Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)
Úvod Modelová železnica Lokomotívy Lokomotíva elektrická radu S499.1 Laminátka Ep. IV ČSD HO

Lokomotíva elektrická radu S499.1 Laminátka Ep. IV ČSD HO

Vypredané
Produkt je dočasne vypredaný.
210,90 €
Produkt je dočasne vypredaný
Značka:
PIKO
Kód:
9551380
EAN:
4015615513803

Lokomotíva elektrická radu S499.1 Laminátka Ep. IV ČSD HO   Piko 51380

Presný model elektrickej železničnej lokomotívy. Elegantné stroje Škoda 47E „Laminátka“ sa po prvýkrát predstavujú ako model vo veľkosti H0. Ladné tvary stroja sa vynikajúco preniesli do mierky 1:87 a vytvorili pekný celkový obraz. Mnoho atraktívnych detailov, ako napríklad svetlíky v strojovni, bolo elegantne implementovaných a vysoko štruktúrované línie karosérie lokomotívy boli vizualizované ostrými rytinami. Technické prvky, ako sú podvozky, boli precízne reprodukované a dotvárajú úspešný dizajn modelu. Červeno-biele osvetlenie, ktoré sa mení so smerom jazdy, je samozrejmosťou a je ovládané pomocou modernej LED technológie.

Mierka: HO 1/87
Epocha: IV 
Dĺžka: 189mm
Minimálny polomer: 358mm
Počet hnaných náprav: 4
Počet náprav vybavených trakčnými gumičkami: 2
Motor: 5 pólový s 2 zortvačníkmi
Domček spriahla: NEM 362 
Svetlá LED: áno
Zvuk: nie
Digitálne rozhranie: NEM 658 PluX22

Táto lokomotíva je vybavená konektorom NEM 652 pre pripojenie digitálneho dekodéra a teda pre možnosť digitálneho ovládania v budúcnosti po dokúpení a namontovaní dekodéra. Odporúčané je použitie dekodéra od rovnakého výrobcu ako je lokomotíva, alebo overenej kvalitnej značky. Pri namontovaní nevhodného dekodéra môže dôjsť k jeho zničeniu, alebo zlej funkcii lokomotívy.

Vysvetlenie
Klasické (analógové) ovládanie umožňuje riadiť v jednom okamihu len jedinú lokomotívu. Ak položíte na koľaj dve lokomotívy, budú sa obe pohybovať naraz, rovnakým smerom a približne rovnakou rýchlosťou. 
Digitálne ovládanie umožňuje cez jediný ovládač riadiť naraz niekoľko lokomotív, pričom každá z nich na tej istej koľaji môže ísť inou rýchlosťou a iným smerom (alebo aj stáť).

Údržba lokomotívy
Lokomotíva je jemné elektromechanické zariadenie, vyžadujúce opatrné zaobchádzanie a pravidelnú údržbu. Chráňte ju pred nárazmi, vlhkom a prachom. Pre základnú údržbu stačí nakvapkať jemný strojný olej na prevody pohonu (len malé množstvo). Pred zamastením chráňte kolesá lokomotívy, aby bol dobrý elektrický kontakt medzi obručou kolesa a koľajou. Ak sa na osi kolies namotajú vlasy, alebo chlpy z koberca, je nutné ich opatrne odstrániť, aby sa mohli kolesá voľne otáčať bez zvýšeného odporu.
Životnosť lokomotívy
Životnosť pohyblivých častí a motora je obmedzená intenzitou prevádzky a podmienkami používania. Kardanové hriadele, ozubenie na prevodoch a uhlíky na elektromotore podliehajú prirodzenému opotrebeniu spôsobenému prevádzkou. Ich životnosť je možné výrazne predĺžiť pravidelným mazaním a čistením. Je nutné počítať s tým, že lokomotíva, ktorá jazdí denne niekoľko hodín, sa opotrebuje skôr, než len príležitostne používaná lokomotíva.

Upozornenie
Táto modelová lokomotíva nie je hračka vhodná pre deti mladšie než 8 rokov! Lokomotíva je detailná a krehká, vyžaduje opatrné zaobchádzanie. Niektoré diely majú ostré hrany a rohy, pri neopatrnom používaní bez dohľadu dospelého by mohli spôsobiť poranenie dieťaťa. Drobné diely by malé dieťa mohlo prehltnúť!

Spracoval: Ing. Jozef Anďal

UPOZORNENIE: Tento text je majetkom firmy HTmodel chránený autorským zákonom. Jeho kopírovanie a šírenie bez písomného súhlasu majiteľa je trestné.

Parametre
mierka zmenšenia HO 1/87
prevedenie Analógové
verzia ČSD

Ponúkame 19798 položiek od 295 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií