Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)

Multiplex RC Funcub NG 1410mm zelený KIT

Na sklade
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
125,90 €
Pri tomto produkte máte dopravu zdarma
Značka:
Multiplex
Kód:
5601014,22
EAN:
4059818014224

Multiplex RC Funcub NG 1410mm zelený KIT     MPX101422

V modeloch radu FunCub sa Multiplexu podarilo predtým nepredstaviteľné - v jednom jedinom modeli zlúčiť vlastnosti a schopnosti, ktoré sa v mnohom blížia 3D modelom a pritom zachovať možnosť používania ako školného a cvičného modelu aj pre úplných začiatočníkov. Najnovjší prírastok – FunCub NG je dôkladne rekonštruovaná verzia pôvodného FunCubu. Model je pri príslušnom nastavení vhodný pre začiatočníkov a rekreačných pilotov, ako aj pre ostrieľaných borcov, ktorí naplno využijú jeho „Fun" potenciál. 

FunCub NG zachováva dnes už tradičnú "multiplexácku" konštrukciu z vysoko odolnej penovej hmoty ELAPOR, ktorá zaisťuje jednoduchú a rýchlu stavbu, nízku hmotnosť, vysokú pevnosť a odolnosť v prevádzke aj dobrú opraviteľnosť v prípade, že sa pilotovi niečo nepodarí. Aj keď sa vzhľadovo podobá svojmu predchodcovi, má o niečo väčšie rozpätie a predĺžený trup. Vnútorná konštrukcia je ale úplne nová – motorová prepážka tvorená robustným plastovým výliskom, lôžko pohonného akumulátora, držiak vzper krídla a držiak podvozka sú navlečené na štvorhrannú laminátovú rúrku tvoriacu pevnú „chrbticu“ modelu. Vďaka tomu je možné montovať podstatne výkonnejší motor triedy AXI 2820. Nové je tiež krídlo s ovládanými krídielkami, štrbinovými vztlakovými klapkami a novým systémom spojok polovíc krídla a vzpier. Celkom nový je aj hlavný podvozok – držiak je ukotvený na „chrbtovú“ laminátovou rúrku, nohy sú z dvojitého oceľového drôtu; zachované zostala obrie „balónové" podvozkové kolesá z ELAPORu. 6-7 mikroserv na palube samozrejme znamená, že bude nutné použiť regulátor otáčiek s dostatočne dimenzovaným BEC stabilizátorom napájania - napr. RAY R-50SB.

Prebytok výkonu, vysoko účinné vztlakové klapky a obrie kolesá sú práve to, čo z FunCubu NG robí „baviča". Vďaka ním dokáže vzlietať aj pristávať doslova na pätníku, zavisí si na vrtuli, vzlieta a pristáva aj z vyššej trávy alebo nerovného terénu, odkiaľ by iný model "operovať" nemohol. Pre letný pobyt pri vode môžete dokúpiť plaváky - nadbytok výkonu motora a presné riadenie s krídielkami a klapkami umožní bezproblémovú prevádzku hydroplánu.

Doplniť môžete aj vlečný háčik (je možné ho nainštalovať kedykoľvek, aj dodatočne do hotového a lietaného modelu) a FunCub NG premeniť na vlečnú, ktorá spoľahlivo dostane do výšky vetrone, ako je EasyGlider, Solius, Heron aj FunRay.

Ak s lietaním začínate, nemusíte sa schopností FunCubu NG desiť - na začiatok nemusíte inštalovať ovládanie klapiek (dá sa kedykoľvek doplniť aj na hotový model), namontovať môžete aj slabší motor, ale hlavne nastavíte menšie veľkosti výchyliek kormidiel. A zrazu máte stabilný cvičný hornoplošník s ovládanými krídielkami - veľký a dobre viditeľný, ktorý nie je hračkou každého slabého vánku, ako tomu bývá pri menších modeloch.

Dvojdielne krídlo z Elaporu má profil s rovnou spodnou stranou, je vystužené dvojicou predinštalovaných laminátových nosníkov a na trup sa upevňuje dvoma polyamidovými skrutkami M5. Krídielka a vztlakové klapky sú ovládané vždy dvoma servami, ktoré sa montujú do vylisovaných šácht. Do koreňa pravej polovice krídla je možné nainštalovať mikroservo ovládajúce mechanizmus vlečného háčika pre aerovlek. Trup klasicky „multiplexácky“ premyslenej konštrukcie je tvorený dvoma elaporovými výliskami. Výborný prístup k palubnému RC vybaveniu a jednoduchú výmenu pohonného akumulátora zaisťuje odoberateľný kryt kabíny. Trupom prechádza kanál zaisťujúci dokonalý prístup chladiaceho vzduchu k motoru, regulátoru aj pohonnému akumulátoru. Chvostové plochy sú tiež elaporové. Pre ovládanie smerovky a výškovky slúži dvojica serv veľkosti HS-65, uložených v predlisovaných šachtách na bokoch chvostovej časti trupu. Hlavný podvozok je dvojkolesový, drôtený, uchytený do plastového držiaka. Ostruha je riaditeľná, jej konzola ukotvená do trupu tvorí jeden celok zároveň so spodným závesom a pákou smerovky. Kolesá sú veľké "balónové" s pneumatikami z čierno prefarbeného ELAPORu.

Na ovládanie modelu budete potrebovať minimálne 6-kanálovú RC súpravu, optimálne je použitie 7- až 9-kanálovej súpravy umožňujíce pohodlné naprogramovanie a ovládanie všetkých funkcií.

Ako pohonný akumulátor budete potrebovať 3-článkovú Li-Pol sadu 2600-2700 mAh so zaťažiteľnosťou aspoň 30C.

Pre FunCub NG sa pripravuje sada plavákov (kat. č. 1-01539) s ktorou si užijete veľa zábavy aj pri vode.

Stavebnica obsahuje: výlisky trupu, krídla a chvostových plôch z Elaporu, páky, tiahla a ďalšie drobné príslušenstvo, drôtený hlavný podvozok, ostruhu, ľahké kolesá z Elaporu, veľký arch samolepiacich nálepiek a podrobný návod na stavbu a lietanie.

Rozpätie: 1410 mm
Dĺžka: 1050 mm
Hmotnosť: 1380 g
Plocha krídla: 39,9 dm2
Ovládané funkcie: S,V,K(2),M,F(2)

Doporučený pohon a RC vybavenie:

  MPX Fun RAY Fun FOXY Fun AXI Fun
Motor ROXXY BL-O C35-42-930kV RAY G2 C3542-1000 FOXY G2 C2820-950 AXI 2820/12 V2
Regulátor RAY G2 R-50SB
Pohonný akumulátor RAY G4 11,1 V 2700 mAh RAY G4 11,1 V 2700 mAh FOXY G3 11,1 V 2600 mAh FOXY G3 11,1 V 2600 mAh
Vrtuľa APC 13x4"E APC 13x4"E APC 13x4"E APC 13x4"E
Servá 2x HS-65BB nebo MG (S+V)*, 4-5xHS-55 (K+F)
RC súprava min. 6 ale radšej 7-9 kanálov
*) Pri plavákovej verzii s vodným kormidlom a pre "bush flying" z vyššej trávy alebo nerovného terénu je vhodnejšie smerovku osadiť servom s kovovými prevodmi.


 

Parametre
prevedenie KIT
rozpätie 1 - 2m

Ponúkame 19702 položiek od 293 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií