Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)
Úvod Modelová železnica Lokomotívy Lokomotíva elektrická radu 340 (PluX22) Ep.VI ČD HO

Lokomotíva elektrická radu 340 (PluX22) Ep.VI ČD HO

Vypredané
Produkt je dočasne vypredaný.
235,00 €
Produkt je dočasne vypredaný
Značka:
PIKO
Kód:
9551392
EAN:
4015615513926

Lokomotíva elektrická radu 340 (PluX22) Ep.VI ČD HO    Piko 51392

Novinka 2022: Variant BR S499 ako BR 340 ČD v ére VI. Ladnosť strojov typu Škoda 47E „Laminátka“ sa vynikajúco preniesla do mierky 1:87. Množstvo atraktívnych detailov, ako sú svetlíky v strojovni, boli elegantne implementované a výrazne štruktúrované línie karosérie rušňa vizualizované ostrými linkami. Precízne reprodukované boli technické prvky, akými sú podvozky, ktoré dotvárajú úspešný dizajn modelu. Kvalitné farebné prevedenie, vrátane dynamických ozdobných prvkov, vďaka prepracovanému lakovaniu a potlači. Lokomotíva je poháňaná päťpólovým motorom, ktorého plynulý chod dotvárajú dva zotrvačníky. Samozrejmé je LED osvetlenie v červenej a bielej farbe, ktoré sa mení so smerom jazdy. Pre jednoduché dovybavenie digitálnym dekodérom má lokomotíva rozhranie PluX22. Vďaka veľkoryso dimenzovanému držiaku reproduktorov je možné celkom jednoducho nainštalovať aj zvukový modul.

Zmenšený model železničnej lokomotívy.

Mierka: HO 1/87
Epocha: VI 
Dĺžka: 189mm
Minimálny polomer: 358mm
Počet hnaných náprav: 4
Počet náprav vybavených trakčnými gumičkami: 2
Motor: 5 pólový s 2 zortvačníkmi
Domček spriahla: NEM 362 
Svetlá LED: áno
Zvuk: nie
Digitálne rozhranie: NEM 658 PluX22

Táto lokomotíva je vybavená konektorom NEM 652 pre pripojenie digitálneho dekodéra a teda pre možnosť digitálneho ovládania v budúcnosti po dokúpení a namontovaní dekodéra. Odporúčané je použitie dekodéra od rovnakého výrobcu ako je lokomotíva, alebo overenej kvalitnej značky. Pri namontovaní nevhodného dekodéra môže dôjsť k jeho zničeniu, alebo zlej funkcii lokomotívy.

Vysvetlenie
Klasické (analógové) ovládanie umožňuje riadiť v jednom okamihu len jedinú lokomotívu. Ak položíte na koľaj dve lokomotívy, budú sa obe pohybovať naraz, rovnakým smerom a približne rovnakou rýchlosťou. 
Digitálne ovládanie umožňuje cez jediný ovládač riadiť naraz niekoľko lokomotív, pričom každá z nich na tej istej koľaji môže ísť inou rýchlosťou a iným smerom (alebo aj stáť).

Údržba lokomotívy
Lokomotíva je jemné elektromechanické zariadenie, vyžadujúce opatrné zaobchádzanie a pravidelnú údržbu. Chráňte ju pred nárazmi, vlhkom a prachom. Pre základnú údržbu stačí nakvapkať jemný strojný olej na prevody pohonu (len malé množstvo). Pred zamastením chráňte kolesá lokomotívy, aby bol dobrý elektrický kontakt medzi obručou kolesa a koľajou. Ak sa na osi kolies namotajú vlasy, alebo chlpy z koberca, je nutné ich opatrne odstrániť, aby sa mohli kolesá voľne otáčať bez zvýšeného odporu.
Životnosť lokomotívy
Životnosť pohyblivých častí a motora je obmedzená intenzitou prevádzky a podmienkami používania. Kardanové hriadele, ozubenie na prevodoch a uhlíky na elektromotore podliehajú prirodzenému opotrebeniu spôsobenému prevádzkou. Ich životnosť je možné výrazne predĺžiť pravidelným mazaním a čistením. Je nutné počítať s tým, že lokomotíva, ktorá jazdí denne niekoľko hodín, sa opotrebuje skôr, než len príležitostne používaná lokomotíva.

Upozornenie
Táto modelová lokomotíva nie je hračka vhodná pre deti mladšie než 8 rokov! Lokomotíva je detailná a krehká, vyžaduje opatrné zaobchádzanie. Niektoré diely majú ostré hrany a rohy, pri neopatrnom používaní bez dohľadu dospelého by mohli spôsobiť poranenie dieťaťa. Drobné diely by malé dieťa mohlo prehltnúť!

Parametre
mierka zmenšenia HO 1/87
odporúčaný vek od 14 rokov
prevedenie Analógové
verzia ČD

Ponúkame 20306 položiek od 296 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad