Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)

Leopard 2A6 1/16 RTR PRO BB

Vypredané
Produkt je dočasne vypredaný.
569,90 €
Produkt je dočasne vypredaný
Značka:
Torro
Kód:
5038890

1/16 RC Leopard 2A6 BB 1/16  RTR PRO BB   Torro 1113889000
 
Model tanku na diaľkové ovládanie (RC model), kompletná sada s príslušenstvom.

RC model moderného nemeckého tanku s elektrickým pohonom simuluje väčšinu funkcií skutočného tanku. Model je zostavený a nafarbený, drobné detaily sú dodané v krabičke, modelár si ich dopĺňa na povrch modelu sám. Je vybavený realistickým podvozkom s funkčnými pásmi, hnacími, pojazdovými a napínacími kolesami, ktoré umožňujú jazdu dopredu, dozadu a zatáčanie. Prevodovky sú vybavené motormi veľkosti 380. Otáčanie veže je v rozsahu až 360 stupňov, námer kanóna (spúšťanie a zdvíhanie) je ovládaný cyklicky podržaním ľavej páky vysielača. Model je vybavený zvukovým modulom imitujúcim zvuk motora, zvukmi streľby z guľometu a kanóna. Inštalovaný je aj generátor dymu. RC súprava pracujúca v pásme 2,4 GHz umožňuje jazdiť viacerým modelom bez obmedzenia s hľadaním voľného kanálu.
Horná časť sa dá otvoriť pomocou dobre známeho rýchleho uvoľnenia a poskytuje rýchly prístup k rôznym RC komponentom v modeli. V zadnej časti vane sú skryté pod krytkami nabíjacia zásuvka pre externé nabíjanie batérie, ako aj ovládanie hlasitosti, spínač pre generátor dymu a vypínač modelu.

Model má kovovú vaňu korby, kovové oceľové prevodovky, kovové pásy, kovové hnacie kolesá pohonného mechanizmu, kovové prvky na veži a kovovú hlaveň.

mierka: 1/16
dĺžka: 700 mm
šírka: 220 mm
výška: 180 mm
motor: 8500 U/min
hmotnosť: cca 6,5kg (hmotnosť s príslušenstvom a prepravnou drevenou debničkou cca 12 kg)

Na ovládanie modelu slúži vysielač 2,4 GHz,  bezpečný dosah RC súpravy je cca 50 m.

Balenie obsahuje:
- hotový model
- vysielač 
- pohonný akumulátor 2000mAh/7,2V
- sieťovú nabíjačku 7,2V-400mA
- fľaštičku dymovej tekutiny
- drobné povrchové detaily a nálepky

Potrebné dokúpiť: 6x AA batérie do vysielača.

Rýchly návod na použitie:
Nabite pohonný akumulátor pripojením k nabíjaciemu adaptéru a zapojením k zdroju energie. Vložte príslušný počet AA batérií do vysielača (dvierka na zadnej strane). Otvorte model tanku podľa konkrétneho typu (poistná páčka na spodku vane, alebo páčka naľavej strane pod zadným blatníkom, alebo dvierka na spodnej strane vane tanku).  Nabitý pohonný akumulátor vložte do tanku a pripojte ho ku napájaciemu konektoru. Zapnite najprv vysielač ON, a až potom zapnite model ON. Na vysielači stlačte gombík štartovania, alebo prepnite páčku štartovania (podľa verzie vysielača). Ozve sa zvuk štartovania a model je po chvíli (asi 20-30 sekúnd) pripravený na jazdu. Ľavou pákou sa ovláda otáčanie veže doprava-doľava. Ľavou pákou potlačenou dopredu-dozadu sa ovláda dvíhanie-spúšťanie kanóna a streľba kanóna. Niekedy podľa verzie vysielača je nutné pri streľbe z kanóna podržať súčasne poistné tlačidlo na ľavej hornej strane vysielača. Pravou pákou sa plynulo ovláda pohyb modelu dopredu-dozadu-doprava-doľava-zatáčanie. Funkčnými tlačidlami, alebo prepínačmi podľa verzie vysielača sa ovláda hlasitosť zvukov, streľba z guľometu, streľba z kanóna, štartovanie-zhasínanie motora a zvuková sada. Po skončení jazdy vždy najprv vypnite model OFF a potom vysielač OFF.   

Vysvetlenie skratiek:
Model vo verzii BB je vybavený mechanizmom streľby 6mm plastových guliek, ktorý je z bezpečnostných dôvodov obvykle zablokovaný.
Model vo verzii IR je vybavený zábleskovou jednotkou v hlavni kanóna, záklzovým mechanizmom a má možnosť pripojenia súbojového IR modulu (predáva sa ako samostatné príslušenstvo) kat. číslo 5038188,43
RTR - model pripravený na jazdu, v sade je model a vysielač (obvykle aj akumulátor a nabíjací adaptér).
BS - model obsahuje Battle System - infračervený "kanón" a snímač zásahov. Slúži pre simulovanie tankových súbojov. Silný zdroj IR žiarenia (napríklad slnko), môže rušiť funkciu IR súbojového modulu.
PRO - model obsahuju rôzne kombinácie tuningových dielov, napríklad kovové pásy, kovovú vaňu podvozku, alebo lepšie prevodovky, či elektroniku.

POZOR! Tento RC tank nie je hračka, ale je to viac prepracovaný, funkčný model, ktorý sa správa veľmi podobne ako skutočný tank. Vzhľadom na jeho realistické parametre, ak nie je správne zostavený a správne ovládaný, môže vám spôsobiť zranenie, alebo zraniť diváka, či poškodiť majetok. Ak používate model vo verzii BB (strieľa 6mm guľky), vždy dodržiavajte základné pravidlá bezpečnosti. Nikdy nenechajte model bez dozoru dospelej osoby v prítomnosti detí mladších ako 14 rokov. Ak odblokujete mechanizmus streľby, vždy používajte ochranné okuliare, rovnako aj prípadní diváci. Vystrelená guľka sa môže odraziť a poškodiť zrak! Nikdy nemierte a nestrieľajte do ľudí ani zvierat! Pred výstrelom skontrolujte cieľovú oblasť. Nikdy sa nepozerajte (ani divák) do hlavne tanku s odblokovaným mechanizmom streľby, ani keď si myslíte, že zásobník je prázdny. Zodpovednosť za spôsobené škody a zranenia nesie užívateľ modelu, nie výrobca, ani predajca!

Model je určený na jazdu v miestnosti, alebo vonku na vhodnom suchom povrchu. Nie je vodotesný ani vodeodolný, v žiadnom prípade sa s ním nemôže jazdiť vo vode, v snehu, v kalužiach. Zvládne jazdu po betóne, asfalte, pevnom hlinenom povrchu, štrku, piesku a hustom blate. Pozor, kamienky, hlina, alebo iné predmety nahromadené v častiach podvozku, môžu spôsobiť pretrhnutie pásu, alebo poškodenie pojazdu. Neodporúča sa jazda po tráve, pretože hrozí preťaženie motorov a ich spálenie, alebo poškodenie elektroniky nespadajúce pod záruku. Rovnako nevhodným povrchom sú aj vysoké "chlpaté" koberce. Zakázaná je jazda na verejných komunikáciách a iných miestach (napr. parkoviská) s automobilovou prevádzkou.
Pásy sa môžu počas jazdy vyvliecť pôsobením nečistôt nazbieraných v pojazde, alebo pôsobením trecích síl hlavne pri zatáčaní na málo šmykľavom povrchu. Prípadné spadnutie, alebo pretrhnutie pásov je bežný prejav modelu tanku, nie je reklamovateľné ako výrobná chyba. Odporúča sa pravidelná údržba modelu, je určený pre modelárov starších ako 14 rokov.

Dobrá rada: Riadiaca elektronika tzv. 4. generácie HL.TK-6.0/6.1 (Heng Long) a jej mutácie (Torro, Taigen, Amewi, Pelikán a iné) má slušnú kvalitu a životnosť. Na rozdiel od starších MF elektroník na báze HL RX-18 ide o výrazné zlepšenie funkcií a vlastnoctí. Plne vyhovuje začiatočníkom a menej náročným modelárom. Pokročilejším a náročnejším modelárom ale odporúčame úplnú výmenu elektroniky za MFU Elmod, vrátane súvisiacich úprav záklzu a záblesku kanóna. V prípade záujmu vám vo všetkom poradíme a výmenu vykonáme. Výmena síce stojí približne 280 €, ale model tanku tým získa radikálne zlepšenie úplne všetkých vlastností!

Náš test - skúsenosti s novou elektronikou Heng Long HL.TK-6.0/6.1: RC tanky novej generácie vyrábané čínskou firmou Heng Long a balené do balení Torro, Amewi, Pelikán, alebo iných, sú vybavené novou multifunkčnou jednotkou 4. generácie HL.TK-6.0/6.1, ktorá má v sebe integrovaný prijímač, zvukový modul a mix-modul zabezpečujúci pohyb modelu. V porovnaní so starou čínskou elektronikou RX-18 ide o výrazné zlepšenie všetkých funkcií MFU. Charakteristiky pohybu samotného modelu ostali v podstate rovnaké, prípadne sa len mierne zlepšili. To znamená, že rozbeh, zastavovanie a zatáčanie modelu sú naďalej na hrane hračkovosti, bez priblíženia sa realistickým parametrom skutočného tanku. Zlepšením je možnosť vyladenia (trimovania) pravého a ľavého pohonu pásov v prípade, že model "ťahá" do jednej strany. To v starej elektronike chýbalo. Najviac zreteľné vylepšenie sa prejavuje v prvom rade v zvukovom module, ktorý obsahuje štyri voliteľné zvukové sady. To znamená, že namiesto akéhosi podivného univerzálneho zvuku motora sa môžete zvoliť jednu zo sád pre tanky Tiger, Leopard, T-90 (T-72?) a Abrams. Súčasným stlačením tlačidiel G+K cyklicky prepnete požadovanú zvukovú sadu. Ďalším výrazným pokrokom sú možnosti zapínať a vypínať ďalšie funkcie svetiel, BB/IR režimu, imitácie záklzu trhnutím tanku pri výstrele a do budúcnosti výrobca sľubuje dokonca aj funkciu stabilizácie kanóna. Všetky pôvodné funkcie ostali zachované, prípadne boli mierne vylepšené. 
Zaujala ma vtipná inovácia IR Battle systému (pozor, len u niektorých typov!). Senzorový hríbik sa pripája cez kábel pod poklopom a na vrch veže sa len položí a drží na mieste pomocou magnetu. 
To čo ostalo naďalej zlou vlastnosťou celej MFU elektroniky je jej jednoúčelovosť s nemožnosťou pripojenia k inému než čínskemu RC vysielaču. Takže nie je možné použiť inú RC súpravu a už vôbec nie je možné nejakým spôsobom vylepšovať parametre, pridávať zvuky, ladiť vlastnosti modelu. Jednoducho, je to síce vylepšená MFU, ale stále jednoúčelová s veľmi obmedzenými možnosťami. 
Moje záverečné odporúčanie je také, že od modelov tankov vybavených HL.TK-6.0/6.1 a jej mutáciami nečakajte zas priveľa. Ak model kupujete ako hračku, alebo ak ste začínajúci RC tankový modelár, tak je to plne postačujúca elektronika, ktorá vám urobí radosť a všetci budeme dúfať, že vydrží aspoň tie dva roky počas záručnej doby.
Ak ale patríte medzi náročnejších modelárov, alebo fanúšikov kvalitných modelov tankovej techniky, odporúčame aj túto čínsku elektroniku kompletne vymeniť za nemeckú Elmod Fusion ECO/PRO s použitím vysielača Carson Reflex 6k. S touto nemeckou elektronikou získate model na úplne inej, dramaticky vyššej úrovni, a spoznáte svet realistických modelov tankov.

Spracoval: Ing. Jozef Anďal (c) 2020

Parametre
mierka zmenšenia 1/16
prevedenie RTR

Ponúkame 19253 položiek od 283 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií