nenechajte model bez dozoru dospelej osoby v prítomnosti detí mladších ako 14 rokov. Ak odblokujete mechanizmus streľby, vždy používajte ochranné okuliare, rovnako aj prípadní diváci. Vystrelená guľka sa môže odraziť a poškodiť zrak! Nikdy nemierte a nestrieľajte do ľudí ani zvierat! Pred výstrelom skontrolujte cieľovú oblasť. Nikdy sa nepozerajte (ani divák) do hlavne tanku s odblokovaným mechanizmom streľby, ani keď si myslíte, že zásobník je prázdny. Zodpovednosť za spôsobené škody a zranenia nesie užívateľ modelu, nie výrobca, ani predajca! Model je určený na jazdu v miestnosti, alebo vonku na pevnom suchom povrchu, v žiadnom prípade sa s ním nemôže jazdiť vo vode, v snehu, v kalužiach, blate, piesku, vo vysokej tráve, na verejných komunikáciách a iných miestach (napr. parkoviská) s automobilovou prevádzkou. Nevhodným povrchom sú aj vysoké "chlpaté" koberce. Tento model vyžaduje pravidelnú údržbu a je určený pre modelárov starších ako 14 rokov.

Upozornenie - dobrá rada: Riadiaca elektronika MFU RX-18 (Heng Long) a jej mutácie (Torro, Taigen, Amewi a iné) má "rôznorodú" kvalitu a krátku životnosť. Pokročilejším a náročnejším modelárom/užívateľom odporúčame jej úplnú výmenu za MFU Elmod. V prípade záujmu vám vo všetkom poradíme a výmenu vykonáme. Výmena síce stojí približne 200 €, ale model tanku tým získa radikálne zlepšenie úplne všetkých vlastností!

Spracoval: Ing. Jozef Anďal

UPOZORNENIE: Tento text je majetkom firmy HTmodel chránený autorským zákonom. Jeho kopírovanie a šírenie bez písomného súhlasu majiteľa je trestné.

Parametre
mierka 1/16
prevedenie RTR

Ponúkame 18066 položiek od 250 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar vybrať osobne

Našu predajňu nájdete v Poprade. Máme otvorené v pracovných dňoch od 9:00 do 17:00.

Predajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií