Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)

M-51 Super Sherman 1/16 KIT

Na sklade
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
595,90 €
Pri tomto produkte máte dopravu zdarma
Značka:
Tamiya
Kód:
6456032
EAN:
4950344560325

M-51 Super Sherman   Full Option   Tamiya 56032

Stavebnica modelu tanku na diaľkové ovládanie (RC model).
Verný model izraelského tanku M-51 Super Sherman odvodeného od amerického typu M4 Sherman.
Z tanku M-50 Super Sherman (prezývali sa tak oba typy M-50 aj M-51) vybaveného 75mm kanónom z tanku AMX-13 prevzal M-51 viacero vylepšení a bol vybavený ešte silnejším 105mm kanónom s dĺžkou hlavne 51 kalibrov. Kvôli mohutnému kanónu bolo nutné zväčšiť zadnú čast veže. Počas Jomkipurskej vojny se úspešne bojovo stretol izraelský M-51 Super Sherman s egyptskými a sýrskymi tankmi T-62 sovietskej výroby. Tanky M-51 Super Sherman používali aj paraguayská, čílska, a juholibanonská armáda. Z výzbroje izraelskej armády bol byradený v roku 1980. Tento tank bol skvelou ukážkou ako sa dá úspešne modernizovať zastaraný typ (M4 Sherman) a bojovo nasadiť proti modernejším strojom protivníka.

Stavebnica obsahuje plastové a kovové nezostavené diely a predmontované mechanické časti (kvalitné kovové prevodovky s motormi 380, mechanizmus záklzu, mechanizmus námeru hlavne, mechanizmus otáčania veže). Celá spodná časť modelu je kovová, vrátane všetkých hlavných častí pojazdu (časti podvozku, ramená zavesenia kolies, hnacie a napínacie kolesá,...). Kovové sú hlavne dela a guľometu. 
Súčasťou stavebnice je aj kompletná elektronika, obsahujúca DMD Control Unit T-08 (integrované dva FET regulátory rýchlosti), multifunkčnú jednotku MF-07 (zvukový a funkčný generátor) a vysoko kvalitný reproduktor. Samozrejmosťou je kvalitná záblesková jednotka pre delo a LED pre guľomet.
Z vlastnej skúsenosti môžeme potvrdiť veľmi realistické správanie modelu ako zvuky, záblesky, simulácia spätného rázu, jazdné vlastnosti.

V samostatnom príslušenstve je možné dokúpiť modul Tamiya  Battle System 300053447 (6453447), pri použití ktorého je možné simulovať súboj s viacerými modelmi.

mierka: 1/16
dĺžka: ... mm
šírka: ... mm
výška: ... mm
hmotnosť: ... g

Potrebné dokúpiť: 4-kanálovú RC súpravu tank/truck typu (obe páky centrované), pohonný akumulátor, nabíjačku, farby, lepidlo, bežné modelárske náradie na zostavenie modelu.

Z vlastnej skúsenosti odporúčame:
RC súpravu Carson FS 6K Reflex Stick II 2,4GHz auto/tank/loď 500501006 (6305010,06), ktorá je od výroby vyladená práve pre použitie v tankoch Tamiya.
Sadu - Nabíjačka Carson Delta Peak 2A set 500606031 (6306060,32)
Lepidlá, farby a spreje Tamiya.

Model je určený na jazdu v miestnosti a vonku na pevnom suchom povrchu, v žiadnom prípade sa s ním nemôže jazdiť vo vode, v kalužiach, blate, piesku, vo vysokej tráve, na verejných komunikáciách a iných miestach (napr. parkoviská) s automobilovou prevádzkou. Nevhodným povrchom sú aj vysoké "chlpaté" koberce. Tento model nie je hračka, vyžaduje údržbu a je určený pre modelárov starších 14 rokov.

Náš test M-51 Super Sherman: Tento atraktívny model som si postavil pre vlastné potešenie, používam ho už niekoľko rokov. Stavebnica je priam dokonalá, typická Tamiya. Všetky plastové diely sú bezchybne vylisované, kovové časti a spojovací materiál sú prehľadne usporiadané. Stavebný návod je je až edukatívne dôkladný a prehľadný. Ak sa nebudete pri stavbe ponáhľať, zvládne ju aj úplný začiatočník. Všetky diely k sebe dokonalo pasujú a netreba riešiť žiadne komplikácie. Stavba sa dá zvládnuť za jediný víkend. Keďže v stavebnici je už všetka potrebná elektronika, stačí dokúpiť RC súpravu a baterku (prípadne nabíjačku). Ja mám k tomuto tanku svoj obľúbený RC set Carson Reflex Car/Boat (6 kanálový, jednoduchý) vysielač). Keďže Carson spolupracuje s Tamiyou, tento vysielač je od výroby "naladený" na MFU Tamiya. Takže stačí len do prijímača nastrkať káble podľa návodu, skalibrovať systém a všetko krásne hneď funguje. Tamiya dáva do svojich modelov veľmi výkonný zvukový modul a kvalitný reproduktor. Môj Super Sherman okamžite po naštartovaní zaujme všetkých divákov. Keď dám zvuk naplno, prehluší všetko naokolo. Zvlášť nádherný je výstrel z kanóna s dunivým zvukom a pomalým záklzom. Jazdné vlastnosti M-51 sú výborné. Je to rýchly tank (Tamiya dbá o modelovú rýchlosť) s dobrou prejazdnosťou terénom. Jediná "drobnosť", ktorá mne vadí je uzavretosť MFU Tamiya. Všetko je už naprogramované od výroby a nie je možné zmeniť parametre, alebo zvuky (ako to umožňuje môj obľúbený Elmod Fusion). Na záver však môžem túto stavebnicu len odporúčať. Je to jednoducho skvelý produkt.

Spracoval: Ing. Jozef Anďal

UPOZORNENIE: Tento text je majetkom firmy HTmodel chránený autorským zákonom. Jeho kopírovanie a šírenie bez písomného súhlasu majiteľa je trestné.

Parametre
mierka zmenšenia 1/16
prevedenie KIT

Ponúkame 19250 položiek od 282 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií