Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)
Úvod Modelová železnica Lokomotívy Lokomotíva T752.070-3 Bardotka so zvukom ŽSSK Cargo Ep. VI HO

Lokomotíva T752.070-3 Bardotka so zvukom ŽSSK Cargo Ep. VI HO

Na sklade
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
264,90 €
Pri tomto produkte máte dopravu zdarma
Značka:
Roco
Kód:
9272969
EAN:
9005033729691

Lokomotíva T752.070-3 Bardotka so zvukom ŽSSK Cargo Ep. VI HO   Roco 72969
Diesel locomotive 752 070-3, ZSSK   


Trieda 752 je diesel-elektrická viacúčelová lokomotíva. Získala si prezývku Bardotka, po francúzskej herečke Brigitte Bardot, kvôli jej výraznému exteriéru. Od roku 1966 do roku 1971 bolo v továrni ČKD v Prahe vyrobených 230 lokomotív série ČSD. Od rozdelenia ČSD v roku 1993 niektoré lokomotívy stále pôsobia v ZSSK.

Mierka: HO 1/87
Epocha: IV 
Dĺžka: 190 mm
Minimálny prejazdový polomer: 358 mm
Počet hnaných náprav: 4
Počet náprav vybavených trakčnými gumičkami: 1
Motor: 5 pólový 
Domček spriahla: NEM 362 s KK kinematikou
Svetlá LED: áno, biele/červené v závislosti od smeru jazdy
Zvuk: áno

Táto lokomotíva je vybavená digitálnym dekodérom štandardu NEM 652.

Vysvetlenie
Klasické (analógové) ovládanie umožňuje riadiť v jednom okamihu len jedinú lokomotívu. Ak položíte na koľaj dve lokomotívy, budú sa obe pohybovať naraz, rovnakým smerom a približne rovnakou rýchlosťou. 
Digitálne ovládanie umožňuje cez jediný ovládač riadiť naraz niekoľko lokomotív, pričom každá z nich na tej istej koľaji môže ísť inou rýchlosťou a iným smerom (alebo aj stáť).

Údržba lokomotívy
Lokomotíva je jemné elektromechanické zariadenie, vyžadujúce opatrné zaobchádzanie a pravidelnú údržbu. Chráňte ju pred nárazmi, vlhkom a prachom. Pre základnú údržbu stačí nakvapkať jemný strojný olej na prevody pohonu (len malé množstvo). Pred zamastením chráňte kolesá lokomotívy, aby bol dobrý elektrický kontakt medzi obručou kolesa a koľajou. Ak sa na osi kolies namotajú vlasy, alebo chlpy z koberca, je nutné ich opatrne odstrániť, aby sa mohli kolesá voľne otáčať bez zvýšeného odporu.
Životnosť lokomotívy
Životnosť pohyblivých častí a motora je obmedzená intenzitou prevádzky a podmienkami používania. Kardanové hriadele, ozubenie na prevodoch a uhlíky na elektromotore podliehajú prirodzenému opotrebeniu spôsobenému prevádzkou. Ich životnosť je možné výrazne predĺžiť pravidelným mazaním a čistením. Je nutné počítať s tým, že lokomotíva, ktorá jazdí denne niekoľko hodín, sa opotrebuje skôr, než len príležitostne používaná lokomotíva.

Upozornenie
Táto modelová lokomotíva nie je hračka vhodná pre deti mladšie než 8 rokov! Lokomotíva je detailná a krehká, vyžaduje opatrné zaobchádzanie. Niektoré diely majú ostré hrany a rohy, pri neopatrnom používaní bez dohľadu dospelého by mohli spôsobiť poranenie dieťaťa. Drobné diely by malé dieťa mohlo prehltnúť!

Spracoval: Ing. Jozef Anďal

UPOZORNENIE: Tento text je majetkom firmy HTmodel chránený autorským zákonom. Jeho kopírovanie a šírenie bez písomného súhlasu majiteľa je trestné.

Parametre
mierka HO 1/87
prevedenie Digitálne so zvukom
verzia ŽSSK

Ponúkame 19231 položiek od 279 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií