Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)

Multiplex RC EasyStar 3 1366mm biely KIT

Na sklade
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
93,90 €
Značka:
Multiplex
Kód:
5601014,99
EAN:
4059818014996

Multiplex RC EasyStar 3 1366mm biely KIT     MPX101499

MULTIPLEX predstavuje novú verziu legendárneho EasyStaru, už s poradovým číslom 3! Všetko je nové a pritom dôverne známe! Drak modelu z odolného penového ELAPORu, do detailu prepracovaná konštrukcia motorového pylónu s dobre prístupným motorom montovaným na univerzálnu motorovú prepážku, kužeľ so sklopnou vrtuľou pre minimalizáciu odporu v kĺzavom lete, krídlo s ovládanými krídielkami, odoberateľná vodorovná chvostová plocha pre jednoduchú prepravu...

Ako jeho predchodcovia je EasyStar 3 spoľahlivý školný a cvičný model, ktorý uspokojí začínajúcich pilotov, poteší aj rekreačných víkendových letcov, ktorým poskytne skladný a ľahko prepraviteľný model na dokonale relaxačné polietanie, nosič kamery, platformu pre FPV systém... možností je veľa.


EasyStar 3 je školný a cvičný motorový vetroň z vysoko odolného ELAPORu poháňaný striedavým elektromotorom. Vďaka svojej koncepcii s motorom uloženým na pylóne za krídlom veľmi dobre odoláva hrubšiemu zachádzaniu a znáša aj tvrdšie pristátia, ktoré by pri klasických modeloch s motorem vpredu viedli prinajmenšom ku poškodeniu vrtule.

Trup s pylonom za krídlom je vylisovaný z penového ELAPORu. Motor sa montuje na univerzálnu motorovú prepážku, ktorá vďaka dôvtipnému riešeniu umožňuje montovať bez úprav všetky bežné striedavé motory s priemerom 28 mm a dĺžkou 30 mm. Dobrý prístup k motoru zaisťuje odoberací plastový kryt. Vzhľadom k obmedzenému priemeru vrtule (v stavebnici je dodávaná vrtuľa 7x6" s kužeľom a klieštinou 3,2 mm) je vhodné použiť motor s cca 1100kV( ot./min na V). Servá smerovky a výškovky (veľkosti HS-55) sa umiestňujú pod krytky na bokoch trupu, upevňujú sa vlepením tavným lepidlom. Kryt kabíny je odoberací s klasickými "zacvakávacími" uzávermi MULTIPLEX.

Dvojdielne krídlo je tiež vylisované z ELAPORu. Krídielka sú ovládané 2 servami uloženými v krídle s krátkymi priamymi drôtenými tiahlami, pre ktoré sú už pripravené šachty zodpovedajúce servám Hitec HS-55 alebo HS-65HB (s malou úpravou). Polovice krídla sa spájajú uhlíkovou rúrkovou spojkou.

Chvostové plochy v klasickom usporiadaní sú vylisované z ELAPORu, sú ovládané pomocou drôtených lanovodov. Vodorovná chvostová plocha je pre uľahčenie prepravy odoberateľná.

Na ovládanie modelu budete potrebovať minimálne 4-kanálovú RC súpravu. Pri zapájaní prijímača sa riaďte návodom na obsluhu vašej RC súpravy. Ideálne je, ak máte aspoň 5-kanálovú počítačovú RC súpravu, ktorá umožňuje nezávislé ovládanie serv krídielok. V tom prípade môžete nastaviť diferenciáciu výchyliek krídielok; pre začiatok sa doporučuje 50% - tj. výchyľka krídielka dole je polovičná ako výchyľka dohora. Užitočné je aj mixovať krídielka tak, aby sa súčasne vychyľovali dohora vo funkcii aerodynamickej brzdy na uľahčenie pristátia. To oceníte na menších pristávacích plochách a hlavne pri lietaní na svahu. Pri nastavovaní aerodynamických bŕzd dbajte na to, aby aj pri plnom vychýlení krídielok dohora vo funkcii brzdy bola zachovaná možnosť ich plnej výchyľky v úlohe krídielok.

Striedavý regulátor otáčiek by mal mať zaťažiteľnosť aspoň 20 A - ideálny je napr. RAY G2 R30B alebo FOXY G2 R-30B poskytujúci rezervu pre dluhé lety na pol plynu.

Na napájanie EasyStaru 3 budete potrebovať 3-článkový Li-Pol akumulátor 11,1 V s kapacitou 2200 mAh (zaťažiteľnosť aspoň 20C), ktorý zaistí dostatok energie pre dlhý let a pomôže dostať ťažisko do správnej polohy.

EasyStar 3 je určený pre začiatočníkov - pod dohľadom skúseného pilota, ako aj pre každého, kto si chce len tak rekreačne polietať. Jeho letové vlastnosti sú príjemné a nezáludné. Model vás zoznámi s plnohodnotným riadením modelu krídielkami, smerovkou a výškovkou. Zmenou pomeru dĺžok pák na servách a kormidlách môžete nastavovať veľkosti výchyliek vo veľkom rozsahu. Začiatočník začne s malými výchyľkami, bezpečnými aj pri nadmernom začiatočníckom "kormidlovaní"; skúsený pilot si nastaví veľké, umožňujúce aj trochu základnej vetroňovej akrobacie - premety, sudové výkruty, súvratové zatáčky a podobne. Výkon motora je dostatočný na živé stúpanie, model pritom nie je nadmerne premotorovaný, čo by mohlo robiť problémy začínajúcim pilotom. EasyStar 3 vie využiť aj slabú termiku a na oblohe dokáže vydržať "celé veky".

Rýchlostavebnica obsahuje: trup vylisovaný z ELAPORu, krídlo vylisované z ELAPORu, chvostové plochy z ELAPORu, uhlíkovú spojku krídla, sklopnú vrtuľu 7x6" s kužeľom a unášačom s klieštinou 3,2 mm, drobné príslušenstvo, arch samolepiek a podrobný návod na stavbu.

Rozpätie [mm]: 1366
Dĺžka [mm]: 977
Hmotnosť [g]: 780
Plocha krídla [dm2]: 28
Ovládané funkcie: S,V,K(2),M

Pohon a RC vybavenie:

  RAY FOXY AXI
Motor RAY G3 C2830-1050 FOXY G3 2212-1100 AXI 2212/20
Regulátor RAY G2 R-30B alebo FOXY G2 R-30B
Vrtuľa *sklopná 7x6"
Akumulátor RAY G4 11,1 V 2200 mAh
Servá 4x HS-55
RC súprava min 4 kanály
*) Súčasť stavebnice


 

Parametre
prevedenie KIT
rozpätie 1 - 2m

Ponúkame 19702 položiek od 293 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií