Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)
Úvod Náradie a nástroje Elektrické náradie Modelárska žehlička štandard Q-model

Modelárska žehlička štandard Q-model

Na sklade
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
30,80 €
Značka:
Pelikan
Kód:
5600603
EAN:
8595241322759

Modelárska žehlička štandard   Q-model 8KM8330

Lacná a veľmi spoľahlivá žehlička s teflónovým povlakom a jednoduchou reguláciou teploty termostatom s bimetalovým pásikom. Má hladké, premyslene tvarované teleso s teflónovou  vrstvou zabraňujúcou poškodeniu balzových dielov alebo poškrabaniu fólie. Spoľahlivá a presná regulácia teploty a malá hmotnosť zaručujú pohodlnú prácu.

Upozornenie: Toto je modelárske HOBBY náradie určené pre bežné modelárske používanie. Nie je to profesionálne náradie, určené pre nepretržité dennodenné používanie s vysokou záťažou a intenzitou opotrebenia.

Nevhodné pre deti mladšie ako 14 rokov. POZOR!!! Toto náradie nie je iba hračka, ale je to elektrické tepelné náradie, ak nie je správne používané, môže vám spôsobiť zranenie, alebo zraniť diváka, či poškodiť majetok. Pracovná plocha žehličky je horúca, pri dotyku môže spôsobiť popálenie!

napájanie: 230 V / 50 Hz
dĺžka kábla: 1,8 m
najvyššia teplota: 230oC

Použitie: Toto náradie bolo dôkladne skonštruované a vyrobené pre použitie na presnú a jemnú prácu na primerane veľkých predmetoch a plochách. Je to ideálne náradie pre hobby stavbu modelov. 

UPOZORNENIE: Ohrievacie teleso žehličky môže mať životnosť kratšiu než je zákonná záručná doba. Jeho životnosť závisí od intenzity a spôsobu používania náradia. Chúlostivým bodom každej žehličky je výhrevné teleso, ktoré musí byť vzhľadom k napájaniu navinuté veľmi tenkým odporovým drôtom. Je preto dôležité pracovať opatrne a ohriatu žehličku chrániť pred nárazmi či otrasmi.

Všeobecné inštrukcie k používaniu elektrickej modelárskej žehličky:
1. Náradie potrebuje niekoľko minút na to, aby dosiahlo pracovnú teplotu.
2. Teplotu je možné plynule regulovať podľa potreby.
3. Správnu teplotu žehličky si najprv overte na malom kúsku fólie, aby nedošlo k znehodnoteniu celej práce.
4. Po ukončení práce, vždy odpojte náradie od siete.
5. Neopravujte nefunkčné náradie sami.
6. Nenechávajte náradie voľne položené ak je zapnuté, odkladajte ho vždy do stojanu. 

Dôležité: Bezpečnostné inštrukcie k tepelnému elektrickému náradiu všeobecne.
POZOR: Pri používaní náradia je veľmi dôležité dodržiavať zásady bezpečnosti práce, aby sa predišlo úrazu, požiaru, či elektrickému šoku.

Prosíme, prečítajte si nasledujúci text veľmi pozorne:
1. Udržujte priestor práce nástroja v čistote. Nečistoty a zbytky materiálu môžu spôsobiť zranenie.
2. Vyberajte si vhodné pracovné prostredie. Nepoužívajte toto elektrické náradie v prašnom alebo vlhkom prostredí. Nevystavujte náradie dažďu. Pracujte na dobre osvetlenom mieste.
3. Chráňte sa pred elektrickým šokom. Dajte si pozor, aby ste sa nedotýkali uzemnených povrchov, napríklad radiátorov, vodovodných rúr, chladničky a podobne.
4. Udržujte deti v dostatočnom odstupe. Všetci diváci musia byť dostatočne ďaleko od miesta práce. Nedovoľte, aby sa diváci dostali do kontaktu s náradím, alebo predlžovákom.
5. Uskladňujte náradie. Všetko náradie, ktoré momentálne nepoužívate, uskladňujte na suchom mieste, mimo dosahu detí.
6. Nepreťažujte príliš náradie. Urobí tak svoju prácu lepšie a bezpečnejšie, ak ho budete používať na to a tak, na čo a ako je určené.
7. Používajte správne nástroje. Neskúšajte urobiť malým nástrojom prácu určenú pre veľké profesionálne náradie. Nepoužívajte toto náradie na prácu, pre ktorú nie je určené, napríklad dlhodobá profesionálna činnosť.
8. Vhodne sa oblečte, chráňte holú kožu pred dotykom horúcich častí náradia.
9. Používajte ochranné okuliare pri práci. 
10. Nepoškodzujte prípojnú elektrickú šnúru. Neťahajte za šnúru pri nástroji, ani nevyťahujte zástrčku zo zásuvky ťahaním za šnúru. Vyhnite sa kontaktu šnúry s ostrými hranami.
11. Zaistite si stabilnú pracovnú polohu. Buďte s oboma nohami na zemi, v dobrej, pohodlnej a stabilnej pozícii.
12. Narábajte s náradím šetrne, udržujte ho čisté, bude tak dlhšie a lepšie slúžiť.
13. Odpojte náradie od elektrickej siete vždy, keď ho nepoužívate dlhšie než 10 minút.
14. Pri práci vonku používajte len predĺžovacie káble určené pre vonkajšie použitie.
15. Buďte vždy opatrný. Sledujte čo robíte, uvedomujte si to a používajte všetky svoje zmysly. Nepracujte ak ste unavený.
16. Kontrolujte celistvosť náradia. Vždy pred začiatkom práce skontrolujte, či sú všetky časti v správnom stave, nepoškodené, nezlomené, či nemajú uvoľnené uchytenie, či sa pohybujú správnym spôsobom a vykonávajú svoju funkciu správne. Uistite sa, že sú všetky časti správne zostavené a upevnené.

UPOZORNENIE: Tento text je majetkom firmy HTmodel chránený autorským zákonom. Jeho kopírovanie a šírenie bez písomného súhlasu majiteľa je trestné.

Ponúkame 20347 položiek od 296 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad